law_prof@hotmail.com

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.1979–...   
Vandeadvokaat USA-s
01.01.2012–31.12.2012   
Kocaeli Ülikool, Erakorraline lektor (Türgi)
2010–2015   
Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia, Lektor (1,00)
01.01.2008–31.12.2008   
Vytautas Magnus Ülikool, Õigusteaduskond, Külalisõppejõud (Leedu)
01.01.2008–31.12.2008   
Baieri Avaliku Halduse Kõrgkool, Lektor (Saksamaa)
01.01.2005–31.12.2007   
EV Kultuuriministeerium, Ministri nõunik
2004–2004   
Akadeemia Nord, Õigusteaduskonna dekaan (1,00)
2003–2006   
Tallinna Ülikool, Lektor (0,50)
2002–2003   
Akadeemia Nord, Poliitikateaduste ja kommunikatsiooni teaduskonna dekaan (0,50)
2002–2010   
Akadeemia Nord, Lektor (0,50)
01.01.2001–31.12.2002   
Euroülikool, Õppejõud
01.01.2000–31.12.2002   
Majandusõiguse ja Poliitika Instituut, Rektori kt
01.01.1999–31.12.2000   
Majandusõiguse ja Poliitika Instituut, Arendus- ja välissuhete prorektor
1998–2007   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž, Õppejõud (0,50)
01.01.1998–31.12.2007   
Lapi Ülikool, Õigusteaduskond, Lektor
01.01.1998–31.12.2000   
Vytautas Magnus Ülikool, Dotsendi kt
01.01.1997–31.12.2000   
Majandusõiguse ja Poliitika Instituut, Õppejõud
01.01.1997–31.12.1998   
Kõrgkool I Stuudium, õppejõud
01.01.1992–31.12.1995   
Riigikogu liige (riigiõiguskommisioni liige, välissuhetekommisioni liige)
01.01.1981–31.12.1988   
USA New Jersey osariigi, Bergeni Maakonna Juriidiline Amet, Juristi abi, Osakonna juhataja
 
 
Haridustee
1976–1979   
Washington College of Law, The American University, Washington, D.C., õigusteaduse doktor, Juris Doctor (J.D.)
1974–1976   
The American University, Washington, D.C., Bachelor of Arts (B.A.), magna cum laude, kommunikatsioon ja poliitikateadus
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
1989-1995 "Vaba Eesti Sõna" kolumnist and ingliskeelse lehekülje toimetaja;
2005-... Eesti Lipu Selts, Juhatuse liige;
2006 Tunnustus Valge Täht, V klass (õigusteadlane ja õppejõud);
1998 Avatud Eesti Fondi stipendium;
8.05.2018
law_prof@hotmail.com

Career

Institution(s) and position(s)
01.01.1979–...   
Private law practice, Bogota, New Jersey
01.01.2012–31.12.2012   
Kocaeli University, Special Lecturer (Turkey)
2010–2015   
Tallinn University, Law School, Lecturer (1,00)
01.01.2008–31.12.2008   
Vytautas Magnus University, School of Law, Visiting Professor (Lithuania)
01.01.2008–31.12.2008   
University of Applied Sciences for Administration and Legal Affairs in Bavaria, Guest Lecturer (Germany)
01.01.2005–31.12.2007   
Ministry of Culture of the Republic of Estonia, Advisor to the Minister
2004–2004   
University Nord, Dean of Faculty of Law (1,00)
2003–2006   
Tallinn University, Lecturer (0,50)
2002–2003   
University Nord, Dean of Faculty of Political Science and Communication (0,50)
2002–2010   
University Nord, Lecturer (0,50)
01.01.2001–31.12.2002   
Eurouniversity, Member of faculty (adjunct)
01.01.2000–31.12.2002   
Institute of Economic Law and Policy, Rector (acting)
01.01.1999–31.12.2000   
Institute of Economic Law and Policy, Vice-Rector of Development and External Relations
1998–2007   
University of Tartu, Pärnu College, University of Tartu, Member of faculty (adjunct) (0,50)
01.01.1998–31.12.2007   
University of Lapland, Faculty of Law, Guest Lecturer
01.01.1998–31.12.2000   
Vytautas Magnus University School of Law, Member of faculty
01.01.1997–31.12.2000   
Institute of Economic Law and Policy, Member of faculty
01.01.1997–31.12.1998   
Institute First Studium, Member of faculty
01.01.1992–31.12.1995   
Member of Parliament of Republic of Estonia (Constitutional Law Committee, Foreign Relations Committee)
01.01.1981–31.12.1988   
USA County of Bergen, Office of County Counsel, Hackensack, New Jersey, Assistant County Counsel, Director
 
 
Education
1976–1979   
Washington College of Law, The American University, Washington, D.C., Doctor of Law, Juris Doctor (J.D.)
1974–1976   
The American University, Washington, D.C., Bachelor of Arts (B.A.), magna cum laude, Communication and Political Science
 
 
Additional career information
1989-1995 Columnist and Editor of English language page of "Vaba Eesti Sõna" (Estonian weekly journal published in New York)
;
2005-... Member, Board of Directors, Estonian Flag Association;
2006 Order of the White Star, V Class (Republic of Estonia);
1998 Open Estonia Foundation Scholarship;
8.05.2018
  • Leitud 3 kirjet
PublikatsioonAutoridAastaVäljaande pealkiriKlassifikaatorFailAsutused
Voters as Nontrivial Machines: Valuation of Political Actors by the Press and Estonian Voters’ Preferences from 1999 to 2007Palmaru, Raivo; Roosaare, Jaak K.2015EAST-WEST STUDIES. Journal of Social Sciences of Tallinn University Law School1.2.Tallinna Ülikool, Kommunikatsiooni Instituut
The Paradox of Non-Trivial Machines No. 2 (39) April 2008, pp. 23-33Palmaru, R.; Roosaare, K.J.2008East-West Studies: Journal of Social Sciences of University Nord1.3.Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia
Practical aspects of teaching law in newly independent Central Europe (experiences in Estonia and Lithuania)Roosaare, K.J.2007European Journal of Legal Education1.3.Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia