28.11.1937
vaarmann@ioc.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2017–...   
Tallinna Tehnikaülikool, Loodusteaduskond, Emeriitprofessor (1,00)
TAKübI, insener 08.1961-02.1963
TAKÜbI, nooremteadur 02.1963-10.1964
Ukraina TAKübI, stažöör 10.1964-11.1965
TAKübI, aspirant 12.1965-11.1968
TAKübI, nooremteadur 12.1968-03.1972
TPedI, vanemõpetaja 03.1972-09.1972
TAKübI, vanemteadur 09.1972-1988
TAKübI, sektorijuhataja, 04.1988-02.1993
TAKübI, juhtivteadur 02.1993-04.1993
TTÜ, vanemteadur,04.1993-01.1994
01.01.1994–03.09.1995   
Tallinna Tehnikaülikool, Ehitusteaduskond, Mehaanikainstituut, dotsent (1,00)
 
 
Haridustee
kõrgem, TRÜ, rakendusmatemaatika, 1961
1965–1968   
TaKübI, aspirant 12.1965-11.1968
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
Referaatajakrja Zentralblatt für Mathematik referent
Töörühmade 1. European Working Group MULTIPLE CRITERIA DECISION AIDING
2. European Working Group FINANCIAL MODELLING
liige ja esindaja Eestis

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
3.1.
2008
3.4.
2008
3.4.
2007
1.1.
2006
3.1.
2006
1.1.
2005
3.4.
2005
1.2.
2004
3.1.
2003
3.4.
2003
3.4.
2003
5.03.2019
28.11.1937
vaarmann@ioc.ee

Career

Institution(s) and position(s)
01.01.2017–...   
Tallinn University of Technology , School of Science, Professor emeritus (1,00)
1961-63 engineer, IoC
1963-64 junior researcher, IoC
1964-65 research associate at Glushkov IoC(Kiew)
postgraduate course (Ph.D student) at IoC
1968-1972 junior researcher, IoC
03.-09.1972 senior teacher at TPedI
1972-88 senior researcher, IoC
head of group, IoC
1993 leading researcher, IoC
1993-94 senior researcher, TTU
01.01.1994–03.09.1995   
Tallinn University of Technology , Faculty of Civil Engineering, Department of Mechanics, Associate Professor (1,00)
 
 
Education
Tartu State University, applied mathematics, 1961
1965–1968   
Ph.D student
 
 
R&D related managerial and administrative work
Reviewer of the Zentralblatt für Mathematik
1. MULTIPLE CRITERIA DECISION AIDING
2. FINANCIAL MODELLING
Member and representative in Estonia of the European Working Groups:

Publications

Category
Year
Publication
 
3.4.
2008
3.4.
2007
1.1.
2006
3.1.
2006
1.1.
2005
3.4.
2005
1.2.
2004
3.1.
2003
3.4.
2003
3.4.
2003
5.03.2019
  • Leitud 9 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
SFSF_0322519As030322519As03 ja 0322519Cs03 ei moodusta ühisteemat01.01.200331.12.2007Jaan JannoTallinna Tehnikaülikool, TTÜ Küberneetika Instituut0,00 EUR
MUUT242 (0140242s98)Algebra ja matemaatilise analüüsi rakendusmeetodid01.01.199831.12.2002Peeter PuusempTallinna Tehnikaülikool; Tallinna Tehnikaülikool, Matemaatika-loodusteaduskond, Matemaatikainstituut, Algebra ja geomeetria õppetool36 237,90 EUR
SFSF0322519As03Analüütilised ja numbrilised meetodid modelleerimises01.01.200331.12.2007Jaan JannoTallinna Tehnikaülikool, TTÜ Küberneetika Instituut205 559,03 EUR
ETFETF6171Juhtimise ja töökindluse analüüsi ja optimeerimise täiustamine riikide- ja regioonidevahelisel ESÜ-te tasemel kompekssel lähenemisel vabaturu tingimustes01.01.200531.12.2008Lembit KrummTallinna Tehnikaülikool, Energeetikateaduskond21 979,60 EUR
MUUSF320201s98Lähendusmeetodid mittelineaarsetes matemaatilistes mudelites ja juhtimissüsteemides01.01.199831.12.2002Ülle KottaTallinna Tehnikaülikool; Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Küberneetika Instituut359 055,64 EUR
SFSF0140083s08Mittelineaarsed, puuduliku informatsiooni ja keeruka struktuuriga matemaatilised mudelid01.01.200831.12.2013Inga KangroTallinna Tehnikaülikool, TTÜ Küberneetika Instituut513 179,33 EUR
MUUG3616 (ETF3616)Mittelineaarsete operaatorvõrrandite ja ekstreemumülesannete ligikaudne lahendamine01.01.199931.12.2001Riho LeppTallinna Tehnikaülikool; Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Küberneetika Instituut26 523,33 EUR
MUUG5006 (ETF5006)Numbriline analüüs modelleerimises01.01.200231.12.2005Otu VaarmannTallinna Tehnikaülikool; Tallinna Tehnikaülikool, TTÜ Küberneetika Instituut9 586,75 EUR
MUUBF35Viies rahvusvaheline operatsiooniuuringute konverents - simulatsioon ja optimeerimine äris ja tööstuses01.09.200501.09.2006Enn ListraTallinna Tehnikaülikool; Tallinna Tehnikaülikool, Majandusteaduskond, Rahanduse ja majandusteooria instituut, Rahanduse ja panganduse õppetool3 195,58 EUR