See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
28.09.1965
503 2583
ain.riistan@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2016–31.01.2019   
Tartu Ülikool, Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, usuteaduskond, programmijuht
01.01.2016–31.01.2019   
Tartu Ülikool, Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, usuteaduskond, Uue Testamendi lektor (1,00)
01.01.2011–...   
Kõrgem Usuteaduslik Seminar, vabakirikliku teoloogia ja usundiloo dotsent (0,20)
2010–...   
EEKBKL Kõrgem Usuteaduslik Seminar, Dotsent (0,20)
31.08.2015–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, programmijuht
01.01.2015–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, Uue Testamendi lektor (1,00)
01.02.2014–31.12.2014   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, Uue Testamendi lektor (0,50)
01.01.2012–31.12.2014   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, religiooniuuringute teadur (0,50)
01.03.2011–31.12.2011   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, religiooniuuringute teadur (0,50)
01.03.2011–31.01.2014   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, Uue Testamendi lektor (0,50)
01.02.2010–28.02.2011   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, Uue Testamendi lektor (1,00)
01.01.2008–31.01.2010   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, religiooniantropoloogia programmijuht
01.02.2006–31.01.2010   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, Uue Testamendi lektor (1,00)
01.02.2002–31.01.2006   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, Uue Testamendi teaduse ja kreeka keele lektor (1,00)
01.01.2001–31.12.2010   
Kõrgem Usuteaduslik Seminar, Süstemaatilise teoloogia lektor
01.01.2001–31.12.2012   
Tartu Teoloogia Akadeemia, Uue Testamendi lektor
01.01.1998–31.12.1999   
Eesti Sisekaitse Akadeemia, Õppeülesande täitja
01.01.1997–31.12.2002   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Õppeülesande täitja
01.01.1997–31.12.1999   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduskond, Semiootika osakond, Õppeülesande täitja
01.01.1995–31.12.2001   
Kõrgem Usuteaduslik Seminar, Süstemaatilise teoloogia ja võrdleva usundiloo lepinguline õppejõud
 
 
Haridustee
Lõpetanud Tartu Õhtukeskkooli 10. 06. 1991. a.
Lõpetanud Kõrgema Usuteadusliku Seminari 19. 06. 1995. a. teoloog-usuõpetaja erialal
Lõpetanud Tartu Ülikooli; baccalaureus artiumi kraad usuteaduse erialal omistatud 21. 07. 1997. aastal.
Lõpetanud Tartu Ülikooli; magister theologiae kraad usuteaduse erialal omistatud 11. 05. 1999. aastal.
2011–2011   
Lõpetanud Tartu Ülikooli; doctor theologiae kraad omistatud 20.06.2011. aastal
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2012−...   
TÜ senati liige
2012−...   
The European Society for the Study of Science and Theology liige
2010−...   
Society of Biblical Literature liige
2006−...   
Eesti Akadeemilise Usundiloo Seltsi liige
2006−...   
European Association for the Study of Religions liige
2005−...   
TÜ usuteaduskonna VÕTA komisjoni esimees
2003−...   
Teaduse ja Religiooni Kolleegiumi liige
2003−...   
Usuteadusliku Ajakirja toimetuskolleegiumi liige
2002−...   
TÜ usuteaduskonna nõukogu liige
2001−...   
TÜ religiooniuuringute magistriõppe programmi programmijuht
2001−...   
Kõrgema Usuteadusliku Seminari hoolekogu liige
2000−...   
Akadeemilise Teoloogia Seltsi liige
1998−...   
Ajakirja Via Theologica toimetuse liige
1995−...   
Eesti Piibliseltsi liige
2009−2012   
Akadeemilise Teoloogia Seltsi aseesimees
2005−2011   
TÜ usuteaduskonna esindaja TÜ õppekomisjonis

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
1999, Ain Riistan, Eesti Vabariigi Haridusministeeriumi diplom teadustöö “Antiookia Ignatiose kristoloogia käsitletuna ajaloolistes seostes postliberaalse teoloogia perspektiivis” eest Eesti üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.2. Teoloogia; PÕHISUUND: Uue Testamendi sotsiaal-ajaloolised uuringud; varakristlike tekstide hermeneutika

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.2.
2016
3.2.
2016
3.1.
2015
6.6.
2013
6.6.
2013
6.6.
2013
6.6.
2013
1.2.
2012
6.2.
2012
6.2.
2012
6.3.
2012
6.3.
2012
6.3.
2012
6.3.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
2.3.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
5.2.
2010
1.2.
2009
1.2.
2009
1.2.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
3.4.
2009
4.2.
2009
4.2.
2008
6.3.
2008
6.6.
2007
6.6.
2007
1.2.
2006
3.5.
2006
6.6.
2006
1.2.
2005
3.2.
2005
3.5.
2005
6.2.
2005
1.2.
2003
1.2.
2003
1.2.
2001
1.3.
2001
1.3.
2001
1.2.
1999
1.3.
1999
1.3.
1999
1.3.
1998
28.09.1965
503 2583
ain.riistan@ut.ee

