See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
13.08.1950
tarmo.kulmar@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2016–...   
Tartu Ülikool, Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, usuteaduskond, võrdleva usuteaduse professor (1,00)
01.09.1997–...   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Professor (1,00)
01.09.2007–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, võrdleva usuteaduse professor (1,00)
01.09.2002–31.08.2007   
Tartu Ülikool, Usuteaduskond, Usuteaduskonna dekanaat, võrdleva usuteaduse professor (1,00)
01.01.1997–31.12.2001   
TÜ usuteaduskonna võrdleva usuteaduse professor, sellest 1998-2001 TÜ usuteaduskonna dekaan
01.01.1995–31.12.1997   
TÜ usuteaduskonna võrdleva usuteaduse dotsent,
01.01.1991–31.12.1994   
TÜ usuteaduskonna teadur,
01.01.1983–31.12.1991   
TA Ajaloo Instituudi Olustvere ja Lehmja alaliste arheoloogiaekspeditsioonide juhataja asetäitja,
01.01.1981–31.12.1983   
Viljandi draamateatri “Ugala” kirjandusala juhataja,
01.01.1975–31.12.1981   
TRÜ filosoofia kateedri vanemlaborant,
 
 
Haridustee
2002–2004   
EELK UI pastoraalseminar (kaugõppes)
1992–1994   
Doctor theologiae, TÜ 1994 (teoloogia alal - võrdlev usuteadus, väitekiri “Eesti muinasusundi vanima kihistuse väe-, jumala- ja hingekujutluste teoloogia”)
1991–1991   
Magister philosophiae, TÜ (eesti filoloogia alal - folkloristika)
1988–1991   
TÜ psühholoogia osakond (psühholoog)
1970–1975   
TRÜ ajaloo osakond (ajaloolane-arheoloog)
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2011−...   
Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi aupresident
2009−...   
Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi aastaraamatu "Idakiri" peatoimetaja
2009−...   
8. ühissümpoosioni “Menschenbild in der Konzeption der Religionen”/ “Idea of Man in the Conceptions of the Religions” (Tartu, 2.-3. okt. 2009) TÜ poolne peakorraldaja
2008−...   
Usuteadusliku Ajakirja peatoimetaja
2003−...   
Forschungen zur Anthropologie und Religionsgeschichte (Münster) toimetuskolleegiumi liige
2002−...   
Eesti Hümnoloogia Seltsi liige
2002−...   
Teadusajaloo ja Teadusfilosoofia Eesti Ühenduse liige
2000−...   
Usuteadusliku Ajakirja toimetuskolleegiumi liige.
1999−...   
Akadeemilise Teoloogia Seltsi liige
1998−...   
Eesti Ajalooseltsi liige
1996−...   
Saksamaa Religiooniloo Uurimisseltsi (Deutsche Religionsgeschichtliche Studiengesellschaft) liige (alat. jaanuarist 1996)
1990−...   
Eesti Arheoloogiaseltsi liige
1988−...   
Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi juhatuse liige
2014−2014   
Rahvusvahelise sümpoosioni "Inimese- ja inimlikkusekontseptsioonid religioonides" peakorraldaja, 5.-6.dets. 2014, Tartu
2012−2012   
Konverentsi "Riik, ideoloogia, religioon ja kuningavõim Idamaades" kaaskorraldaja, 17.11.2012, Tartu
2006−2006   
TÜ usuteaduskonna,Saksamaa Religiooniloo Seltsi, Akadeemilise Teoloogia Seltsi ja Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi 7. ühissümpoosioni "Body and Soul in the Conceptions of the Religions" (Tartu, 29.-30.september 2006) TÜ poolne peakorraldaja
2003−2003   
