372 5137972
rene@tlu.ee
tantsukompositsioon, tantsuanalüüs, kaasaegne tants, etenduskunst

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.09.2015–...   
Tallinna Ülikool, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Dotsent (1,00)
2006–2015   
Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, Dotsent (1,00)
1998–2006   
Tallinna Ülikool, Lektor (1,00)
 
 
Haridustee
2010–...   
EMTA teatrikunst, doktoriõpe
1980–1984   
Tallinna Pedagoogiline Instituut
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2016−...   
2016-2017 rahvusvahelise kaasaegse tantsu võrgustiku "45+ eleukestev praktika" liige
2015−...   
Eesti Väike- ja Projektiteatrite Liidu (EVPTL) Juhatuse liige
2014−...   
Tantsunõukogu liige
2007−...   
(alates 2007 - KORFESTI organiseerija, lõputööde juhendaja
2007−...   
ECA (European Cooperative Arts Network) võrgustik, TLU koreograafia õppekava esindaja
2016−2017   
TLU koreograafia BA tudengite lõputööde esitluse organiserimine Vilniuse rahvusvahelisele tudengifestivalile SHOCKACADEMIA
2016−2016   
TLU loometööde esitlus IFMC kaasaegse stantsu konkursil Vitebskis (Valgevene)
2014−2014   
Tallinna Balletikooli akrediteerimiskomisjoini liige (Tallinna Ülikooli esindaja)
2013−2014   
2013-2014 - ETHM-i juurde loodud kaasaegse tantsu õppekava loomise töögrupi liige
 
