See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
29.09.1947
30.01.2015
6202652
ylo.kaevats@ttu.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.1999–...   
TTÜ humanitaar- ja sotsiaalteaduste instituut, filosoofia õppetooli juhataja
01.09.2011–30.01.2015   
Tallinna Tehnikaülikool, Emeriitprofessor (1,00)
2005–31.08.2011   
Tallinna Tehnikaülikool, Sotsiaalteaduskond, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, Filosoofia õppetool, Professor (1,00)
2005–31.08.2011   
Tallinna Tehnikaülikool, Sotsiaalteaduskond, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, Filosoofia õppetool, õppetooli juhataja
01.01.2000–31.12.2004   
TTÜ humanitaar- ja sotsiaalteaduste instituudi direktor
01.01.1995–31.12.1999   
Eesti Entsüklopeediakirjastus, kirjastuse peatoimetaja, EE peatoimetaja nõukogu esimees
01.01.1992–31.12.1995   
Riigikantselei, riigisekretär
01.01.1989–31.12.2000   
Eesti Entsüklopeediakirjastus, peatoimetaja, nõukogu esimees
01.01.1981–31.12.1989   
Eesti NSV TA filosoofia kateeder, dotsent
01.01.1981–31.12.1981   
Eesti NSV TA Ajalooinstituudi filosoofia sektor, juhataja kt
01.01.1973–31.12.1981   
Eesti NSV TA Ajalooinstituut, teadur, aspirant
01.01.1966–31.12.1967   
Projekteerimis- ja Teadusliku Uurimise Instituut
 
 
Haridustee
1976–1978   
Eesti NSV TA Ajalooinstituut, teadur, aspirant
1967–1972   
Tartu Riiklik Ülikool
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2005−...   
TTÜ ja Akadeemia "Nord" assotatsioonilepingu koorinaator
2005−...   
Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse kultuuritoimkond, liige
2005−...   
Avatud Eesti Fondi projekti "Demokraatia monitooring Eesti 2005" töörühma liige
2004−...   
Maakondliku koguteose "Hiiumaa" toimetuskolleegiumi esimees
2004−...   
TLÜ Sotsiaalteaduskonna doktorinõukogu liige
2004−...   
Ülikoolide sotsiaalteaduskondade koordineerimisnõukogu liige
2002−...   
TTÜ Spordikeskuse nõukogu liige
2001−...   
Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Eesti Ühenduse juhatuse liige
2001−...   
Eesti Rooma Klubi
2001−...   
TTÜ Nõukogu liige
2000−...   
Eesti Euroopa liikumine, liige
2000−...   
Kõrgkoolidevahelise Filosoofiakeskuse nõukogu liige
2000−...   
Eesti Rahvuskultuuri Fondi kolme allfondi esimees/liige
2000−...   
TTÜ avaliku halduse instituudi nõukogu liige
2000−...   
Tartu Ülikooli filosoofia osakonna nõukogu liige
1999−...   
TTÜ humanitaarteaduskonna nõukogu liige
1989−...   
Eesti Teadlaste Liit, juhatuse liige
1973−...   
Tallinna Teadlaste Maja liige
2001−2005   
TTÜ humanitaarteaduskonna nõukogu liige
2000−2004   
TTÜ humanitaar- ja sotsiaalteaduste instituudi direktor
2000−2003   
TPÜga ühildatud õppekava koordineerimiskomisjoni kaasesimees
2000−2002   
Avaliku Sõna Nõukogu liige
1999−2004   
TTÜ haldusjuhtimise õppekavakomisjoni liige
1999−2003   
TTÜ Kuressaare Kolledž nõukogu liige
1999−2001   
Mustamäe Gümnaasiumi hoolekogu liige
1999−2000   
Eesti Entsüklopeediakirjastuse AS nõukogu esimees
1998−2001   
Projekti "Sajandi sada suurkuju" juht
1995−2000   
Tartu Ülikooli Kuratooriumi esimees
1992−1995   
Teadus-arendusnõukogu liige
1992−1995   
Eesti Teadusfondi Nõukogu liige
1992−1995   
Eesti Informaatikanõukogu esimees
1989−2000   
"Eesti entsüklopeedia" peatoimetaja
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
Loengukursused:
Bakalaureuseõpe
HHF3060 Filosoofia
HHF5201 Sissejuhatus teadusfilosoofiasse
HHA0130 Avaliku teenistuse eetika
Magistriõpe
HHF8200 Teadusfilosoofia
HHF8208 Tehnikafilosoofia
Doktoriõpe
HHF9030 Teadusfilosoofia
HHX9011 Doktoriseminar I
HHX9012 Doktoriseminar II;
Erialane ja Pedagoogiline enesetäiendamine:
NSV Liidu TA Loodusteaduse ja Tehnika Ajaloo Instituut Moskvas (teaduse ja tehnika ajalugu) 1974-1975
Eesti Haldusjuhtimise Instituut, Soome Riigihalduse Instituut, Rootsi peministri kantselei (haldusjuhtimine) 1993-1995
EMI International (firmajuhi koolitus) 1995-1999
Täienduskoolituse institutsioonid (Euroopa Liit) 2001-2004;