TÜ usuteaduskonna, Saksamaa Religiooniloo Seltsi, Akadeemilise Teoloogia Seltsi ja Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi 6.ühissümpoosion “Die Bedeutung von Grundtexten für die religiöse Identität “ (Tartu, 3.-4.oktoober 2003) peakorraldaja
2003−2003   
Tema Keiserliku Kõrguse Dr. Otto von Habsburgi Eesti-visiidi käigus toimunud Tartu ja Tartu Ülikooli külaskäigu (11.-13.juuni 2003) programmi peakorraldaja
2002−2011   
TÜ usuteaduskonna nõukogu aseesimees
2001−2001   
TÜ usuteaduskonna, Saksamaa Religiooniloo Uurimisseltsi ja Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi 5. rahvusvahelise ühissümpoosiumi “Die Bedeutung der Religion für Gesellschaften in der Vergangenheit und Gegenwart" (2.-3.nov. 2001) peakorraldaja
2001−2001   
Tema Pühaduse XIV dalai-laama Tendzin Gyatso, õpetlase ja Nobeli rahupreemia laureaadi, ametliku visiidi Eesti Vabariiki 19.-21.juunil 2001 Tartu linna ja Tartu Ülikooli programmi peakorraldaja.
2001−2011   
Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi president
2000−2011   
TÜ Nõukogu akadeemilise komisjoni liige
1999−1999   
TÜ usuteaduskonna ja Saksamaa Religiooniloo Uurimisseltsi 4.rahvusvahelise sümpoosioni “Endzeiterwartungen und Endzeitvorstellungen in den verschiedenen Religionen” (5.-6.november 1999) peakorraldaja.
1998−2001   
TÜ usuteaduskonna dekaan 04.02.1998 - 04..02.2001.
1997−1997   
TÜ usuteaduskonna ja Saksamaa Religiooniloo Uurimisseltsi 3.rahvusvahelise sümpoosioni “Religionen in einer sich ändernden Welt” (14.-15.november 1997) TÜ poolne peakorraldaja
1995−1995   
TÜ usuteaduskonna ja Saksamaa Religiooniloo Uurimisseltsi 2.rahvusvahelise sümpoosioni “Engel und Dämonen. Theologische, Anthropologische und Religionsgeschichtliche Aspekte des Guten und Bösen” (7.-8.aprill 1995) TÜ poolne peakorraldaja.
1995−2011   
TÜ Nõukogu liige (alat. 1995)
1994−2010   
Eesti Teaduse Biograafilise Leksikoni toimetuskolleegiumi liige
1992−1992   
TÜ usuteaduskonna ja Saksamaa Religiooniloo Uurimisseltsi 1. rahvusvahelise ühissümpoosioni “Mensch und Religion” (5.-7.november 1992) TÜ poolne peakorraldaja
1988−2015   
Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi iga-aasataste teaduskonverentside I-XXVII peakorraldaja
 
 
Loometöö
Populaarteaduslike raamatute tõlkimine alates 1985 ja esseistika Eesti ajakirjanduses :

Vladimir Kuzmistsev. Päikesepoegade riik. Valgus, 1985. (vene keelest)
Juri Berezkin. Uusi fakte ja hüpoteese Muinas-Peruust. Valgus, 1986. (vene keelest)
Günther Kehnscherper. Kust otsida Atlantist? Valgus, 1993. (saksa keelest).
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
Grandihoidja ETF grantides:
ETF grant nr. 6626 “Religiooni ja riigivõimu vahekord varatotalitaarses ühiskonnas”,1.01 2006-31.12.2009.
ETF grant nr 5374 “Religioon vana- ja keskaja totalitaarsetes riikides”,1.01.2003 – 31.12.2005.
ETF grant nr 4893 "Religiooni roll muistsetes totalitaarsetes riikides (inkade riigi näitel)", 01.01.2001 - 31.12.2002.
ETF grant nr 2418 “Vana-Peruu religiooni struktuur ja arengujooned alates Chavini kultuurist kuni 16.sajandi alguseni”. 01.01.1996 - 31.12.1997.

