This website uses cookies to store user session information. By using our website you consent to our terms of use. Read more
I agree
4.12.1977
lkeedus@tlu.ee

Career

Institution and occupation
01.09.2018–...   
Tallinn University, School of Humanities, Professor of Political Philosophy (1,00)
01.08.2017–31.08.2018   
Tallinn University, School of Humanities, Senior Researcher (0,50)
01.01.2015–31.12.2015   
University of Helsinki, Post-Doc (1,00)
2015–01.08.2016   
University of York, Politics Department, Lecturer (1,00)
01.01.2014–31.12.2014   
Tallinn University, Law School, Associate Professor (0,50)
01.04.2013–31.10.2014   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Research Fellow (0,80)
01.04.2010–31.03.2013   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Research Fellow (0,80)
01.04.2010–31.10.2014   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Johan Skytte Institute of Political Studies, Researcher (0,80)
2010–2014   
Tallinn University, Institute of International and Social Studies, Kodanikeühiskonna Uurimis- ja Arenduskeskus, Researcher (0,20)
2005–2010   
European University Institute, Florence, PhD Researcher, Researcher (1,00)
01.01.2003–31.12.2003   
Woodrow Wilson International Centre For Scholars, Washington DC, junior research fellow
01.01.2003–31.12.2004   
International Policy Fellowship Program, Open Society Institute, Budapest, Policy Fellow
 
 
Education
2005–2009   
PhD researcher, Department of History and Civilization, Florence
2001–2002   
MA, Nationalism Studies Programme, Central European University, Budapest
1996–2000   
BA, Department of Theology, Tartu University
 
 
R&D related managerial and administrative work
2019−...   
Member of committee selecting TLU best publication prize
2018−...   
Member of Tallinn University Senate
2018−...   
Member of TLU Senate Research and Education Committee
2017−...   
Chairwoman for Bibliotheca Philosophica series, TLU Press
2017−...   
2017−...   
Convener of Open Philosophy Seminars
2018−2018   
TLU Best Student Research Prize committee member
2016−2017   
Head of joint BA degree programme in English and Politics, University of York
2016−2017   
Dean of students, University of York
2015−2015   
Organiser of international workshop , “A new world order? Internationalism and legal imagination in inter-war Europe” , University of Helsinki
2013−2013   
International research symposium: “Politics, Europe and Humanity: Natural Law, Civilisation, and Cosmopolitanism”, Institute for Politics and Government, Tartu University, organiser
2010−2011   
"Eurosphere", EU 6 Framework Programme project, Estonian coordinator, 15 participating institutions
2010−2011   
Member of academic board, Institute of International and Social Studies, Tallinn University
2010−2013   
Researcher and coordinator in project "Citizens Resigned? The Dissolution of Civic Organisations in Finland and Estonia", Abo Akademi, Finland
2008−2009   
Elected Researchers' Representative, European University Institute, Florence
2004−2005   
International Policy Fellowship Program, Open Society Institute, Budapest, Programme Coordinator
 
 
Creative work
.
 
 
Additional career information
Reviewer for Cambridge University Press, Polity Press, I.B. Tauris Press, Journal of History of Ideas, Political Studies, Arendt Studies, Classical Receptions Journal, European Review of History, Contemporary Political Theory;

Qualifications

 
 
Honours & awards
2000, Liisi Keedus, Award at the annual Estonian Ministry of Education Competition for the best Bachelor/Master Thesis in Humanities
 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.1. Philosophy
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.13. Political Science and Administration
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.3. History and Archaeology
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.4. Cultures Research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.7. Law; CERCS SPECIALTY: S115 Philosophy and theory of law
 
 
Additional information

Publications

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14.06.2019
4.12.1977
lkeedus@tlu.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.09.2018–...   
Tallinna Ülikool, Humanitaarteaduste instituut, Poliitikafilosoofia professor (1,00)
01.08.2017–31.08.2018   
Tallinna Ülikool, Humanitaarteaduste instituut, Vanemteadur (0,50)
01.01.2015–31.12.2015   
Helsingi Ülikool, Marie Curie stipendiaat (1,00)
2015–01.08.2016   
Yorki Ülikool, Poliitikauuringute instituut, Lektor (1,00)
01.01.2014–31.12.2014   
Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia, Dotsent (0,50)
01.04.2013–31.10.2014   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, teadur (0,80)
01.04.2010–31.03.2013   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, teadur (0,80)
01.04.2010–31.10.2014   
Tartu Ülikool, Sotsiaalteaduste valdkond, Johan Skytte poliitikauuringute instituut, Post-doctoral researcher (0,80)
2010–2014   
Tallinna Ülikool, Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituut, Kodanikeühiskonna Uurimis- ja Arenduskeskus, Teadur (0,20)
2005–2010   
Euroopa Ülikool Firenzes, Teadur ja doktorant, Teadur (1,00)
01.01.2003–31.12.2003   
Woodrow Wilson International Centre For Scholars, Washington DC, külalisteadlane
01.01.2003–31.12.2004   
International Policy Fellowship Program, Open Society Institute, Teadur
 