Kvalifikatsioon

 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.1. Filosoofia
 
 
Lisainfo
"Eesti entsüklopeedia" , toimetuskolleegiumi esimees, 1989-2000
"Riigikogu Toimetised", toimetuskolleegiumi liige, 2000-...
"Halduskultuur", toimetuskolleegiumi liige, 2001-... (aastast 2007 rahvusvaheline)
Maakondliku koguteose "Hiiumaa" toimetuskolleegiumi esimees, 2004-...
Philosophica Estonica, toimetuskolleegiumi liige, 2008-... (rahvusvaheline)
Riikliku arengustrateegia "Säästev Eesti 21" ekspertgrupi liige 2002-2003
TTÜ arengukava 2001-2005 redaktsioonitoimkonna juht 2000
TTÜ seaduseelnõu töögrupi liige 2003-...
ETF humanitaarteaduste töögrupi liige, 2003, 2005
"Riigikogu toimetiste" artiklite retsenseerimine 2000-...
TÜ praktilise filosoofia professori valimise rahvusvahelise ekspertkomisjoni esimees, 2001
TÜ filosoofia ajaloo professori valimise rahvusvahelise ekspertkomisjoni esimees, 2002
TÜ teadusfilosoofia dotsendi/õppetooli hoidja valimise ekspertkomisjoni liige , 2003
Mitmete TTÜ õppejõudude valimise ekspertkomisjoni liige
TTÜ poolne ekspert/retsensent "Eesti teadlste eetikakoodeksi" koostamises, 2002
Põhja-Ameerika Ülikoolide Keskuse korraldatud üleriigilise õpilaste esseekonkursi žurii esimees, 2002-2005
Talveakadeemia üliõpilastööde žurii liige, 2003-2004
TTÜ Arengukava 2006-2010 koostamise komisjoni liige, 2005-2006
Eesti Teadlste Liit, juhatuse liige, 1995-2000; liige 1989-
Eesti Euroopa liikumine, liige 2000-...
Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Eesti Ühenduse juhatuse liige, 2001-...
Kõrgkoolidevahelise Filosoofiakeskuse nõukogu liige 2000-...
Tallinna Teadlste Maja liige 1973-...
Eesti Rooma Klubi, (1983), 2001-...

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
6.3.
2009
1.2.
2008
4.2.
2008
6.3.
2008
6.3.
2008
6.6.
2008
6.6.
2008
3.2.
2007
3.5.
2007
6.6.
2007
2.2.
2006
3.2.
2006
6.1.
2006
5.2.
2005
1.3.
2004
1.2.
2002
29.09.1947
30.01.2015
6202652
ylo.kaevats@ttu.ee

Career

Institution and occupation
01.01.1999–...   
TTÜ humanitaar- ja sotsiaalteaduste instituut, filosoofia õppetooli juhataja
01.09.2011–30.01.2015   
Tallinn University of Technology , Professor emeritus (1,00)
2005–31.08.2011   
Tallinn University of Technology , Faculty of Social Sciences, Ragnar Nurkse School of Innovation and Governance, Chair of Philosophy, Professor (1,00)
2005–31.08.2011   
Tallinn University of Technology , Faculty of Social Sciences, Ragnar Nurkse School of Innovation and Governance, Chair of Philosophy, Other staff
01.01.2000–31.12.2004   
TTÜ humanitaar- ja sotsiaalteaduste instituudi direktor
01.01.1995–31.12.1999   
Eesti Entsüklopeediakirjastus, kirjastuse peatoimetaja, EE peatoimetaja nõukogu esimees
01.01.1992–31.12.1995   
Riigikantselei, riigisekretär
01.01.1989–31.12.2000   
Eesti Entsüklopeediakirjastus, peatoimetaja, nõukogu esimees
01.01.1981–31.12.1989   
Eesti NSV TA filosoofia kateeder, dotsent
01.01.1981–31.12.1981   
Eesti NSV TA Ajalooinstituudi filosoofia sektor, juhataja kt
01.01.1973–31.12.1981   
Eesti NSV TA Ajalooinstituut, teadur, aspirant
01.01.1966–31.12.1967   
Projekteerimis- ja Teadusliku Uurimise Instituut
 