Põhitäitja TÜ Usuteaduskonna sihtfinantseeritavates teemades:
SF0182580s03 “Religioossuse dünaamika tsivilisatsioonis”, 2004-2007.
SF0180408s98 “Religiooni sotsiaalkultuurilised funktsioonid”, 1998-2003.


;

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2016, Tarmo Kulmar, Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Teeneteristi III järk
2015, Tarmo Kulmar, Tartu Ülikooli Suur medal
2015, Tarmo Kulmar, Studia in Honorem Tarmo Kulmar. When Gods Spoke. Researches and Reflections on Religious Phenomena and Artefacts.Editors Peeter Espak, Märt Läänemets, Vladimir Sazonov. - Studia Orientalia Tartuensia, Series Nova, Vol. VI. University of Tartu Press, 2015
2012, Tarmo Kulmar, Eesti teaduspreemia nominent humanitaarteadustes
2011, Tarmo Kulmar, Eesti Akadeemilise Orientaalseltsi aupresident
2011, Tarmo Kulmar, Eesti teaduspreemia nominent humanitaarteadustes
2010, Tarmo Kulmar, Tartu Ülikooli Väike medal
2005, Tarmo Kulmar, Tartu Ülikooli aumärk
2003, Tarmo Kulmar, Valgetähe ordeni IV järk
2002, Tarmo Kulmar, Kaitseliidu teenetemedali “Pro Patria” III järk
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.2. Teoloogia; CERCS ERIALA: H190 Mittekristlikud religioonid ; PÕHISUUND: Vanaaja ajalugu, Kolumbuse-eelse Ameerika ajalugu, kultuur ja religioonid, Muistsed varatotalitaarsed riigid, Põhja-Euroopa esiaja usundid, Religioonifenomenoloogia, Eesti orientalistika ajalugu
 
 
Lisainfo
Grandihoidja ETF grantides:
ETF grant nr. 6626 “Religiooni ja riigivõimu vahekord varatotalitaarses ühiskonnas”,1.01 2006-31.12.2009.
ETF grant nr 5374 “Religioon vana- ja keskaja totalitaarsetes riikides”,1.01.2003 – 31.12.2005.
ETF grant nr 4893 "Religiooni roll muistsetes totalitaarsetes riikides (inkade riigi näitel)", 01.01.2001 - 31.12.2002.
ETF grant nr 2418 “Vana-Peruu religiooni struktuur ja arengujooned alates Chavini kultuurist kuni 16.sajandi alguseni”. 01.01.1996 - 31.12.1997.

Põhitäitja TÜ Usuteaduskonna sihtfinantseeritavates teemades:
SF0182580s03 “Religioossuse dünaamika tsivilisatsioonis”, 2004-2008.
SF0180408s98 “Religiooni sotsiaalkultuurilised funktsioonid”, 1998-2003.

