See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
11.05.1939

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
2000–...   
Eesti Mereakadeemia (alates aug. 2014 TTÜ Eesti Mereakadeemia), Professor (1,00)
01.01.2011–31.12.2012   
Eesti Mereakadeemia meretranspordi juhtimise õppetooli professor
01.01.2008–31.12.2011   
Eesti Mereakadeemia mereõiguse ja kommertsekspluatatsiooni õppetooli professor ja õppetooli juhataja
01.01.2007–31.12.2008   
Eesti Mereakadeemia meretranspordi juhtimise õppetooli erakorraline professor
01.01.2002–31.12.2007   
Eesti Mereakadeemia meretranspordi juhtimise õppetooli korraline dotsent
01.01.2000–31.12.2002   
Eesti Mereakadeemia teadus- ja arendusprorektor
01.01.1994–31.12.2000   
AS Eesti Mereagentuuri ekspedeerimisosakonna spetsialist, liinivedude osakonna juhataja, peaspetsialist kommertsalal, peadirektori abi kommertsalal
01.01.1993–31.12.1994   
AS Eidma juhatuse esimees
01.01.1992–31.12.1993   
AS Tallinna Linnasadam tegevdirektor
01.01.1990–31.12.1992   
Eesti Veeteede Ameti ökonoomikateenistuse juhataja
01.01.1987–31.12.1990   
Eesti Merelaevanduse kontroll-revisjoniosakonna ülem
01.01.1969–31.12.1987   
Eesti merelaevanduse kommertsteenistuse ülem
01.01.1968–31.12.1969   
Tallinna Külmutuslaevastiku Baasi kommertsosakonna ülem
01.01.1966–31.12.1968   
Eesti Merelaevandus, kommertsosakonna insener
01.01.1965–31.12.1968   
Tallinna Merekaubasadam
01.01.1965–31.12.1966   
Tallinna Merekaubasadam, stividor, merevaksali ülem
 
 
Haridustee
1991–1994   
Balti Transpordiakadeemia tegevliige ja viitsepresident
1991–2012   
Balti Transpordiakadeemia tegevliige
1978–1978   
Leningradi Veetranspordi Instituut, majanduskandidaadi väitekirja kaitsmine
1967–1971   
Leningradi S.O.Makarovi nim. Kõrgem Insenerlik Merekool, aspirantuur
1958–1964   
Odessa Merelaevastiku Inseneride Instituudi ekspluatatsiooniteaduskond
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
1979−1984   
Rahvusvahelise Laevaomanike Assotsiatsiooni dokumentatsioonikomisjoni liige
1978−1984   
NSV Liidu Laevaomanike Assotsiatsiooni dokumentatsioonikomisjoni esimees
 
 
Loometöö
Kaitsmiskomisjoni liige magistritööde kaitsmisel Tallinna Tehnikaülikoolis.
Diplomitööde juhendamine Leningradi Kõrgemas Insenerlikus Merekoolis, Eesti-Ameerika Ärikolledzis, Sotsiaalteaduste Erakõrgkoolis "Veritas", Tallinna Tehnikakõrgkoolis, Balti Vene Instituudis ja Audentese Ülikoolis.
Magistritööde juhendamine Eesti Mereakadeemias, Baltic Business School Group AS-is, Tartu Ülikoolis ja Tallinna Tehnikaülikoolis.
Doktoritööde kaitsmiskomisjoni liige Tallinna Tehnikaülikoolis ja St.Peterburi Mereakadeemias.
Osalemine meretranspordi alastes uurimustöödes koostöös Odessa, Leningradi, Moskva ja Riia teadusasutustega.
NSV Liidu Merelaevastiku Ministeeriumi Kesk-Uurimisinstituudi korrespondent-töötaja.
Eesti Vabariigi Valitsuse Transiidikomisjoni strateegilise planeerimise töörühma liige..
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
Seaduste "Eesti kaubandusliku meresõidu koodeks", "Eesti Kaubandusliku Meresõidu seadus" ja "Sadamaseadus" koostamise töörühmade liige;
1998 aastal teostatud uuringu "Tallinna piirkonna sadamate, raudteesõlme ja sadamate maismaaühenduste arengukava" sadamate töörühma juht ja logistika töörühms liige;
Osalemine koos Logistics Consulting Group (Taani) Tallinna jaotuskeskuse väljaarendamise projektis;
Osalemine ametondadevahelises Saaremaa püsiühenduse uuringus (2000);
Eesti Merehariduskontseptsiooni koostamise töörühma teaduslik juhendaja (2000 - 2002);
Uuringu "Kihnu, Manilaiu ja mandri vahelise ühenduse arengukava koostamine" töörühma liige (2001 - 2002);
Riigikontrolli uuringu "Eesti ja naaberriikide sadamatasude võrdlus" teaduslik juhendaja;
Osalemine Eesti Lähimerevedude Arendamiskeskuse loomise uuringus (2003 - 2006);
Osalemine Eesti Merendusklastri koostamise uuringus (2004 - 2007);
Osalemine dokumendi "Euroopa Liidu merenduspoliitika - säästva arengu küsimus kohalike ja piirkondlike omavalitsuste jaoks" ekspertiisis (2005);
Osalemine Euroopa Parlamendi ja Nõukogu direktiivi "Laevaomanike tsiviilvastutuse ja finantstagaiste kohta" koostamises.;
Osalemine "transpordi arengukava 2006 - 2013" ekspertiisis (2006);
Riigikogu Majanduskomisjoni tellimusel teostatud uuringu "Eesti transiit ja logistika: tänapäev ja tulevik" töörühma liige (2007 - 2008);
Tähtsamad publikatsioonid ja trükised:;
"Meretranspordi kommertsekspluatatsioon", õpik-monograafia, 2007;
"Inglise-Eesti meresõnaraamat" , kaasautoritega, 2008;
"Rahvusvaheliste lasti- ja reisijatevedude hinnakujunduse metoodilised alused ja kasutuspraktika reisiparvlaevadel", kaasautor Henrico Rentsel (2009);
"Laevanduse töökorraldus ja ökonoomika", õpik-monograafia, trükiks ettevalmistamise staadiumis (2012);
  • Leitud 2 kirjet
PublikatsioonAutoridAastaVäljaande pealkiriKlassifikaatorFailAsutused
Eesti transiit ja logistika, II osaLend, E.; Eidast, A.; Segercrantz, W.; Uustalu, A.-M.; Uriko, M.20086.7.Tallinna Tehnikaülikool, Majandusteaduskond, Ärikorralduse instituut, Kinnisvara, logistika ja ettevõtluse õppetool;
Tallinna Tehnikakõrgkool;
Eesti Mereakadeemia (alates aug. 2014 TTÜ Eesti Mereakadeemia)
Eesti transiit ja logistika: tänapäev ja tulevik, I osaLend, E.; Eidast, A.; Segercrantz, W.; Uustalu, A.; Uriko, M.20076.7.Tallinna Tehnikaülikool, Majandusteaduskond, Ärikorralduse instituut, Kinnisvara, logistika ja ettevõtluse õppetool;
Tallinna Tehnikakõrgkool;
Eesti Mereakadeemia (alates aug. 2014 TTÜ Eesti Mereakadeemia)