 
Education
1976–1978   
Eesti NSV TA Ajalooinstituut, teadur, aspirant
1967–1972   
Tartu Riiklik Ülikool
 
 
R&D related managerial and administrative work
2005−...   
TTÜ ja Akadeemia "Nord" assotatsioonilepingu koorinaator
2005−...   
Ühiskondliku Leppe Sihtasutuse kultuuritoimkond, liige
2005−...   
Avatud Eesti Fondi projekti "Demokraatia monitooring Eesti 2005" töörühma liige
2004−...   
Maakondliku koguteose "Hiiumaa" toimetuskolleegiumi esimees
2004−...   
TLÜ Sotsiaalteaduskonna doktorinõukogu liige
2004−...   
Ülikoolide sotsiaalteaduskondade koordineerimisnõukogu liige
2002−...   
TTÜ Spordikeskuse nõukogu liige
2001−...   
Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Eesti Ühenduse juhatuse liige
2001−...   
Eesti Rooma Klubi
2001−...   
TTÜ Nõukogu liige
2000−...   
Eesti Euroopa liikumine, liige
2000−...   
Kõrgkoolidevahelise Filosoofiakeskuse nõukogu liige
2000−...   
Eesti Rahvuskultuuri Fondi kolme allfondi esimees/liige
2000−...   
TTÜ avaliku halduse instituudi nõukogu liige
2000−...   
Tartu Ülikooli filosoofia osakonna nõukogu liige
1999−...   
TTÜ humanitaarteaduskonna nõukogu liige
1989−...   
Eesti Teadlaste Liit, juhatuse liige
1973−...   
Tallinna Teadlaste Maja liige
2001−2005   
TTÜ humanitaarteaduskonna nõukogu liige
2000−2004   
TTÜ humanitaar- ja sotsiaalteaduste instituudi direktor
2000−2003   
TPÜga ühildatud õppekava koordineerimiskomisjoni kaasesimees
2000−2002   
Avaliku Sõna Nõukogu liige
1999−2004   
TTÜ haldusjuhtimise õppekavakomisjoni liige
1999−2003   
TTÜ Kuressaare Kolledž nõukogu liige
1999−2001   
Mustamäe Gümnaasiumi hoolekogu liige
1999−2000   
Eesti Entsüklopeediakirjastuse AS nõukogu esimees
1998−2001   
Projekti "Sajandi sada suurkuju" juht
1995−2000   
Tartu Ülikooli Kuratooriumi esimees
1992−1995   
Teadus-arendusnõukogu liige
1992−1995   
Eesti Teadusfondi Nõukogu liige
1992−1995   
Eesti Informaatikanõukogu esimees
1989−2000   
"Eesti entsüklopeedia" peatoimetaja
 
 
Additional career information
Loengukursused:
Bakalaureuseõpe
HHF3060 Filosoofia
HHF5201 Sissejuhatus teadusfilosoofiasse
HHA0130 Avaliku teenistuse eetika
Magistriõpe
HHF8200 Teadusfilosoofia
HHF8208 Tehnikafilosoofia
Doktoriõpe
HHF9030 Teadusfilosoofia
HHX9011 Doktoriseminar I
HHX9012 Doktoriseminar II;
Erialane ja Pedagoogiline enesetäiendamine:
NSV Liidu TA Loodusteaduse ja Tehnika Ajaloo Instituut Moskvas (teaduse ja tehnika ajalugu) 1974-1975
Eesti Haldusjuhtimise Instituut, Soome Riigihalduse Instituut, Rootsi peministri kantselei (haldusjuhtimine) 1993-1995
EMI International (firmajuhi koolitus) 1995-1999
Täienduskoolituse institutsioonid (Euroopa Liit) 2001-2004;

Qualifications

 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.1. Philosophy
 
 
Additional information

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
6.3.
2009
1.2.
2008
4.2.
2008
6.3.
2008
6.3.
2008
6.6.
2008
6.6.
2008
3.2.
2007
3.5.
2007
6.6.
2007
2.2.
2006
3.2.
2006
6.1.
2006
5.2.
2005
1.3.
2004
1.2.
2002
  • Leitud 1 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
EKKMEKKM09-110Haridussõnastik01.01.200931.12.2010Margit LangemetsEesti Rakenduslingvistika Ühing24 810,50 EUR