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.2.
2019
1.2.
2019
1.2.
2019
1.2.
2019
1.2.
2019
3.1.
2019
1.1.
2018
1.2.
2018
1.2.
2018
3.2.
2017
1.2.
2016
1.2.
2016
1.2.
2016
1.2.
2015
1.2.
2015
3.1.
2015
6.9.
2015
1.1.
2014
1.1.
2013
1.2.
2013
1.2.
2013
1.2.
2013
1.2.
2012
1.2.
2012
1.2.
2012
3.2.
2012
6.7.
2012
6.7.
2012
1.2.
2011
1.1.
2010
1.2.
2010
1.2.
2010
1.2.
2010
1.2.
2009
1.2.
2009
1.2.
2009
3.2.
2009
1.2.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.3.
2008
3.2.
2008
4.2.
2008
4.2.
2008
1.2.
2007
1.3.
2007
1.3.
2007
2.2.
2007
3.2.
2007
3.2.
2007
3.2.
2007
6.1.
2007
1.2.
2006
1.2.
2006
1.2.
2006
1.2.
2006
6.2.
2006
1.2.
2005
3.2.
2005
6.2.
2005
1.2.
2004
1.2.
2004
1.2.
2004
3.1.
2004
3.4.
2004
1.2.
2003
1.2.
2003
3.2.
2003
6.3.
2003
1.2.
2002
1.3.
2002
1.3.
2002
6.1.
2002
6.1.
2002
1.2.
2001
1.2.
2001
1.2.
2001
1.3.
2001
1.3.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
3.5.
2001
6.7.
2001
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
2000
3.2.
2000
6.2.
2000
6.2.
2000
1.2.
1999
1.2.
1999
1.2.
1999
1.2.
1999
1.2.
1999
1.2.
1999
1.2.
1999
1.3.
1999
1.2.
1998
1.3.
1998
3.2.
1998
3.2.
1998
1.2.
1997
1.2.
1997
1.2.
1997
1.2.
1997
1.3.
1997
1.3.
1997
3.5.
1997
6.2.
1997
3.4.
1996
1.2.
1995
1.2.
1995
3.2.
1995
5.2.
1995
1.2.
1994
1.2.
1994
1.2.
1994
2.3.
1994
3.5.
1994
6.2.
1994
6.7.
1994
6.3.
1993
1.3.
1992
1.3.
1992
1.3.
1992
1.3.
1991
6.3.
1990
1.3.
1989
6.3.
1985
6.3.
1985
13.08.1950
tarmo.kulmar@ut.ee

Career

Institution and occupation
01.01.2016–...   
University of Tartu, Faculty of Arts and Humanities, School of Theology and Religious Studies, Professor of Comparative Religion (1,00)
01.09.1997–...   
University of Tartu, Faculty of Theology, Professor (1,00)
01.09.2007–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Professor of Comparative Religion (1,00)
01.09.2002–31.08.2007   
University of Tartu, Faculty of Theology, Dean's Office, Professor (1,00)
01.01.1997–31.12.2001   
1997- Professor of Comparative Theology in Faculty of Theology at Tartu University, of which Dean of Faculty of Theology at Tartu University 1998-2001
01.01.1995–31.12.1997   
1995-1997 Docent of Comparative Theology in Faculty of Theology at Tartu University,
01.01.1991–31.12.1994   
1991-1994 Researcher in Faculty of Theology at Tartu University,
01.01.1983–31.12.1991   
1983-1991 Deputy director of permanent archaeological expeditions performed in Olustvere and Lehmja by History Institute of Estonian Academy of Sciences
01.01.1981–31.12.1983   
1981-1983 Literary director at Viljandi Drama Theatre “Ugala”,
01.01.1975–31.12.1981   
1975-1981 Senior secretary in Philosophy Department at Tartu State University,
 
 
Education
2002–2004   
Ecclesiastical Seminary at Institute of Theology of Estonial Evangelical Lutheran Church (extramural studies), 2002-2004.
1992–1994   
Doctor theologiae, Tartu University 1994 (in the field of theology – comparative religion, thesis “Eesti muinasusundi vanima kihistuse väe-, jumala- ja hingekujutluste teoloogia” [The theology of concepts of supernatural power, God and the soul in the oldest level of the ancient religion of Estonia).
1991–1991   
Magister philosophiae, Tartu University 1991 (in the field of Estonian folklore)
1988–1991   
Psychology Department, Tartu University 1991 (psychologist)
1970–1975   
History Department, Tartu State University 1975 (historian-archaeologist)
 