 
Loometöö
2018 Fine5 Tantsuteatri lavastuse "Imeilus" esitlus rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil "Pedos/The Feet" Anykšciais, Leedus, 16 mai 2108 (Anykšciai, Leedu, Leedu Kultuuriministeerium, Anykšciai Kultuurikeskus, Fine5 tantsuteater).
2018 EV 100 teatrite koostööprojekti raames Rakvere Teatri ja Fine5 Tantsuteatri ühislavastuse "Puudutada kuud" esitetendus 13. aprillil Rakvete Teatris (Eesti, Rakvere, Tartu jne, Rakvere Teater, Fine5 Tantsuteater).
2017 - Fine5 tantsuteatri lavastuse "Imeilus" esitamine 30.11. 2017 rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil Na Grani/On The Edge Ekaterinburgis, Venemaa. Osalemine tantsu- ja kultuurikriitikute aruteludes kaasaegse tantsu teemadel..
2017 - "25 Tantsu" - koostöös Tiina Olleskiga Fine5 tantsuteatri 25ndaks sünnipäevaks loodud suurlavastus. Esietendus 11.11.2017 Vaba lava teatrisaalis.
2017 - Lavastuse "Imeilus" (koreograafia koostöös T.Olleskiga) esitlus rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil Dance Across Borders (DAB) Göteborgis, Rootsi.
2017 - Interdistsiplinaarne eksperimentaalne uurimisprojekt "Demultiplexia" koostöös TLU Digitehnoloogiate Instituudiga (teadur A.Väljamäe eestvedamisel). Aju-uuringute ja etenduskunstide rahvusvaheline ühisprojekt (toetaja EV 100 International projects).
Koreograaf lavastusele "Saraband" (lavastaja P.Raudsepp, tantsija T.Ollesk, Eesti Draamateater).
2017 - TLÜ koreograafia õppekava juubeliõhtu "Koreograafia 40" organiseerija, koreograaf-lavastaja, juhendaja (etendus Vaba Lava teatrisaalis).
2016 - koreograaf-lavastaja "IMEILUS" (muusika V. Veskoja, India traditsiooniline muusika).
Koreograaf-lavastaja Vene Teatri lavastusele "Viimane Korrus" (Lavastaja V.Zaykin, Moskva), koroegraaf-lavastaja P.Raudsepa lavastusele "Saraband" (Eesti Draamateater).
2015 - koreograaf-lavastaja "HTK/Hästitreenitud Klaviir", muusika J.S.Bach (HTK)..
2010-2015 - esinemised eelvalikuga rahvusvahelistel kaasaegse tangtsu festivalidel Edmontonis, Göteborgis, Jekaterinburgis, Vilniuses, Riias, Peterburgis, Vitebskis, Nizzas, Busanis jne Dokumenteeritud: www.fine5.ee.
2014 - koreograaf-lavastaja "Phases-Remake", muusika S.Pinchbeck ja J.S.Bach:
Tantsulavastus "..and Blue" (muusika T.Remmel). Lavastus võitis Eesti Teatri Auhinna kaasaegse tantsulavastuse kategoorias 2015 a.a.
2013- koreograaf-lavastaja "...and Red" (külalislavastajana Jekaternburgi kaasaegse tantsu teatris "The Provincial Dances Theatre").
Koreograaf-lavastaja J. Skulskaja lavastusele "Pardakaart" (Dovlatovi päevad Tallinnas).
2012 - tantsija ja koreograaf-lavastaja Fine5 tantsuteatri lavastusele "Mandala" (muusika P.Giger, L.Sumera), Koroegraafia ja lavastus I.Stravinski muusikale loodud lavastusele "Püha Kevad" (TLÜ II kursuse kaasaegse tantsu tudengite esituses); Koreograaf-lavastaja J.Skulskaja lavastusele J.Viidingu luule ainetel..
2011 -Tantsulavastused "Slowrun and Rush" ja "Whitelight", muusika Peeter Vähi. "Slowrun and Rush" võitis IFMC kriitikute preemia Vitebski kaasaegse koreograafia festivalil 2011. Tantsija ja koreograaf-lavastaja "Enne kui minna, ma ütlen" (Fine5 tantsukooli Lai tn.9 stuudiost lahkumise puhuks loodud eriline lavastus), muusika J.S.Bach, G.Pergolesi, E.Satie, B.Andersson. .
2010 - "Neli Vaadet"- koreograaf ja tantsija improviseeritud muusikaga lavastuses (muusika A.Türnpu.C.Joonas, J,Tormis, E.Krimm; lavastaja M.Mursa).
2000-2010: tantsulavastused "Sandwater" (I preemia IFMC rahvusvahelisel kaasaegse koreograafia konkursil Vitebskis), "Two Trains" (I preemia IFMC kaasaegse koreograafia konkursil Vitebskis, "Rajad" (kriitikute eripreemia IFMC kaasaegse koreograafia konkursil Vitebskis), C.Orffi "Carmina Burana" (koostöö Moskva Novaja Opera ja Birgitta Festivaliga), G.Verdi "Reekviem" (koostöö Moskva Novaja Opera ja Birgitta Festivaliga), "Linnaväravate vahel", "MaleGame", "Panus", "Faasid" (Eesti Teatriliidu Aastaauhind kaasaegse tantsu kategoorias 2009).
2009 - Üldtantsupeo "Meri" kustiline meeskond, tantsupeo tantsude autor.
TLÜ-s 2004-Ülikooli 85. aastapäeva juubelietenduse pealavastaja Eesti Draamateatris.
2004- Gaudeamuse Eesti programmi koreograaf-lavastaja.
2006- Gaudeamuse 50.aastapäevaürituse koreograaf-lavastaja, Eesti programmi pealavastaja.
TLÜ-s 2002- Koreograafia osakonna juubeliürituse "25+1" pealavastaja.
TLÜ-s 2001 - M.Agu 50.sünniaastapäeva etendus "Tants on..." Rahvusooperis Estonia, pealavastaja.
TLÜ-s 1999- Koreograafia osakonna tuluõhtu Eesti Draamateatris, pealavastaja ja koreograaf.
alates 1992.a. Fine 5 Tantsuteatri koreograaf-lavastaja, tantsija, tantsuõpetaja, organiseerija Vt. www.fine5.ee; FB:https://www.facebook.com/Fine5DanceTheatre/.
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
1990 - Rahvusooper Estonia, tantsija lepingu alusel ("Vaikne Kaos", "Kilpkonna jalutuskäik" -koreograafia J.Yasko (Rootsi-USA)
1991-1993 Nordstar Tantsuteater, tantsija ja koreograaf. Kunstiline juht: S.Kranig
alates 1992 - Fine5 tantsuteater (tantsija, koreograaf, tantsuõpetaja, organiseerija);

Kvalifikatsioon

Teaduspreemiad ja tunnustused
2015, Rene Nõmmik, Eesti Teatriliidu aastapreemia laureaat tantsulavastuse kategoorias: Fine5 tantsuteatri lavastus "..and Blue" (kor.T.Ollesk ja R. Nõmmik)
2012, Rene Nõmmik, Gerd Neggo tantsuõpetaja stipendium: Rene Nõmmik (Eesti Tantsuhariduse Liit)
2010, Rene Nõmmik, IFMC eripreemia lavastuse "Slowrun and Rush" eest: Fine5 Tantuteater (kor.T.Ollesk ja R.Nõmmik)
2009, Rene Nõmmik, Eesti Teatriliidu aastapreemia laureaat tantsulavastuse kategoorias: Fine5 tantsuteatri lavastus "Faasid" (koreograafia ja lavastus: T.Ollesk ja R.Nõmmik) - Eesti Teatriliidu aastapreemia laureaat kaasaegse tantsu kategoorias
2006, Rene Nõmmik, IFMC Kullafond - Fine5 Tantsuteatri loometöö ja saavutuste eest IFMC konkurss-festivalil alates 1992.a.
2004, Rene Nõmmik, IFMC II preemia lavastusega "Two Trains" (koreograafia T. Ollesk ja R. Nõmmik) Fine 5 Tantsuteatris
2003, Rene Nõmmik, Philip Morrise kaasaegse tantsu auhind
2002, Rene Nõmmik, TLÜ parim kunstialane projekt triloogiaga (fotonäitus, film, lavastus) "Blacread"(koostöös T.Olleskiga)
2001, Rene Nõmmik, IFMC I preemia lavastusega "Sandwater" (koreograafia T. Ollesk ja R. Nõmmik) Fine 5 Tansuteatris
1999, Rene Nõmmik, IFMC kriitikute eripreemia lavatusega "Rajad" (koreograafia T.Ollesk ja R.Nõmmik) Fine 5 Tantsuteatris
1997, Rene Nõmmik, II preemia rahvusvahelisel kaasaegse koreograafia konkursil Pinerolos (Itaalia) lavastusega "Rändajad" Fine 5 Tantsuteatris
1995, Rene Nõmmik, IFMC kriitikute preemia lavastusega "1994" Fine 5 Tantsuteatris
1993, Rene Nõmmik, IFMC II preemia lavatusega "Ammaduabuu" Fine 5 Tantsuteatris
1992, Rene Nõmmik, IFMC II preemia lavastusega "Rändajad" Fine 5 Tantsuteatris
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.5. Kunstiteadus; CERCS ERIALA: H330 Draamakunst; PÕHISUUND: tantsukompositsioon, tantsuanalüüs
 
 
Lisainfo
Fine5 Tantsuteatri lavastuse "Imeilus" etendus Gdanski Shakespeare Teatris (Poola) 8.detsembril 2018 ürituse "Eesti nädal Gdanskis" raames.
Uuslavastuse TRISOLDE esitus (koreograafia Renee Nõmmik, esitajad Tiina Ollesk ja Simo Kruusement, Fine5 DT) ja lavastuse GENERATSIOONID (lavastajad Stav Marin aj Neta Weiner, Iisrael) esitamine Fine5 Tantsuteatriga festivalil IndepenDANCE Göteborgis. Etendused toimusid 29/30. novembril ja 1.detsembril 2018 kaasaegse tantsu ja Kunsti keskuses 3:e Vaningen. Festival oli osa EV 100 International programmist
Oktoober 2018 - Fine5 Tantsuteatri lavastuse "Imeilus" (koreograaf-lavastajad R.Nõmmik ja T.Ollesk) esitamine HIGH FEST´il Jerevanis (Armeenia). Etendus toimus Jerevani Riikliku Teatri ja Kinematograafia Instituudi (YSITC) teatrisaalis.
September 2018 - Rakvere Teatri ja Fine5 Tantsuteatri EV1 100 teatrite ühisprojekti raames valminud lavastuse "Puudutada kuud" (dramaturgid ja lavastajad P.Raudsepp ja U.Lennuk) esitamine Festivalil DRAAMA 2018 Tartus
2018 juuli - Lavastuse "Kostja ja Hiiglane" (lavastaja A.Ogarev, Moskva UDK, produtsent R.A.A.M, etendused Viinistu Katlamajas) koreograaf-lavastajad T.Ollesk ja R.Nõmmik
2018 juuni - Balti riikide üliõpilaspeo GAUDEAMUS 2018 tantsupeo "Jaaniöö Müsteerium" pealavastaja ja Eesti programmi lavastaja.
2018 mai- osalemine rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil "Pedos/The Feet" Anykcsiais (Leedu) Fine5 tantsuteatri lavastusega "Imeilus".
2018 aprill - EV100 teatrite ühisprojekt Rakvere Teatri ja Fine5 tantsuteatri koostöölavastus "Puudutada kuud" - U.Lennuki ja P.Raudsepa lavastus ja dramatiseering, koreograafia T.Ollesk ja R.Nõmmik)
2017 - osalemine MASH International Dance Week festivalil, aruteludel ja presentatsioonidel Jeruusalemmas, Iisraelis 2.12.-6.12. 2017
2017 - Iwona Olszowska (Poola) Body-Mind-Centering (BMC) ja Veera Suvalo -Grimbergi (Rootsi) loovtantsu töötoad; Catlin Cobb´i (USA)ning Mireille Feyzeau (FRA) seminar "Dance as Ritual, Dance as Performance" ning festvali avaseminar-diskussioon "Artistic Freedom" rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil DAB Göteborgis, Rootsi
2017 august - Dance Across Borders (DAB) - kaasaegse tantsu workshop festivalikülalistele ja osalejatele (koos T.Olleskiga), Göteborg, Rootsi
2016 mai - Tantsumeditsiini konverents Helsingis (Soome),20t.
2015 detsember - külalisõppejõuna Minski Kunstide Ulikoolis (Valgevene) - somaatiline tants ja koreograafia (14 tundi)
2015 august - ECA ja Nordplus rahvusvahelise ühisprojekti raames külalisõppejõun< Riia Teatriakadeemias -
"Iagapäevased Soojendustunnid tantsijatele ja liikumistunnid muusikaüliõpilastele"
2014 mai - Leena Rouhiaineni töötuba TLU-s " Teaching Methodology for Artistic Research"
2014 - EKKA täiendõpe "Õppekavade akrediteerimine"
2011/2013/2015 - Teatri- ja tantsukriitikute seminar/töötuba Rahvusvahelisel kaasaegse tanstu festivalil Na Grani/On The Edge Jekaterinburgis (Venemaa).
2014 oktoober - külalisõppejõuna Helsinki Metropolia Ülikoolis - "Somaatiline liikumine ja koreograafia"
2012 - IADMS Tantsumeditsiini koneverents "Ballet: Why and How?" Stockholmis (Rootsi)
2011 - Somaatilise kehatöö seminar "Dissolving Body-Mind Borders" Nice, Prantsusmaa

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
6.3.
2008
6.7.
2005
6.7.
2005
6.7.
2005
10.12.2018
rene@tlu.ee
dance composition, dance analyses, contemporary dance, performing arts

Career

Institution(s) and position(s)
01.09.2015–...   
Tallinn University, Baltic Film, Media, Arts and Communication School, Associate Professor (1,00)
2006–2015   
Tallinn University, Institute of Fine Arts, Associate Professor (1,00)
1998–2006   
Tallinn University, Lecturer (1,00)
 
 
Education
2010–...   
Estonian Music and Theatre Academy, doctorate studies, theatre
1980–1984   
Tallinn Pedagogical Institute, dance studies
 
