See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
4.12.1977
lkeedus@tlu.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.08.2017–...   
Tallinna Ülikool, Humanitaarteaduste instituut, Vanemteadur (0,50)
2015–...   
University of York, Poliitikauuringute instituut, Lektor (1,00)
01.01.2015–31.12.2015   
University of Helsinki, Erik Castren Institute for International Law and Human Rights, Järeldoktor (1,00)
01.01.2014–31.12.2014   
Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia, Dotsent (0,50)
01.04.2013–31.10.2014   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, teadur (0,80)
01.04.2010–31.03.2013   
Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond, Riigiteaduste instituut, teadur (0,80)
2010–2014   
Tallinna Ülikool, Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituut, Kodanikeühiskonna Uurimis- ja Arenduskeskus, Teadur (0,20)
2005–2010   
Euroopa Ülikool Firenzes, Teadur ja doktorant, Teadur (1,00)
2003–2003   
Eesti Kunstiakadeemia, Lektor (0,20)
01.01.2003–31.12.2003   
Woodrow Wilson International Centre For Scholars, Washington DC, külalisteadlane
01.01.2003–31.12.2004   
International Policy Fellowship Program, Open Society Institute, Teadur
 
 
Haridustee
2005–2009   
doktorant, ajaloo- ja tsivilisatsiooniuuringute teaduskond, Euroopa Ülikool Firenzes
2001–2002   
MA, rahvusuuringute programm, Kesk-Euroopa Ülikool
1996–2000   
BA, usuteaduskond, Tartu Ülikool
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2016−...   
Inglise keele ja kirjanduse ning poliitikauuringute BA programmi juht
2016−...   
Õppedekaan, University of York
2015−...   
Rahvusvahelise konverentsi korraldaja , “A new world order? Internationalism and legal imagination in inter-war Europe” , University of Helsinki
2013−...   
Rahvusvaheline sümpoosium: “Politics, Europe and Humanity: Natural Law, Civilisation, and Cosmopolitanism”, Riigiteaduste Instituut, Tartu Ülikool, korraldaja
2010−...   
Projektitäitja, Mobilitas järeldoktori grant, "The Making of the Scientific Imagination: Debates in American Political Science, 1945-1965”
2005−...   
Uurimisgrupi "Boccaccio: Intellectual History at EUI" liige
2011−2013   
Partner uurimisprojektis: "Citizens Resigned? The Dissolution of Civic Organisations in Finland and Estonia", Abo Akademi, Soome
2010−2011   
"Eurosphere", EL 6 Raamprogrammi projekt, rahvusvahelise koostöö koordinaator Eestis
2010−2011   
RASI nõukogu liige
2008−2009   
Doktorantide valitud esindaja, Euroopa Ülikool Firenzes
2004−2005   
International Policy Fellowship Program, Open Society Institute, Budapest, programmi koordinaator
 
 
Loometöö
--.
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
Uurimisgrupi "Boccaccio: Intellectual History at EUI" liige;
Teadusartiklite ja monograafiate retsenseerija, Journal of History of Ideas, Polity Press;

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2000, Liisi Keedus, Haridusministeeriumi teadustööde konkurss, 1-2. auhind
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.1. Filosoofia
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.13. Riigiteadused
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.3. Ajalooteadused ja arheoloogia
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.4. Kultuuriuuringud
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.7. Õigusteadus; CERCS ERIALA: S115 Õigusfilosoofia ja õigusteooria
 
 
Lisainfo
Poliitilise mõtte ajalugu

Publikatsioonid

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4.12.1977
lkeedus@tlu.ee

Career

Institution and occupation
01.08.2017–...   
Tallinn University, School of Humanities, Senior Researcher (0,50)
2015–...   
University of York, Politics Department, Lecturer (1,00)
01.01.2015–31.12.2015   
University of Helsinki, Erik Castren Institute for International Law and Human Rights, Marie Curie postdoctoral research fellow (1,00)
01.01.2014–31.12.2014   
Tallinn University, Law School, Associate Professor (0,50)
01.04.2013–31.10.2014   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Research Fellow (0,80)
01.04.2010–31.03.2013   
University of Tartu, Faculty of Social Sciences and Education, Institute of Government and Politics, Research Fellow (0,80)
2010–2014   
Tallinn University, Institute of International and Social Studies, Kodanikeühiskonna Uurimis- ja Arenduskeskus, Researcher (0,20)
2005–2010   
European University Institute, Florence, PhD Researcher, Researcher (1,00)
2003–2003   
Estonian Academy of Arts, Lecturer (0,20)
01.01.2003–31.12.2003   
Woodrow Wilson International Centre For Scholars, Washington DC, junior research fellow
01.01.2003–31.12.2004   
International Policy Fellowship Program, Open Society Institute, Budapest, Policy Fellow
 
 
Education
2005–2009   
PhD researcher, Department of History and Civilization, Florence
2001–2002   
MA, Nationalism Studies Programme, Central European University, Budapest
1996–2000   
BA, Department of Theology, Tartu University
 
 
R&D related managerial and administrative work
2016−...   
Head of joint BA degree programme in English and Politics, University of York
2016−...   
Dean of students, University of York
2015−...   
Organiser of international workshop , “A new world order? Internationalism and legal imagination in inter-war Europe” , University of Helsinki
2013−...   
International research symposium: “Politics, Europe and Humanity: Natural Law, Civilisation, and Cosmopolitanism”, Institute for Politics and Government, Tartu University, organiser
2010−...   
Principal investigator, Mobilitas research grant, "The Making of the Scientific Imagination: Debates in American Political Science, 1945-1965”
2005−...   
Member of the research network "Boccaccio: Intellectual History"
2011−2013   
Researcher and coordinator in project "Citizens Resigned? The Dissolution of Civic Organisations in Finland and Estonia", Abo Akademi, Finland
2010−2011   
"Eurosphere", EU 6 Framework Programme project, Estonian coordinator, 15 participating institutions
2010−2011   
Member of academic board, Institute of International and Social Studies, Tallinn University
2008−2009   
Elected Researchers' Representative, European University Institute, Florence
2004−2005   
International Policy Fellowship Program, Open Society Institute, Budapest, Programme Coordinator
 
 
Creative work
.
 
 
Additional career information
Member of the research network "Boccaccio: Intellectual History at EUI";
Reviewer of articles and monographs, Journal of History of Ideas, and Polity Press;

Qualifications

 
 
Honours & awards
2000, Liisi Keedus, 1.-2. Prize at the annual Estonian Ministry of Education Competition for the best Bachelor/Master Thesis in Humanities
 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.1. Philosophy
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.13. Political Science and Administration
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.3. History and Archaeology
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.4. Cultures Research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.7. Law; CERCS SPECIALTY: S115 Philosophy and theory of law
 
 
Additional information

Publications

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  • Leitud 9 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
1.2.3.4.TAU17149 Aeg ja kriis: Anti-historism maailmasõdade vahelisel perioodil ja selle mõjud Euroopa mõtteloos 01.06.201831.05.2023Liisi KeedusTallinna Ülikool, Humanitaarteaduste instituut1 425 000,00 EUR
SFSF0180128s08Demokraatliku esindatuse tüübid postkommunistlikes riikides01.01.200831.12.2013Vello Andres PettaiTartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond486 755,96 EUR
ETFETF8646Eesti kodanikeühenduste strateegilised valikud: avalik huvi, eestkoste ja professionaliseerumine01.01.201131.12.2013Mikko Kari LagerspetzTallinna Ülikool, Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituut34 200,00 EUR
MOBTPMOBTP18Interregnum: Kriis ja ajalikkus Euroopa poliitilises mõttes (1918-1938)01.08.201731.07.2018Liisi KeedusTallinna Ülikool, Humanitaarteaduste instituut36 299,50 EUR
MUURU/614Kodanikualgatuse institutsionaliseerimine Eestis 201403.01.201422.12.2014Erle RikmannTallinna Ülikool; Tallinna Ülikool, Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituut; Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia49 750,00 EUR
MUUTA/5309Kodanikualgatuse institutsionaliseerumine Eestis 2009/201010.08.200930.09.2010Erle RikmannTallinna Ülikool; Tallinna Ülikool, Rahvusvaheliste ja Sotsiaaluuringute Instituut; Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia42 862,99 EUR
MUUTF3818 (TLÜ uuringufondi nõukogu koosoleku 11.12.2018 otsus nr 7.1-17/7)Laste areng lasteaiast ellu: järeluuring 01.01.201931.12.2021Eve KikasTallinna Ülikool, Loodus- ja terviseteaduste instituut; Tallinna Ülikool, Haridusteaduste instituut40 000,00 EUR
MUUF/1218Tallinna Ülikooli kodanikeühiskonna uurimis- ja arenduskeskuse (KUAK) taastamine, arendamine ning majandusliku sõltumatuse saavutamine 01.09.201831.08.2021Erle RikmannTallinna Ülikool, Ühiskonnateaduste instituut45 000,00 EUR
MJDMJD48The Making of the Scientific Imagination: Debates on American Political Science, 1945-196501.04.201031.10.2014Liisi KeedusTartu Ülikool; Tartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond92 702,82 EUR