 
R&D related managerial and administrative work
2011−...   
Honorary President of the Estonian Oriental Society
2009−...   
Chief of the editorial board of the Year-book "Oriental Studies" of the Estonian Oriental Society
2009−...   
“Menschenbild in der Konzeption der Religionen”/ “Idea of Man in the Conceptions of the Religions” (Tartu, 2.-3. okt. 2009). Chief organiser of the 8th international joint symposium
2008−...   
Chief of the editorial board of the Theological Journal
2003−...   
Member of the editorial board of the Forschungen zur Anthropologie und Religionsgeschichte (Münster)
2002−...   
Member of the Estonian Hymnology Society
2002−...   
Member of the Estonian Association for the History of Science and the Philosophy of Science
2000−...   
Member of the editorial board of the Theological Journal
1999−...   
Member of the Academic Theological Society
1998−...   
Member of the Estonian History Society
1996−...   
Member of the German Society for Research in Religious History (Deutsche Religionsgeschichtliche Studiengesellschaft) (from January 1996)
1990−...   
Member of the Estonian Archaeological Society
1988−...   
Member of the Board of the Estonian Oriental Society
2014−2014   
Chief organizer of the International Symposium "Concepts of Human and Humanity in Religions", 5–6 December, 2014, Tartu
2012−2012   
Co-organizer of Conference "State, Ideology, Religion and Royal Power" in Orient", 17.Nov. 2012, Tartu
2006−2006   
“Body and Soul in the Conceptions of the Religions" (Tartu, 29.-30.september 2006). Chief organiser of the 7th international joint symposium
2003−2003   
Chief organiser of the 6th international joint symposium of the Faculty of Theology of Tartu University, the German Society for Research in Religious History and the Estonian Academic Oriental Society, entitled “Die Bedeutung von Grundtexten für die religiöse Identität “ (Tartu, 3.-4.Oktober 2003)
2003−2003   
Chief organiser of theTartu and Tartu University programme of the official visit of His Imperial Highness Dr. Otto von Habsburg to the Republic of Estonia from 11 June 2003.
2002−2011   
Vice Chairman, Council of Faculty of Theology of Tartu University
2001−2001   
Chief organiser of the 5th international joint symposium of the Faculty of Theology of Tartu University, the German Society for Research in Religious History and the Estonian Academic Oriental Society, dedicated to the 10th anniversary of the reopening of the Faculty of Theology, entitled “Die Bedeutung der Religion für Gesellschaften in der Vergangenheit und Gegenwart” (2.-3.November 2001).
2001−2001   
Chief organiser of the Tartu and Tartu University programme of the official visit of His Holiness the 14th Dalai Lama Tendzin Gyatso, scholar and Nobel Prize laureate, to the Republic of Estonia from 19-21 June 2001.
2001−2011   
President of Estonian Academic Oriental Society
2000−2011   
Member of Academic Commission of Council of Tartu University
1999−1999   
Organiser of the 4th international joint symposium of the Faculty of Theology of Tartu University and the German Society for Research in Religious History, entitled “Endzeiterwartungen und Endzeitvorstellungen in den verschiedenen Religionen” (5 – 6 November 1999) on behalf of Tartu University.
1998−2001   
Dean of Faculty of Theology of Tartu University 04.02.1998 - 04..02.2001.
1997−1997   
Organiser of the 3rd international joint symposium of the Faculty of Theology of Tartu University and the German Society for Research in Religious History, entitled “Religionen in einer sich ändernden Welt” (14 – 15 November 1997) on behalf of Tartu University.
1995−1995   
Organiser of the 2nd international joint symposium of the Faculty of Theology of Tartu University and the German Society for Research in Religious History, entitled “Engel und Dämonen. Theologische, Anthropologische und Religionsgeschichtliche Aspekte des Guten und Bösen” (7 - 8 April 1995) on behalf of Tartu University.
1995−2011   
Member of Council of Tartu University (since 1995)
1994−2010   
Member of the editorial board of the Estonian Academic Bibliographical Lexicon
1992−1992   
Organiser of the 1st international joint symposium of the Faculty of Theology of Tartu University and the German Society for Research in Religious History, entitled “Mensch und Religion” [Man and Religion] (5 – 7 November 1992) on behalf of Tartu University.
1988−2015   
Chief organizer of the year conferences I - XXVII of Estonian Oriental Society
 
 
Creative work
Vladimir Kuzmistsev. The Kingdom of Sons of Sun. Valgus, 1985. (from Russian to Estonian)
Yuri Berezkin. The New Facts and Hypothesises about Ancient Peru. Valgus, 1986. (from Russian to Estonian)
Günther Kehnscherper. Auf der Suche nach Atlantis. Valgus, 1993. (from German to Estonian).
 
