See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
11.12.1974
ylle.madise@oiguskantsler.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
31.03.2015–...   
Eesti Vabariigi, õiguskantsler (1,00)
01.01.2016–31.08.2016   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, õigusteaduskond, riigiõiguse professor (0,10)
01.09.2014–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, riigiõiguse professor (0,10)
15.01.2013–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, instituudi juhataja
01.09.2011–31.08.2014   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, riigiõiguse professor (0,50)
2011–2011   
Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut, Riigi-ja haldusõiguse õppetool, riigiõiguse professor (1,00)
01.03.2009–31.08.2011   
Tallinna Tehnikaülikool, Sotsiaalteaduskond, Õiguse instituut, Avaliku õiguse professor (0,50)
01.01.2009–31.12.2015   
Vabariigi Presidendi õigusnõunik
01.01.2006–31.12.2010   
Vabariigi Valimiskomisjoni liige
2005–2009   
Tallinna Tehnikaülikool, Sotsiaalteaduskond, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, teema täitja
01.01.2005–31.12.2008   
Riigikontroll II auditiosakonna peakontrolör
01.01.2002–31.12.2005   
Riigikogu põhiseaduskomisjoni nõunik, sekretariaadi juhataja
01.01.2002–31.12.2002   
Justiitsministri parlamendinõunik
01.01.2001–31.12.2005   
Tartu Ülikooli lektor
01.01.1998–31.12.2002   
Justiitsministeeriumi avaliku õiguse osakonna juhataja
01.01.1997–31.12.1998   
Justiitsminsiteeriumi avaliku õiguse osakonna spetsialist
 
 
Haridustee
2007–2007   
Tallinna Tehnikaülikool, PhD
2001–2006   
Tartu Ülikool doktorantuur
1998–2001   
Tartu Ülikool magister iuris (cum laude)
1993–1998   
Tartu Ülikool õigusteadus, BA (cum laude)
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2017−...   
Rahvusvahelise Ombudsmani Instituudi ülemaailmse juhatuse liige
2015−...   
SA Iuridicum nõukogu liige
2015−...   
Rahvusvahelise Ombudsmani Instituudi Euroopa regiooni juhatuse liige
2013−...   
ECRI liige
2012−...   
Enn Soosaare eetilise esseistika auhinna žürii esimees
2011−...   
Põhiseaduse kommenteeritud väljaande peatoimetaja (2012 ja 2017)
2014−2017   
Eesti Koostöö Kogu nõukogu liige
2013−2015   
Ametnikueetika nõukogu liige
2012−2015   
Rahvusringhäälingu ühiskondliku nõukoja liige
2011−2012   
32. Õigusteadlaste päevade korralduskomitee liige
2011−2012   
Põhiseaduse 20. aastapäeva tähistamise riikliku komisoni liige
2010−2015   
GRECO sõltumatu ekspert
2010−2015   
Eesti Kunstiakadeemia kuratooriumi liige
2010−2011   
Õiguse õppekavade üleminekuhindamise komisjoni liige
 
 
Loometöö
Populaarteadusliku saatesarja "Vanamehed kolmandalt" (2009-2015)ja "Õigus ja Õiglus" autor (2015-2018) Kuku raadios.
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
...;

Kvalifikatsioon

 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.13. Riigiteadused; CERCS ERIALA: S170 Poliitikateadused, administreerimine ; PÕHISUUND: e-valitsemine, reformide juhtimine
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.7. Õigusteadus; CERCS ERIALA: S148 Konstitutsiooniõigus; PÕHISUUND: Riigiõigus

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
3.2.
2018
3.2.
2017
3.2.
2017
3.3.
2017
3.1.
2015
3.1.
2014
6.7.
2014
1.3.
2013
3.3.
2013
6.6.
2013
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
4.1.
2012
1.2.
2011
3.1.
2010
3.2.
2010
1.3.
2009
3.1.
2008
3.2.
2008
3.2.
2008
3.3.
2008
3.3.
2008
3.3.
2008
3.3.
2008
6.2.
2008
6.2.
2008
6.2.
2008
1.2.
2007
2.3.
2007
3.1.
2007
3.1.
2007
1.2.
2006
1.3.
2006
3.2.
2006
3.5.
2006
6.7.
2006
1.3.
2004
3.1.
2004
6.3.
2004
6.3.
2004
6.3.
2004
6.3.
2004
1.3.
2003
1.3.
2003
1.2.
2002
1.3.
2002
3.2.
2002
3.2.
2002
3.3.
2002
3.3.
2002
6.3.
2000
11.12.1974
ylle.madise@oiguskantsler.ee

