See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
23.03.1944
6737551
rein.mullerson@tlu.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.09.2015–2017   
Tallinna Ülikool, Ühiskonnateaduste instituut, Juhtivteadur (1,00)
2014–31.08.2015   
Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia, Juhtivteadur (1,00)
2010–2014   
Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia, President (0,50)
2010–2014   
Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia, Professor (0,50)
2009–2010   
Akadeemia Nord, rektor (0,50)
01.01.2004–31.12.2005   
ÜRO erinõunik Kesk-Aasias
2003–2009   
Akadeemia Nord, Professor (0,50)
01.01.1994–31.12.2009   
Londoni Ülikool, King’s College, rahvusvahelise õiguse õppetooli juhataja, professor
01.01.1992–31.12.1994   
London School of Economics and Political Science, sajandisprofessor (centennial professor)
01.01.1991–31.12.1992   
Eesti Vabariigi asevälisminister
01.01.1990–31.12.1990   
Columbia Ülikool, külalisprofessor
01.01.1989–31.12.1990   
Nõukogude Liidu Ülemnõukogu presiidiumi esimehe (M. Gorbatšovi) rahvusvahelise õiguse nõunik
 
 
Haridustee
1977–1978   
Haagi Rahvusvahelise Õiguse Akadeemia, doktorantuur
1976–1978   
Moskva Riiklik Ülikool, aspirantuur
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2013−...   
Rahvusvahelise Õiguse Instituudi (Institut de Droit International) president
2007−...   
Chinese Journal of International Law, kollegiumi liige
2007−...   
Gumilyovi nimelise ülikooli (Astana, Kasahstan) auprofessor
2007−...   
Jiaotongi ülikooli (Chi'an, Hiina), Marco Polo nimeline professor
2000−...   
King's College Law Journal, kolleegiumi liige
1999−...   
Anuario Mexicano de Derecho Internationale, kolleegiumi liige
1995−...   
Rahvusvahelise Õiguse Instituudi (Institut de Droit International) liige
1999−2009   
European Journal of International Law, kolleegiumi liige
1989−1992   
ÜRO Inimõiguste Komitee liige
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
The London Court of International Arbitration - arbitrator, lawyer or an expert witness
Expert witness in the High Court in London, Stockholm City Court, Helsinki City Court etc.;

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
3.2.
2016
3.2.
2016
2.5.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.2.
2014
3.2.
2014
3.2.
2014
3.2.
2014
3.2.
2014
3.2.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
1.3.
2013
2.1.
2013
1.2.
2012
1.2.
2012
1.3.
2012
1.3.
2012
1.3.
2012
2.1.
2012
2.2.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
1.1.
2011
1.3.
2011
6.6.
2011
1.1.
2010
1.2.
2010
1.2.
2010
1.3.
2010
1.3.
2010
1.3.
2010
1.3.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
2.1.
2009
3.1.
2009
3.1.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
6.6.
2009
1.1.
2008
1.1.
2008
1.1.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.3.
2008
1.3.
2008
1.3.
2008
2.1.
2008
1.3.
2007
2.1.
2007
5.2.
2007
3.4.
2006
1.1.
2005
1.1.
2004
1.2.
2003
1.1.
2002
1.2.
2002
1.1.
2001
2.1.
2000
1.1.
1999
3.2.
1999
1.1.
1998
3.1.
1998
3.1.
1998
3.2.
1998
1.1.
1997
1.1.
1997
3.2.
1997
2.1.
1996
3.1.
1996
3.2.
1996
3.1.
1995
3.2.
1995
4.1.
1995
2.1.
1994
3.2.
1994
1.1.
1993
1.1.
1993
1.1.
1993
3.1.
1993
1.1.
1991
2.2.
1991
3.2.
1991
3.2.
1991
3.2.
1991
3.2.
1991
3.2.
1991
1.1.
1990
1.1.
1990
1.1.
1990
4.1.
1989
2.2.
1982
23.03.1944
6737551
rein.mullerson@tlu.ee