 
R&D related managerial and administrative work
2016−...   
2016-2017 member of international network for contemporary dancers "45+ lifelong practice"
2015−...   
Estonian Union of Small Theatres and Project Theatres (Board member)
2014−...   
Member of Estonian Dance Council
2007−...   
since 2007 - KORFEST organizer
2007−...   
European Cooperative Arts Nework, representative of Tallinn University
2016−2017   
Organizing TLU choreography students BA works for participation at SHOCKACADEMIA (Lithuania) festival
2016−2016   
TLU dance students creative work presentation at IFMC festival -contest in Vitebsk (Belorus)
2014−2014   
Member of accreditation commity of Tallinn Ballet School (representative of Tallinn University)
2013−2014   
2013-2014 member of commity for contemporary dance curriculum at Ministry of Education of Estonia
 
 
Creative work
2018 Fine5 DT "Beautiful" performance at "Pedos/The Feet" at international contemporary dance festival in Anykšciai, Lithuania, May 16th 2018 (Anykšciai, Leedu, Leedu Kultuuriministeerium, Anykšciai Kultuurikeskus, Fine5 tantsuteater).
2018 In frames of Estonia 100 Rakvere Theatre and Fine5 Dance Theatre collaborative project "To Reach to the Moon", premiered April, 13th 2018 at Rakvere Theatre (Eesti, Rakvere, Tartu jne, Rakvere Teater, Fine5 Tantsuteater).
2017 - with Fine5 Dance Theatre presenting "Beautiful" at international contemporary dance festival Na Grani/On The Edge on 31.11.2017 at Ekaterinburg Academical Music Theatre, Russia.
2017 - "25 dances" - anniversary performance, celebrating 25 years of Fine5 Dance Theatre. Premiere 11.12. 2017 at Vaba Lava, Tallinn. Co-creation with Tiina Ollesk..
2017 - Presenting "Imeilus" (choreography in collaboratin with T.Ollesk) at international contemporary dance festival Dance Across Borders (DAB) in Gothenburg, Sweden.
2017 - Interdisciplinary Artistic Research (MULTIPLEXIA) with Institute of Digital Sciences for brain research
(HumanComputerInteracting) and choreography (HCI Aleksander Väljamäe). Newest ideas of HCI in use of movement art. Brain activity in dance movement and
emotions (support EV 100 International).
Choreographer for drama performance “SARABAND”, dir. Peeter Raudsepp (National Drama Theatre, dancer T.Ollesk).
2017 - TLU choreography curricula evening "Choreography 40" organizer, choreographer-director and tutor (performance at Vaba Lava theatre).
2016 as choreographer and dancer in dance performance “BEAUTIFUL”, m. V.Veskoja, Indian
traditional music
AS choreographer for drama performance "TOP FLOOR", directed by V.Zaykin (Moscow), Russian Theatre, as choreographer for drama performance "Saraband" (directed by P. Raudsepp), Estonian Drama Theatre.
2015 as choreographer in dance performance “WTC”, music J.S.Bach.
2010-2015 performances at international festivals (with pre-selected joury) in Edmonton, Göteborg, Jekaterinburg,
Vilnius, Riga, St Peterburg, Vitebsk, Nice, Busan. Documented at www.fine5.ee..
2014 as choreographer and dancer in dance performance “PHASES-REMAKE”, m.S.Reich,
S.Pinchbeck
Dance performance “..AND BLUE”, m.Taavo Remmel, Virko Veskoja. ESTONIAN THEATER
AWARD 2015..
2013 as choreographer drama performance “Ticket for travel”, director J.Skulskaja.
AS choreographer and director: Dance performance “…AND RED”, music by Taavo Remmel (for Ekaterinburg Contemporary dance group "The Provincial Dances Theatre", Russia).
2012 as dancer and choreographer dance performance “ MANDALA”, m. P.Giger, L.Sumera
Choreography for dance performance “SACRED SPRING”, m.I.Stravinski
Choreography for drama “Piece. Poetry by Juhan Viiding”, director J.Skulskaja.
2011 Dance performance “SlowRunAndRush” and "Whitelight", music by Peeter Vähi; Awarded as Critics prize at Vitebsk IFMC
(International Festival of Modern Choreography),
AS dancer and choreographer dance performance “BEFORE I LEAVE, I SAY”, music E.Satie, J.Bach, B.Andersson, G.Pergolesi..
2010 as dancer and choreographer dance performance „FOUR VIEWS“ (improvised music by
A.Türnpu, Citra K.Joonas, J.Tormis, E.Krimm, directed by M.Mursa).
2000-2010: dance performances "Sandwater" (I prize at IFMC in Vitebsk), "Two Trains" (I prize at
IFMC in Vitebsk), "Paths" (prize of critics at IFMC in Vitebsk), "Carmina Burana" (co-operation
with Moscow Novaja Opera for Birgitta Festival), Verdi "Requiem" (co-operation with Moscow
Novaja Opera for Birgitta Festival), "Between the Gates", "MaleGame", "BET", "Phases" (Annual award of Estonian Theatre Union for best Estonian contemporary dance work 2009).
2009 - Dance celebration "Meri"/"The Sea" artistic team, author of dances.
2004- TLU 85th anniversary celebrations at Estonian Drama Theatre (main producer and choreographer).
2004 - Gaudeamus Estonian Program main choreographer.
2006 - Gaudeamus 50th anniversary celebrations in Tartu - main choreographer of Dance celebration and main choreographer of Estonian Program. .
2002 - TLU choreography department "25+1" performance (main choreographer).
2001 - TLU dance department celebrates Mait Agu 50th anniversary evening at National Opera (main choreographer, producer).
1999 - Tallinn University dance department performance at Tallinn Drama Theatre (main choreographer, producer) .
since 1992 - Fine5 Dance Theatre choreographer, dancer, dance teacher, organizer. More info: www.fine5.ee; FB:https://www.facebook.com/Fine5DanceTheatre/.
 