 
Haridustee
2005–2009   
doktorant, ajaloo- ja tsivilisatsiooniuuringute teaduskond, Euroopa Ülikool Firenzes
2001–2002   
MA, rahvusuuringute programm, Kesk-Euroopa Ülikool
1996–2000   
BA, usuteaduskond, Tartu Ülikool
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2019−...   
TLÜ silmapaistvaima publikatsiooni hindamiskomisjoni liige
2018−...   
TLÜ senati liige
2018−...   
TLÜ senati teadus- ja õppekomisjoni liige
2017−...   
TLÜ kirjastuse Bibliotheca Philosophica sarja kolleegiumi esinaine
2017−...   
21. sajandi töötühma (TÜHI nõuandev kogu) liige
2017−...   
Filosoofia avatud seminaride sarja korraldaja
2018−2018   
TLÜ üliõpilaste teadustööde konkurss, komisjoni liige
2016−2017   
Inglise keele ja kirjanduse ning poliitikauuringute BA programmi juht
2016−2017   
Õppedekaan, University of York
2015−2015   
Rahvusvahelise konverentsi korraldaja , “A new world order? Internationalism and legal imagination in inter-war Europe” , University of Helsinki
2013−2013   
Rahvusvaheline sümpoosium: “Politics, Europe and Humanity: Natural Law, Civilisation, and Cosmopolitanism”, Riigiteaduste Instituut, Tartu Ülikool, korraldaja
2010−2011   
"Eurosphere", EL 6 Raamprogrammi projekt, rahvusvahelise koostöö koordinaator Eestis
2010−2011   
RASI nõukogu liige
2010−2013   
Partner uurimisprojektis: "Citizens Resigned? The Dissolution of Civic Organisations in Finland and Estonia", Abo Akademi, Soome
2008−2009   
Doktorantide valitud esindaja, Euroopa Ülikool Firenzes
2004−2005   
International Policy Fellowship Program, Open Society Institute, Budapest, programmi koordinaator
 
 
Loometöö
--.
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
Teadusartiklite ja monograafiate retsenseerija: Cambridge University Press, Polity Press, I.B. Tauris Press, Journal of History of Ideas, Political Studies, Arendt Studies, Classical Receptions Journal, European Review of History, Contemporary Political Theory;

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2000, Liisi Keedus, Haridusministeeriumi teadustööde konkurss, humanitaarvaldkonna auhind
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.1. Filosoofia
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.13. Riigiteadused
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.3. Ajalooteadused ja arheoloogia
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.4. Kultuuriuuringud
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.7. Õigusteadus; CERCS ERIALA: S115 Õigusfilosoofia ja õigusteooria
 
 
Lisainfo
Poliitilise mõtte ajalugu

Publikatsioonid

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14.06.2019
  • Found 9 results
ProgramTypeNumberNameProject startProject endPrincipal investigatorInstitutionFinancing
1.2.3.4.TAU17149 “Between the Times”: Embattled Temporalities and Political Imagination in Interwar Europe 01.06.201831.05.2023Liisi KeedusTallinn University, School of Humanities1 425 000,00 EUR
SFSF0180128s08Types of Democratic Representation in Post-Communist Democracies01.01.200831.12.2013Vello Andres PettaiUniversity of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education486 755,96 EUR
ETFETF8646Strategic Choices of Estonian Civil Society Organizations: Public Good, Advocacy, Professionalism 01.01.201131.12.2013Mikko Kari LagerspetzTallinn University, Institute of International and Social Studies34 200,00 EUR
MOBTPMOBTP18"Between the Times": Embattled Temporalities and Political Imagination in Interwar Europe01.08.201731.07.2018Liisi KeedusTallinn University, School of Humanities36 299,50 EUR
MUURU/614Institutionalisation of civic initiative in Estonia 201403.01.201422.12.2014Erle RikmannTallinn University; Tallinn University, Institute of International and Social Studies; Tallinn University, Law School49 750,00 EUR
MUUTA/5309Institutionalisation of Civic Inititative in Estonia 2009/201010.08.200930.09.2010Erle RikmannTallinn University; Tallinn University, Institute of International and Social Studies; Tallinn University, Law School42 862,99 EUR
1.1.7.4.1.TF3818 Development of children: Follow-up study 01.01.201931.12.2021Eve KikasTallinn University, School of Natural Sciences and Health40 000,00 EUR
1.1.7.4.1.F1218The relaunching and development of KUAK and achieving its economic independence 01.06.201831.08.2021Erle RikmannTallinn University, School of Governance, Law and Society45 000,00 EUR
MJDMJD48The Making of the Scientific Imagination: Debates on American Political Science, 1945-196501.04.201031.10.2014Liisi KeedusUniversity of Tartu; University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education92 702,82 EUR