 
Additional career information
Holder of grants of Estonian Science Foundation:
The relations between religion and the state in early totalitarian society. Estonian Science Foundation grant 6626, 01.01.2006-31.12.2009.
Religion in totalitarian states of ancient and medieval times. Estonian Science Foundation grant 5374, 01.01.2003 – 31.12.2005.
The role of religion in ancient totalitarian states (based on the example of the Inca state). Estonian Science Foundation grant 4893, 01.01.2001 - 31.12.2002.
The structure and development of the religion of ancient Peru from the Chavin culture to the beginning of the 16th century.
Estonian Science Foundation grant 2418, 01.01.1996 - 31.12.1997.

Co-researcher in the funding research themes of Faculty of Theology of University of Tartu:
No SF0182580s03 “ Dynamics of Religiousness in Civilization", 2004-2008.
No SF0180408s98 “ Socio-cultural Functions of Religion", 1998-2003.
;

Qualifications

 
 
Honours & awards
2016, Tarmo Kulmar, Holder, The Cross of the Evangelical Lutheran Church of Estonia, Class 3
2015, Tarmo Kulmar, The Great Medal of University of Tartu
2015, Tarmo Kulmar, Studia in Honorem Tarmo Kulmar. When Gods Spoke. Researches and Reflections on Religious Phenomena and Artefacts.Editors Peeter Espak, Märt Läänemets, Vladimir Sazonov. - Studia Orientalia Tartuensia, Series Nova, Vol. VI. University of Tartu Press, 2015
2012, Tarmo Kulmar, The Nominent to the Estonian State Prize (Humanities)
2011, Tarmo Kulmar, The Honour President of the Estonian Oriental Society
2011, Tarmo Kulmar, The Nominent to the Estonian State Prize (Humanities)
2010, Tarmo Kulmar, The Little Medal of University of Tartu
2005, Tarmo Kulmar, The Decoration of University of Tartu
2003, Tarmo Kulmar, Holder, Class 4, The Order of the White Star, Republic of Estonia
2002, Tarmo Kulmar, Holder, Class 3, The Medal of Merits "Pro Patria" , Estonian National Defence League.
 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.2. Theology; CERCS SPECIALTY: H190 Non-Christian religions ; SPECIALITY: Ancient History, Culture and Religions of the Pre-Columbian America, Ancient Early Totalitarian States, Earliest Religions of Prehistoric North Europe, Phenomenology of Religion, History of the Estonian Orientalistics
 
 
Additional information
Holder of grants of Estonian Science Foundation:
The relations between religion and the state in early totalitarian society. Estonian Science Foundation grant 6626, 01.01.2006-31.12.2009.
Religion in totalitarian states of ancient and medieval times. Estonian Science Foundation grant 5374, 01.01.2003 – 31.12.2005.
The role of religion in ancient totalitarian states (based on the example of the Inca state). Estonian Science Foundation grant 4893, 01.01.2001 - 31.12.2002.
The structure and development of the religion of ancient Peru from the Chavin culture to the beginning of the 16th century.
Estonian Science Foundation grant 2418, 01.01.1996 - 31.12.1997.

Co-researcher in the funding research themes of Faculty of Theology of University of Tartu:
No SF0182580s03 “ Dynamics of Religiousness in Civilization", 2004-2008.
No SF0180408s98 “ Socio-cultural Functions of Religion", 1998-2003.

