See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
30.03.1983
erkki.karo@ttu.ee
www.ttu.ee/nurkse

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.06.2018–...   
Tallinna Tehnikaülikool, Majandusteaduskond, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut , Teadus- ja tehnoloogiapoliitika kaasprofessor (1,00)
01.01.2017–...   
Tallinna Tehnikaülikool, Majandusteaduskond, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut , Direktor (1,00)
01.01.2017–31.05.2018   
Tallinna Tehnikaülikool, Majandusteaduskond, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut , Vanemteadur (1,00)
01.09.2015–31.12.2016   
Tallinna Tehnikaülikool, Sotsiaalteaduskond, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, Vanemteadur (1,00)
2015–2016   
National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS), JSPS järeldoktor (1,00)
01.01.2009–01.09.2015   
Tallinna Tehnikaülikool, Sotsiaalteaduskond, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, Haldusjuhtimise ja halduspoliitika õppetool, Teadur (1,00)
2007–31.12.2008   
Tallinna Tehnikaülikool, Sotsiaalteaduskond, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, Assistent (1,00)
01.03.2006–31.08.2006   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, erakorraline assistent (1,00)
15.09.2005–28.02.2006   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, avaliku halduse erakorraline assistent (0,50)
2005–2006   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, erakorraline assistent (1,00)
01.01.2004–31.12.2004   
Eesti Vabariigi Haridus- ja Teadusministeerium, Järelvalveosakond, praktikant
01.01.2004–31.12.2004   
Tartu Linnavalitus, Rahandusosakond, praktikant
 
 
Haridustee
2010–2010   
Leuveni Katoliiklik Ülikool, Haldusjuhtimise instituut, külalisteadur
2009–2009   
University College London, School of Slavonic and East European Studies, külalisdoktorant
2006–2007   
Leuveni Katoliiklik Ülikool, sotsiaalteaduskond, euroopa õpingute programm, külalisüliõpilane
2006–2006   
Islandi Ülikool, Väikeriikide Uuringute Keskus, suvekursus "Väikeriigid ja Euroopa integratsioon"
2006–2010   
Tartu Ülikool, sotsiaalteaduskond, avaliku halduse osakond, doktoriõpe avalikus halduses ja halduspoliitikas
2005–2006   
Tartu Ülikool, sotsiaalteaduskond, avaliku halduse osakond, kutsemagistri õpingud haldusjuhtimises
2004–2005   
Maastrichti Ülikool, majanduse ja ärijuhtimise teaduskond, vahetusüliõpilane
2001–2005   
Tartu Ülikool, sotsiaalteaduskond, avaliku halduse osakond, BA avalikus halduses (4 aastane bakalaureuseõpe)
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2018−...   
Teaduspark Tehnopol, nõukogu liike
2018−...   
Tallinna Linnavalitsuse strateegiaüksuse nõukoja liiga
2018−...   
Vabariigi Valitsuse innovatsioonipoliitika komisjon, liige
2017−...   
TTÜ Nõukogu liige
2017−...   
TTÜ majandusteaduskonna nõukogu liige
2017−...   
Nõukogu esimees, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, TTÜ
2011−...   
Doktoritööde kaitsmiskomisjoni liige, Ragnar Nurkse innovatsiooni ja valitsemise instituut, TTÜ
2010−...   
Magistritööde kaitsmiskomisjoni liige, esimees alates 2017, Ragnar Nurkse instituut, TTÜ
2009−...   
Permanentse töögrupi 'Public Administration, Technology & Innovation' kaasjuht European Group for Public Administration võrgustikus
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
Õppetegevus TTÜs 2009-2015

Õpetatud ja kaasõpetatud kursused:

Bakalaureuseõpe (aine nimed ja koodid kehtivate õppekavade alusel)
Sissejuhatus avalikku haldusesse (HHL0240; 6 EAP; iga õppeaasta)
Haldusjuhtimine (HHM0160; 6 EAP; iga õppeaasta)

Magistriõpe
Avaliku halduse alused (HHL1260; 4 EAP; õpetatud 2009; 2013; 2014; ka teiste teaduskondade õppekavades)
Võrdlev avalik haldus (HHM1081; 5 EAP; 2009; 2011; 2013; 2014)
Sissejuhatus haldusjuhtimisse (HHM1180; 4 EAP; iga õppeaasta kuni 2015)
Public Management and Administration (HHL1040; 2 EAP; iga õppeaasta; ka teiste teaduskondade õppekavades)


;
Muud teadus- ja arendusgrandid:

2009-2011, Riigikantselei Tarkade Otsuste Fondi (ESF rahastatud) toetus uurimistööks avaliku sektori võimekuste ja innovatsiooni seostest (8000 EUR).

