See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
17.09.1986
533 39220
jevgenia.dotsenko@gmail.com

Teenistuskäik

Haridustee
2008–2010   
Kommunikatsioonijuhtimine, meedia uuringute suund, magistrantuur
2005–2008   
Romanistika, hispaania keel ja kirjandus, bakalaureus

Kvalifikatsioon

 
 
Teadustöö põhisuunad
ETIS KLASSIFIKAATOR: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.11. Sotsiaalteadused; TÄPSUSTUS: Uuringu fookuses on ajakirjanduslikes tekstides esinevate väärtuste ja väärtussüsteemide olemus, transformatsioon, nende seos ajaloolis-majanduslike ja kultuuriliste protsessidega, ühiskonna muutustega. Samuti ka väärtuste funktsioonid sõltuvalt ühiskondlikust kontekstist.
 
 
Lisainfo
Uuringu fookuses on kolme (Eesti, Soome ja Vene) riigi võrdlus, nende riigiloome protsessi algus 1920-30tel ja suuremad muutusteid, mille kontekstis esinevad väärtused ajakirjanduslikes tekstides. Tähtsal kohal on ka protsesside ja vääruste trendide seoste välja selgitamine. Praegusel hetkel on tehtud kahe aastakümmne analüüs kolme riigi jaoks, ning loodud ühine staatiline mudel (mis näitab väärtuste kategooriaid ja nende ühtset süsteemi) ja dünaamilised mudelid (protsessi mudelid) eraldi iga riigi jaoks.
Algul esitatud hüpoteesid seose olemasolust pidasid paika. Ja juba praegu on võimalik näha, näiteks, väärtuste esinemist idioloogilsel, kultuurilisel, abstraktsel tasemel. Samuti ka nende seost ühiskonna muutustega.

uurimustöö on lõppfaasis, ning on juba olemas tähtsamad järeldused ja tulemused. Edaspidi on kavas tegeleda teema arendamise ja süvenemisega,nt võrreldes pikemaid perioode ning analüüsides süvitsi väärtuste trende tihedamas seoses ajaloolis-kultuurilise kontekstiga.
8.05.2018