21.05.1976
+3725044190
+32499981242
reesi.lepa@hm.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2008–...   
EV Alaline Esindus Euroopa Liidu juures, teadusnõunik
01.01.2006–31.12.2006   
Tartu Ülikool, sotsiaalteaduskond, koosseisuväline politoloogia lektor
01.01.2005–31.12.2005   
Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli koolitus „Poliitikate kujundamine ja ellurakendamine, kaasamine poliitikakujundamise protsessis”, lektor
2003–2007   
Haridus- ja Teadusministeerium, peaekspert (1,00)
01.01.2003–31.12.2004   
Poliitikauuringute Keskus Praxis, kaasamisprojekti ekspert
01.01.2001–31.12.2002   
Sisekaitseakadeemia, koosseisuväline politoloogia lektor
01.01.2000–31.12.2003   
SA Eesti Õiguskeskus, konsultant (seadusloomesse kaasamise projekt)
 
 
Haridustee
2007–...   
Tartu Ülikool, Riigiteaduste instituut, doktorantuur
2000–2000   
London School of Economic and Political Science, uurimisstipendium
1999–2003   
Tartu Ülikool, sotsiaalteaduskond, politoloogia osakond, MA politoloogias
1999–1999   
Oslo Ülikool, sotsiaalteaduskond, politoloogia instituut, magistrantuur
1996–1999   
Tartu Ülikool, sotsiaalteaduskond, politoloogia osakond, BA politoloogias
1994–1996   
Tartu Ülikool, filosoofiateaduskond, Inglise filoloogia õppetool
1983–1994   
Miina Härma nim Tartu 2. keskkool
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
1999−...   
Üliõpilasselts “Rahvusvaheliste suhete ring”, taasasutaja, juhatuse liige 1999
2007−2007   
EL teadusuuringute 7. raamprogrammi võimekuse eriprogrammi “Teadus ühiskonnas” programmikomitee liige
2006−2007   
Eesti Keele Instituudi teadusnõukogu liige
2006−2007   
Norra / Euroopa Majanduspiirkonna finantsmehhanismide juhtkomisjoni liige
2005−2006   
EL teadusuuringute 6. raamprogrammi “Teadus ja ühiskond” programmikomitee liige
2005−2007   
Euroopa Komisjoni “Naised ja teadus” töörühma liige
2004−2007   
Riikliku programmi „Humanitaar- ja loodusteaduslikud kogud” koordinaator
2004−2007   
Kultuuripärandi digitaalse säilitamise nõukogu liige
2004−2007   
Riikliku programmi „Eesti keel ja rahvuslik mälu” juhtkomitee liige

Kvalifikatsioon

 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.13. Riigiteadused; PÕHISUUND: Võrdlev politoloogia, demokraatia teooriad, osalusdemokraatia.

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
2.2.
2005
6.7.
2005
2.2.
2004
6.7.
2004
6.7.
2003
6.7.
2002
3.5.
2000
3.5.
1999
5.04.2018
21.05.1976
+3725044190
+32499981242
reesi.lepa@hm.ee

Career

Institution(s) and position(s)
01.01.2008–...   
Permanent Representation of Estonia to the EU, Counsellor for Scientific Affairs
01.01.2006–31.12.2006   
Tartu University, Faculty of Social Sciences, lector of political science
01.01.2005–31.12.2005   
Tartu University and Tallinn Techology University training programme "Policy-making and implementation, engaging in policy-making processes", lector
2003–2007   
Ministry of Education and Research, Other staff (1,00)
01.01.2003–31.12.2004   
Center for Policy Studies Praxis, project on engaging interest groups, expert
01.01.2001–31.12.2002   
Academy of Home and Justice Affairs, lector of political science
01.01.2000–31.12.2003   
Estonian Law Center Foundation, legislative cooperation project, consultant
 
 
Education
2007–...   
Tartu University, Institute of Political Studies, Doctoral studies
2000–2000   
London School of Economic and Political Science, research grant
1999–2003   
Tartu University, Faculty of Social Science, M.A. degree in Political Science
1999–1999   
Oslo University, Institute of Political Science, MA studies' programme
1996–1999   
Tartu University, Faculty of Social Science, B.A. degree in Political Science
1994–1996   
Tartu University, Faculty of Philosophy, Department of English language
1983–1994   
Tartu Miina Härma 2nd Secondary School
 
 
R&D related managerial and administrative work
1999−...   
Circle of International Relations, in 1999 a member of the board
2007−2007   
EU 7th Framework Programme, Capacities programme, member of "Science in Society" programme committee
2006−2007   
Institute of the Estonian Language, member of the Research Council
2006−2007   
Norwegian / EEC Financial Mechanisms steering committe, member
2005−2006   
EU 6th Framework Programme, member of "Science and Society" programme committee
2005−2007   
European Commission working group "Women and Science", member
2004−2007   
National programme "Collections of Humanities and Natural Sciences", coordinator
2004−2007   
Council of preserving cultural heritage, member
2004−2007   
National programme "Estonian Language and National Memory", member of steering committee

Publications

Category
Year
Publication
 
2.2.
2005
6.7.
2005
2.2.
2004
6.7.
2004
6.7.
2003
6.7.
2002
3.5.
2000
3.5.
1999
5.04.2018
  • Leitud 2 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
SFSF0180128s08Demokraatliku esindatuse tüübid postkommunistlikes riikides01.01.200831.12.2013Vello Andres PettaiTartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond486 755,96 EUR
ETFETF7903Esindusdemokraatia Euroopa Liidus: Euroopa Parlamendi valimised 200901.01.200931.12.2012Piret EhinTartu Ülikool, Sotsiaal- ja haridusteaduskond53 011,04 EUR