2015-2016, Japan Society for the Promotion of Science järeldoktori grant uurimisteemal Entrepreneurial State and Innovative Bureaucracies (5 744 000 Yen, ca 47 500 EUR). ;

Jooksvad projektid

Lõppenud projektid

Juhendamisel väitekirjad

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
2.1.
2020
3.1.
2019
1.1.
2018
1.1.
2018
1.3.
2018
2.5.
2018
2.5.
2018
2.5.
2018
3.1.
2018
3.1.
2018
1.1.
2017
1.1.
2017
1.3.
2017
2.5.
2017
3.1.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.3.
2016
1.3.
2016
2.5.
2016
3.1.
2016
3.4.
2016
3.4.
2016
1.1.
2015
1.1.
2015
1.3.
2015
1.3.
2015
2.5.
2015
2.5.
2015
2.5.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
1.2.
2014
1.3.
2014
2.5.
2014
2.5.
2014
6.3.
2014
1.3.
2013
1.1.
2012
4.1.
2012
6.7.
2012
1.1.
2011
1.1.
2011
2.3.
2011
1.2.
2010
1.2.
2010
1.2.
2010
1.3.
2010
1.3.
2010
3.2.
2010
3.2.
2010
3.2.
2010
4.1.
2010
1.3.
2009
3.1.
2009
3.4.
2009
5.2.
2008
6.7.
2007
18.04.2019
30.03.1983
erkki.karo@ttu.ee
www.ttu.ee/nurkse

Career

Institution and occupation
01.06.2018–...   
Tallinn University of Technology , School of Business and Governance, Ragnar Nurkse Department of Innovation and Governance , Associate Professor of Science and Technology Policy (1,00)
01.01.2017–...   
Tallinn University of Technology , School of Business and Governance, Ragnar Nurkse Department of Innovation and Governance , Director (1,00)
01.01.2017–31.05.2018   
Tallinn University of Technology , School of Business and Governance, Ragnar Nurkse Department of Innovation and Governance , Senior Researcher (1,00)
01.09.2015–31.12.2016   
Tallinn University of Technology , Faculty of Social Sciences, Ragnar Nurkse School of Innovation and Governance, Senior Researcher (1,00)
2015–2016   
National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS), JSPS postdoctoral fellow (1,00)
01.01.2009–01.09.2015   
Tallinn University of Technology , Faculty of Social Sciences, Ragnar Nurkse School of Innovation and Governance, Chair of Public Administration and Public Policy , Researcher (1,00)
2007–31.12.2008   
Tallinn University of Technology , Faculty of Social Sciences, Ragnar Nurkse School of Innovation and Governance, Assistant (1,00)
01.03.2006–31.08.2006   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Assistant extraordinarius (1,00)
15.09.2005–28.02.2006   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Assistant extraordinarius (0,50)
2005–2006   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, erakorraline assistent (1,00)
01.01.2004–31.12.2004   
Estonian Ministry of Education and Science, Monitoring Department, Trainee
01.01.2004–31.12.2004   
Tartu City Government, Department of Finance, Trainee
 
 
Education
2010–2010   
Katholieke Universiteit Leuven, Public Management Institute, Visiting Fellow
2009–2009   
University College London, School of Slavonic and East European Studies, visiting PhD student
2006–2007   
Katholieke Universiteit Leuven, Faculty of Social Sciences, Studies on European Politics and Policies, visiting student
2006–2006   
University of Iceland, Centre of Small State Studies, Summer School on Small States and European Integration
2006–2010   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Department of Public Administration, PhD Studies in Public Administration and Policy
2005–2006   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Department of Public Administration, MPA studies in Public Management
2004–2005   
Universiteit Maastricht, Faculty of Economics and Business Administration, exchange student
2001–2005   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Department of Public Administration, BA in Public Administration (4 year BA program)
 
 
R&D related managerial and administrative work
2018−...   
Tallinn Science Park Tehnopol, council member
2018−...   
Member of the Advisory Council of the Strategy Unit of Tallinn City Government
2018−...   
Innovation Policy Committee of Government of Estonia, member
2017−...   
Member of the TTÜ Council
2017−...   
Member of the Council, School of Business and Governance, TTÜ
2017−...   
Cairperson, Council of the Ragnar Nurkse Department of Innovation and Governance, TTÜ
2011−...   
Member of the PhD defense committee, Ragnar Nurkse Department of Innovation and Governance, TTÜ
2010−...   
Member of the MA committee, chairperson since 2017, Ragnar Nurkse Department, TTÜ
2009−...   
Co-chair of the Permanent Study Group 'Public Administration, Technology & Innovation' at the European Group for Public Administration
 
 
Additional career information
Since 2009, I teach regularly courses (BA and MA level) on public administration, public management, comparative public management and administration to students of mainly public administration, technology governance curricula, but also as electives to students of e-governance, environmental technologies etc. ;
Other R&D grants

2009-2011, Grant by the Government Office of Estonia and European Social Fund to research the linkages between public sector capacities and innovation (8000 EUR).

2015-2016, Japan Society for the Promotion of Science post-doc grant on Entrepreneurial State and Innovative Bureaucracies (5 744 000 Yen, ca 47 500 EUR).;

Projects in progress

Completed projects

Dissertations under supervision

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
2.1.
2020
3.1.
2019
1.1.
2018
1.1.
2018
1.3.
2018
2.5.
2018
2.5.
2018
2.5.
2018
3.1.
2018
3.1.
2018
1.1.
2017
1.1.
2017
1.3.
2017
2.5.
2017
3.1.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.3.
2016
1.3.
2016
2.5.
2016
3.1.
2016
3.4.
2016
3.4.
2016
1.1.
2015
1.1.
2015
1.3.
2015
1.3.
2015
2.5.
2015
2.5.
2015
2.5.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
3.2.
2015
1.2.
2014
1.3.
2014
2.5.
2014
2.5.
2014
6.3.
2014
1.3.
2013
1.1.
2012
4.1.
2012
6.7.
2012
1.1.
2011
1.1.
2011
2.3.
2011
1.2.
2010
1.2.
2010
1.2.
2010
1.3.
2010
1.3.
2010
3.2.
2010
3.2.
2010
3.2.
2010
4.1.
2010
1.3.
2009
3.1.
2009
3.4.
2009
5.2.
2008
6.7.
2007
18.04.2019