 
Additional career information
1990 - National Ballet, dancer at "Quiet Chaos" and "Turtle Walk", choreography by J.Yasko (Sweden-USA)
1991-1993- Nordstar Dance Theatre, dancer and choreographer. Artistic director S.Kranig
since 1992 -Fine5 Dance Theatre (dancer, choreographer, dance teacher, organizer);

Qualifications

Honours & awards
2015, Rene Nõmmik, Estonian Theatre Union Award for best dance performance of the year: Fine5 Dance Theatre "...and Blue" (chor.T.Ollesk ja R.Nõmmik)
2012, Rene Nõmmik, Geed Neggo Dance teacher scolarship: Rene Nõmmik (Estonian Dance Teachres Union)
2010, Rene Nõmmik, IFMC special Prize for "Slowrun and Rush", presented by Fine5 Dance Theatre (chor.T.Ollesk and R.Nõmmik)
2009, Rene Nõmmik, Estonian Theatre Union award for best dance performance of the year: Fine5 Dance Theatre "Phases" (choreography and staging: T.Ollesk and R.Nõmmik)
2006, Rene Nõmmik, IFMC Golden Collection - for Fine5 Dance Theatre´s productions and prizes since 1992
2004, Rene Nõmmik, IFMC II price for "Two Trains" (choreography T.Ollesk, R.Nõmmik) with Fine 5 Dance Theatre
2003, Rene Nõmmik, Philip Morris contemporary dance award
2002, Rene Nõmmik, Tallinn University award for the best art-project (exibition, movie, performance) for "Blacread" (collaboration with T.Ollesk)
2001, Rene Nõmmik, IFMC I price for "Sandwater" (choreography T. Ollesk, R. Nõmmik) with Fine 5 Dance Theatre
1999, Rene Nõmmik, IFMC critics special price for "Paths" (choreography T.Ollesk and R. Nõmmik) with Fine 5 Dance Theatre
1997, Rene Nõmmik, II price at International contemporary choreography contest in Pinerolo (Italy) for "Wanderers" with Fine 5 Dance Theatre
1995, Rene Nõmmik, IFMC critics special price for "1994" with Fine 5 Dance Theatre
1993, Rene Nõmmik, IFMC II price for "Ammaduabuu" with Fine 5 dance Theatre
1992, Rene Nõmmik, IFMC II price for "Wanderers" with Fine 5 dance Theatre
 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.5. Aesthetics and Arts Research; CERCS SPECIALITY: H330 Dramatic art ; SPECIALITY: dance composition, dance analyses
 