Career

Institution and occupation
31.03.2015–...   
Eesti Vabariigi, Chancellor of Justice and Ombudsman of the Republic of Estonia (1,00)
01.01.2016–31.08.2016   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, School of Law, Professorin constitutional law (0,10)
01.09.2014–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Professorin constitutional law (0,10)
15.01.2013–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Head of Institute
01.09.2011–31.08.2014   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Professorin constitutional law (0,50)
2011–2011   
University of Tartu, Faculty of Law, Institute of Public Law, Chair of Constitutional and Administrative Law, riigiõiguse professor (1,00)
01.03.2009–31.08.2011   
Tallinn University of Technology , Faculty of Social Sciences, Tallinn Law School, Professor of Public Law (0,50)
01.01.2009–31.12.2015   
Legal Adviser to the President
01.01.2006–31.12.2010   
National Electoral Commitee, member
2005–2009   
Tallinn University of Technology , Faculty of Social Sciences, Ragnar Nurkse School of Innovation and Governance, Topic Holder
01.01.2005–31.12.2008   
National Audit Office, Director of Audit
01.01.2002–31.12.2005   
Constitutional Commitee of the Riigikogu (Estonian Parlament) adviser and Head of Secretariat
01.01.2002–31.12.2002   
Adviser of the minister of justice in parliamentary matters
01.01.2001–31.12.2005   
Tartu University, lecturer
01.01.1998–31.12.2002   
Ministry of Justice, Head of Public Law Department
01.01.1997–31.12.1998   
Ministry of Justice, specialist, Public Law Department
 
 
Education
2007–2007   
Tallinn University of Technology, PhD
2001–2006   
University of Tartu, PhD candidate
1998–2001   
University of Tartu magister iuris (cum laude)
1993–1998   
University of Tartu law, BA (cum laude)
 
 
R&D related managerial and administrative work
2017−...   
Member of the International Ombudsman Institute’s World Board
2015−...   
2015−...   
Member of the Board of Directors of the International Ombudsman Institute’s European Region
2013−...   
Member of the European Commission against Racism and Intolerance (ECRI)
2012−...   
2011−...   
2014−2017   
2013−2015   
Member of the Council of the Ethics of Public Officials
2012−2015   
2011−2012   
Member of Program Committee: Lawyers´ Congress "Constitution 20. From the Pragmatism of Legal Practice to Constitutionalism"
2011−2012   
2010−2015   
Independent expert of GRECO
2010−2015   
Estonian Academy of Arts, Member of the Boad of Governors
2010−2011   
Member of the Transitional Evaluation Team (Law study programs)
 
 
Creative work
Author of the radio talk-show of popular science "Vanamehed kolmandalt" 2009-2015.
 
 
Additional career information
;

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
3.2.
2018
3.2.
2017
3.2.
2017
3.3.
2017
3.1.
2015
3.1.
2014
6.7.
2014
1.3.
2013
3.3.
2013
6.6.
2013
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
4.1.
2012
1.2.
2011
3.1.
2010
3.2.
2010
1.3.
2009
3.1.
2008
3.2.
2008
3.2.
2008
3.3.
2008
3.3.
2008
3.3.
2008
3.3.
2008
6.2.
2008
6.2.
2008
6.2.
2008
1.2.
2007
2.3.
2007
3.1.
2007
3.1.
2007
1.2.
2006
1.3.
2006
3.2.
2006
3.5.
2006
6.7.
2006
1.3.
2004
3.1.
2004
6.3.
2004
6.3.
2004
6.3.
2004
6.3.
2004
1.3.
2003
1.3.
2003
1.2.
2002
1.3.
2002
3.2.
2002
3.2.
2002
3.3.
2002
3.3.
2002
6.3.
2000
  • Leitud 4 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
SFSF0140094s08Avalik haldus ja areng väikeriikides01.01.200831.12.2013Rainer KattelTallinna Tehnikaülikool, Sotsiaalteaduskond252 091,19 EUR
MUUSOIAO11160Eesti Vabariigi Põhiseaduse kommenteeritud väljaande (E-J. Truuväli jt (toim.), Tallinn: Juura 2008) kolmanda, parandatud ja täiendatud trüki koostamine e-raamatuna31.12.201131.12.2012Ülle MadiseTartu Ülikool; Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut26 000,00 EUR
MUUSOIAO12229Kohaliku omavalitsuse reformi ja riigihalduse reformi läbiviimiseks vajalike juriidiliste analüüside läbiviimine ja poliitikasoovituste esitamine13.12.201230.04.2014Ülle MadiseTartu Ülikool; Tartu Ülikool, Õigusteaduskond, Avaliku õiguse instituut35 000,00 EUR
MUUVSHRG10132Uuring "Üksikkandidaatide osalemine riiklikel ja Euroopa Parlamendi valimistel"01.08.201230.06.2013Piret EhinTartu Ülikool55 150,00 EUR