Career

Institution and occupation
01.09.2015–2017   
Tallinn University, School of Governance, Law and Society, Research Professor (1,00)
2014–31.08.2015   
Tallinn University, Law Academy, Research Professor (1,00)
2010–2014   
Tallinn University, Law School, President (0,50)
2010–2014   
Tallinn University, Law School, Professor (0,50)
2009–2010   
University Nord, Rector (0,50)
01.01.2004–31.12.2005   
UN Special Adviser in Central-Asia
2003–2009   
University Nord, Professor (0,50)
01.01.1994–31.12.2009   
London University, Kings's College
01.01.1992–31.12.1994   
London School of Economics and Political Science, Centennial Professor
01.01.1991–31.12.1992   
Vice Minister of Foregin Affairs of Estonian Republic
01.01.1990–31.12.1990   
Columbia University, Visiting Professor
01.01.1989–31.12.1990   
Adviser to President M. Gorbachev of the USSR
 
 
Education
1977–1978   
The Hague Academy of International Law, Doctoral Studies
1976–1978   
Moscow State University, Postgraduate Studies
 
 
R&D related managerial and administrative work
2013−...   
Institut de Droit International, President
2007−...   
Chinese Journal of International Law, Member of the Board
2007−...   
University of Gumilyovi (Astana, Kazakhstan), Professor honoris causa
2007−...   
Jiaotong University (Chi'an, China), Marco Polo Fellow
2000−...   
King's College Law Journal, Member of the Board
1999−...   
Anuario Mexicano de Derecho Internationale, Member of the Board
1995−...   
Institut de Droit International member
1999−2009   
European Journal of International Law, Member of the Board
1989−1992   
Member of the UN Human Rights Committee
 
 
Additional career information
The London Court of International Arbitration - arbitrator, lawyer or an expert witness
Expert witness in the High Court in London, Stockholm City Court, Helsinki City Court etc.;

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
3.2.
2016
3.2.
2016
2.5.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.2.
2014
3.2.
2014
3.2.
2014
3.2.
2014
3.2.
2014
3.2.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
1.3.
2013
2.1.
2013
1.2.
2012
1.2.
2012
1.3.
2012
1.3.
2012
1.3.
2012
2.1.
2012
2.2.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
6.6.
2012
1.1.
2011
1.3.
2011
6.6.
2011
1.1.
2010
1.2.
2010
1.2.
2010
1.3.
2010
1.3.
2010
1.3.
2010
1.3.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
2.1.
2009
3.1.
2009
3.1.
2009
3.2.
2009
3.2.
2009
6.6.
2009
1.1.
2008
1.1.
2008
1.1.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.3.
2008
1.3.
2008
1.3.
2008
2.1.
2008
1.3.
2007
2.1.
2007
5.2.
2007
3.4.
2006
1.1.
2005
1.1.
2004
1.2.
2003
1.1.
2002
1.2.
2002
1.1.
2001
2.1.
2000
1.1.
1999
3.2.
1999
1.1.
1998
3.1.
1998
3.1.
1998
3.2.
1998
1.1.
1997
1.1.
1997
3.2.
1997
2.1.
1996
3.1.
1996
3.2.
1996
3.1.
1995
3.2.
1995
4.1.
1995
2.1.
1994
3.2.
1994
1.1.
1993
1.1.
1993
1.1.
1993
3.1.
1993
1.1.
1991
2.2.
1991
3.2.
1991
3.2.
1991
3.2.
1991
3.2.
1991
3.2.
1991
1.1.
1990
1.1.
1990
1.1.
1990
4.1.
1989
2.2.
1982
  • Leitud 4 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
MUUAU/3312 (Tallinna Ülikooli senati teaduskomisjoni istungi protokoll 12.03.2012 nr 10)IUT teema „Õppiv poliitika üleilmastumise ajastul“ väljaarendamine12.03.201231.12.2012Abel PoleseTallinna Ülikool, Riigiteaduste Instituut10 000,00 EUR
MUUKA/11314Konverentsi "The 77th Session of the Institute of International Law (Institut De Droit International) organiseerimine01.01.201431.08.2015Rein MüllersonTallinna Ülikool; Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia10 000,00 EUR
MUUKA/11214Tolerantsuse edendamise mudelseaduse väljatöötamine30.07.201231.12.2014Rein MüllersonTallinna Ülikool; Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia0,00 EUR
MUU5.2-1/52Võrdleva konstitutsiooniõiguse kogumiku "20 aastat konstitutsiooniõiguse arengut Euroopas. Ida-Euroopa kogemus" koostamine01.01.201431.12.2015Rein MüllersonTallinna Ülikool; Tallinna Ülikool, Õigusakadeemia0,00 EUR