 
Additional information
Presenting Fine5 DT-s "Beautiful" at Gdansk Shakespeare Theatre Dec 8th 2018 as part of "Estonian Week in Gdansk" cultural program.
Presenting premiere of TRISOLDE (chor.Renee Nõmmik, dancers Tiina Ollesk and Simo Kruusement, Fine5 DT) and GENERATIONS (chor.Stav Marin, Neta Weiner, Israel) at IndepenDANCE festival, 3:e Vaningen, Gothenburg, Nov 29/30 and Dec 1st 2018. Festival was part of EV 100 International program.
Oct 2018 - Fine5 DT performance "Beutiful" at HIGH FEST Jerevan, Armenia. Performance took place at Yerevan State Institute of Theatre and Cinematography (YSITC) theatre space.
Sept 2018 - Rakvere Theatre and Fine5 Dance Theatre´s collaboration work "Puudutada kuud" presentation at DRAAMA 2018 festival in Tartu
2018 July - Theatre performance "Kostja and The Giant" (directed by A.Ogarev, Moscow NDS, produced by R.A.A.M, performed at Viinistu) - choreographers T.Ollesk and R.Nõmmik
2018 June - Baltic students GAUDEAMUS 2018 Dance celebration "Summer Midnight Mystery" main choreographer and Estonian students dance programm choreographer.
2018 May - participation with Fine5 DT "Beautiful" at contemporary dance festival "Pedos/The Feet" in Anykcsiai (Lithuania).
2018 April - Estonia100 theatre collaborative works - Rakvere Theatre and Fine5 DT collaborative stage production "Puudutada kuud/To reach the Moon" - written and directed by U.Lennuk and P.Raudsepp, choroegraphy T.Ollesk and R.Nõmmik.
2017 - participation at MASH International Dance Week in Jerusalem, Israel 2.12- 6.12. 2017 - performances, presentations, discussions
2017 - Iwona Olszowska (Poland) BMC workshop, Veera Suvalo -Grimberg (Sweden) creative dance workshop, Catlin Cobb´s (USA) and Mireille Feyzeau´s (FRA) seminar "Dance as Ritual, Dance as Performance" and festival opening seminar-discussion "Artistic Freedom" at international contemporary dance festival Dance Across Borders (DAB) in Gothenburg, Sweden.
August 2017 - Dance Across Borders (DAB) - contemporary dance workshop for participants and guests (with T.Ollesk), Gothenburg, Sweden
2016 May - Dance Medicine Conference, Helsinki (Finland), 20h.
2015 Dec - as a guest teacher at Minsk Art University (Belorus) - somatic movement and choreography (14 h)
2015 Aug - ECA and Nordplus Network - guest teacher at Riga Theatre Academy - "Daily Warm-up classes for dancers and movement classes for musicians"
2014 May - Leena Rouhiainen (Finland) workshop at TLU "Teaching Methodology for Artistic Research".
2014 - additional studies at EKKA "Accreditation of study programs"
2011/2013/2015 Seminars of Theatre and Dance analyses and critics at Na Grani/On THe Edge international Contemporary dance Festival in Ekaterinburg (Russia)
2014 Oct - guest teacher at Helsinki Metropolian University of Applied Sciences - "Somatic Movement and Choreography"
2012 International Association of Dance Medicine and Science (IADMS) conference „Ballet: Why and How?“ in Stockholm, Sweden
2011 - Seminar of somatic bodywork „Dissolving Body-mind Borders”, Nice, France

Publications

Category
Year
Publication
 
6.3.
2008
6.7.
2005
6.7.
2005
6.7.
2005
10.12.2018
  • Leitud 1 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
1.1.7.4.1.TF4117 (TLÜ uuringufondi nõukogu 27.11.2017 otsus nr 7.1-17/7)Tools for neurochoreography research at TLU 01.01.201830.06.2018David Ribeiro LamasTallinna Ülikool, Digitehnoloogiate instituut3 000,00 EUR