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
1.2.
2019
1.2.
2019
1.2.
2019
1.2.
2019
1.2.
2019
3.1.
2019
1.1.
2018
1.2.
2018
1.2.
2018
3.2.
2017
1.2.
2016
1.2.
2016
1.2.
2016
1.2.
2015
1.2.
2015
3.1.
2015
6.9.
2015
1.1.
2014
1.1.
2013
1.2.
2013
1.2.
2013
1.2.
2013
1.2.
2012
1.2.
2012
1.2.
2012
3.2.
2012
6.7.
2012
6.7.
2012
1.2.
2011
1.1.
2010
1.2.
2010
1.2.
2010
1.2.
2010
1.2.
2009
1.2.
2009
1.2.
2009
3.2.
2009
1.2.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.2.
2008
1.3.
2008
3.2.
2008
4.2.
2008
4.2.
2008
1.2.
2007
1.3.
2007
1.3.
2007
2.2.
2007
3.2.
2007
3.2.
2007
3.2.
2007
6.1.
2007
1.2.
2006
1.2.
2006
1.2.
2006
1.2.
2006
6.2.
2006
1.2.
2005
3.2.
2005
6.2.
2005
1.2.
2004
1.2.
2004
1.2.
2004
3.1.
2004
3.4.
2004
1.2.
2003
1.2.
2003
3.2.
2003
6.3.
2003
1.2.
2002
1.3.
2002
1.3.
2002
6.1.
2002
6.1.
2002
1.2.
2001
1.2.
2001
1.2.
2001
1.3.
2001
1.3.
2001
3.2.
2001
3.2.
2001
3.5.
2001
6.7.
2001
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
2000
3.2.
2000
6.2.
2000
6.2.
2000
1.2.
1999
1.2.
1999
1.2.
1999
1.2.
1999
1.2.
1999
1.2.
1999
1.2.
1999
1.3.
1999
1.2.
1998
1.3.
1998
3.2.
1998
3.2.
1998
1.2.
1997
1.2.
1997
1.2.
1997
1.2.
1997
1.3.
1997
1.3.
1997
3.5.
1997
6.2.
1997
3.4.
1996
1.2.
1995
1.2.
1995
3.2.
1995
5.2.
1995
1.2.
1994
1.2.
1994
1.2.
1994
2.3.
1994
3.5.
1994
6.2.
1994
6.7.
1994
6.3.
1993
1.3.
1992
1.3.
1992
1.3.
1992
1.3.
1991
6.3.
1990
1.3.
1989
6.3.
1985
6.3.
1985
  • Leitud 5 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
MUUSFLAJ08124/2Ida mõtteloo eestikeelse terminoloogia täiendamine ja arendmine16.04.201010.01.2011Märt LäänemetsTartu Ülikool; Tartu Ülikool, Filosoofiateaduskond, Ajaloo ja arheoloogia instituut1 278,23 EUR
ETFETF6626Religiooni ja riigivõimu vahekord varatotalitaarses ühiskonnas01.01.200631.12.2009Tarmo KulmarTartu Ülikool, Usuteaduskond19 741,03 EUR
1.1.3.1.5.SHVUS17273Religiooniteaduse põhimõistete seletussõnastiku täiendamine01.03.201731.12.2017Tarmo KulmarTartu Ülikool, Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, usuteaduskond1 500,00 EUR
SFSF0182580s03Religioossuse dünaamika tsivilisatsioonis01.01.200331.12.2007Kalle KasemaaTartu Ülikool, Usuteaduskond159 747,17 EUR
PUT; PUT_SPPUT500Vana Lähis-Ida loomismütoloogia ja panteoni struktuuriline areng: diakrooniline analüüs kõige varajasematest allikatest Babüloni esimese dünastiani 01.01.201431.12.2017Peeter EspakTartu Ülikool, Humanitaarteaduste ja kunstide valdkond, usuteaduskond150 720,00 EUR