Career

Institution and occupation
01.01.2016–31.01.2019   
University of Tartu, Faculty of Arts and Humanities, School of Theology and Religious Studies, Programme Director
01.01.2016–31.01.2019   
University of Tartu, Faculty of Arts and Humanities, School of Theology and Religious Studies, Lecturer in New Testament (1,00)
01.01.2011–...   
Tartu Theological Seminary: Associate Professor of Theology of Free Churches and History of Religions 2011 - present (0,20)
2010–...   
Tartu Theological Seminary, Associate Professor (0,20)
31.08.2015–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Programme Director
01.01.2015–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Lecturer in New Testament (1,00)
01.02.2014–31.12.2014   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Lecturer in New Testament (0,50)
01.01.2012–31.12.2014   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Research Fellow in Religion Studies (0,50)
01.03.2011–31.12.2011   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Research Fellow in Religion Studies (0,50)
01.03.2011–31.01.2014   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Lecturer in New Testament (0,50)
01.02.2010–28.02.2011   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Lecturer in New Testament (1,00)
01.01.2008–31.01.2010   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Programme Director
01.02.2006–31.01.2010   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Lecturer (1,00)
01.02.2002–31.01.2006   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Lecturer (1,00)
01.01.2001–31.12.2010   
Tartu Theological Seminary: Lecturer of systematic theology 2001 – 2010
01.01.2001–31.12.2012   
Tartu Academy of Theology: Lecturer of the New Testament 2001 – 2012
01.01.1998–31.12.1999   
Teaching assistant in Estonian Public Service Academy 1997 – 1999
01.01.1997–31.12.2002   
Adjunct lecturer in the Faculty of Theology 1999 – 2002
01.01.1997–31.12.1999   
Adjunct instructor in the Department of Semiotics of the Faculty of Sociology 1997 – 1999
01.01.1995–31.12.2001   
Contractual lecturer of systematic and comparative theology 1995 – 2001
 
 
Education
Graduated Tartu Evening Gymnasium in July, the 10th 1991
Graduated Tartu Theological Seminary in July, the 19th 1995 with a diploma of a theologian – teacher of religious education
Graduated the University of Tartu, Bacc. Art. from July, the 21st 1997
Graduated the University of Tartu, Mag. Theol. from May the 11th 1999
2011–2011   
Graduated the University of Tartu, Dr. Theol from June the 20th 2011
 
 
R&D related managerial and administrative work
2012−...   
member of the Senat of the University of Tartu
2012−...   
member of The European Society for the Study of Science and Theology
2010−...   
member of Society of Biblical Literature
2006−...   
member of the Estonian Society for the Study of Religions
2006−...   
member of European Association for the Study of Religions
2005−...   
chairman of the APEL committee of the faculty of theology, University of Tartu
2003−...   
member of the Collegium of Science and Religion
2003−...   
member of the editorial board of Usuteaduslik Ajakiri [Theological Magazine]
2002−...   
Member of the council of the faculty of theology, University of Tartu
2001−...   
program manager of the Religious Studies master's program of the University of Tartu
2001−...   
member of the board of trustees of the Theological Seminary
2000−...   
member of Academic Society of Theology
1998−...   
Member of the editorial board of the journal Via Theologica
1995−...   
member of the Estonian Bible Society
2009−2012   
vice chairman of the Academic Society of Theology
2005−2011   
representative of the faculty of theology in the academic committee of the University of Tartu

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
1.2.
2016
3.2.
2016
3.1.
2015
6.6.
2013
6.6.
2013
6.6.
2013
6.6.
2013
1.2.
2012
6.2.
2012
6.2.
2012
6.3.
2012
6.3.
2012
6.3.
2012
6.3.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
2.3.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
6.6.
2011
5.2.
2010
1.2.
2009
1.2.
2009
1.2.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
3.4.
2009
4.2.
2009
4.2.
2008
6.3.
2008
6.6.
2007
6.6.
2007
1.2.
2006
3.5.
2006
6.6.
2006
1.2.
2005
3.2.
2005
3.5.
2005
6.2.
2005
1.2.
2003
1.2.
2003
1.2.
2001
1.3.
2001
1.3.
2001
1.2.
1999
1.3.
1999
1.3.
1999
1.3.
1998
  • Leitud 2 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
ETFETF6754Algkristlus hilisantiikaja religiooni ja kultuuri kontekstis ning selle mõju tänapäevale01.01.200631.12.2008Peeter RoosimaaTartu Ülikool; Tartu Ülikool, Usuteaduskond11 504,10 EUR
SFSF0182580s03Religioossuse dünaamika tsivilisatsioonis01.01.200331.12.2007Kalle KasemaaTartu Ülikool, Usuteaduskond159 747,17 EUR