See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
31.03.1970
+372 5042276
f5@tlu.ee
somaatiline kehatöö, loominguliste liikumispraktikate uurimused, kaasasegse tantsukunsti lavastustegevus

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.09.2019–...   
Tallinna Ülikool, õppejõud (0,50)
01.09.2016–31.08.2019   
Tallinna Ülikool, Balti filmi, meedia ja kunstide instituut, Dotsent (1,00)
01.09.2015–31.08.2016   
Tallinna Ülikool, Balti filmi, meedia ja kunstide instituut, Lektor (1,00)
2006–2015   
Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, Koreograafia osakond, Kaasaegse tantsu lektoraat, Lektor (1,00)
2000–2005   
Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, Kultuuri osakond, Õpetaja (0,50)
 
 
Haridustee
2005–01.06.2007   
TLÜ Kunstide Instituut, kunstide magistri kraad (koreograaf-lavastaja)
01.09.2003–20.06.2005   
Tallinna Ülikool, koreograafia BA-õppekava
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2018−...   
Tantsukunsti haridusprogrammide korraldamine koolidele
2015−...   
Projekt "45+: dancers lifelong practice" eesti koordinaator
2014−...   
Eesti Tantsu Nõukogu liige
2007−...   
ECA-Nordplus Network, Tallinna Ülikooli esindaja
2015−2018   
koreograafia õppekavade kuraator
2015−2018   
BFM, kunstide ja kommunkatsiooni instituudi nõukogu liige
2015−2016   
Tallinna Ballteikooli hindamiskomisjoni liige
2013−2014   
tantsu õppekavade arenduskomisjoni esimees (Haridusministeerium)
2007−2015   
koreograafia osakonna juhataja
2007−2018   
Koreograafia õppekava festivali KorFest ettevalmistamine
 
 
Loometöö
Tantsulavastus "FN", tantsija. Muutused. Kõikjal toimuvad muutused – meist väljaspool ja meie sees. Piirid langevad, väärtushinnangud nihkuvad, arusaamad ja hoiakud teisenevad. Kangutatakse riigipiire ja testitakse sisemisi taluvuspiire. Kõik võistlevad üksteisega. Maailm, kus me täna elame, on täis erinevat informatsiooni, mis tahab olla tõde.…. Mida tunneb selles infoväljas meie vaim ja kuidas reageerib sellele keha? Kuidas täna iseennast kuulata ja kuulda ning kohanduda pidevalt muutuvas uues normaalsuses? Millal muutub meie keha sotsiaalse sõnumi peegeldajaks, infotöötlejaks ja lahinguväljaks?
Fine5-i uuslavastus „FN“ on loodud tantsijate isolatsiooniperioodil salvestatud lühilugude, sisekaemuste ja reflektsioonide põhjal, mida on täiendatud küsimustele vastuste otsimise protsessis loodud liikumismaterjaliga stuudios. Uurimis- ja loomeprotsessi on mõjutanud Covid19 pandeemia ja isolatsiooniperiood.

Jelena Skulskaja, 7.11.2020 "Postimees": "Isegi surmava ohu ajal tahab inimene olla ilus" (https://leht.postimees.ee/7103430/jelena-skulskaja-essee-isegi-surmava-ohu-ajal-tahab-inimene-olla-ilus) :"Tantsuteatri Fine 5 uus lavastus FN, mille on vaatajate ette Vaba Lava suurel laval toonud Renee Nõmmik, kujutab endast elegantset plastilist jutustust keeldudest, piiridest, võimetusest ületada piiri, mis lahutab sind varasemast elust. Esietendusel istusid kõik pealtvaatajad kohustuslikes meditsiinilistes maskides, tantsijad aga tõmbasid etenduse ajal läbipaistvad võrkkombinesoonid, mis katavad nii ihu kui ka näo. Sõnaga, nad muutsid oma kontuuri, muutudes mitte niivõrd elavateks inimesteks, kuivõrd uurija kriidiga joonistatud kontuuriks kuriteokohal. See on loomulikult metafoor, tinglikkus, kuid üsna julm ja tänapäevane. Ja veel - tagasihoidliku valge pesu peale tõmmatud kombinesoonid vihjasid vee ühele moemaailma uuendusele: ei pruugi katta ainult nina ja suud, vaid võib ennast üleni kapslisse majutada -meie fantastilise ajastu fantastiline film."

Tantsijad: Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Simo Kruusement, Richard Beljohin
Koreograafia ja lavastus: Renee Nõmmik koos tantsijatega
Muusika ja audiovisuaalsed lahendused: Valentin Siltšenko ja Renee Nõmmik
Lavastuses on kasutatud sõjaväeparaadide helisalvestusi ja tantsijate lühivideosid.
Kostüüm ja lavakujundus: Kalle Aasamäe
Valgus: Ants Kurist

Esietendus 1. 11. 2020 Tallinna Vaba Lava Suures saalis EVPL-i festivalil.
Tantsulavastus "Habras ilu", lavastaja-koreorgaaf. Lavastuse loomise inspiratsiooniallikaks parkinsonismist mõjutatud keha jälgimine: „Vaadeldes oma ema, kuidas ta mõte töötab, kuidas keha liigub ja toimib, märkasin tema teistsuguses olemises midagi väga kõnekat ja ilusat. Selles hapras staadiumis kohtuvad vaimu ja füüsise erilisus, elutarkus ja loomulikkus, mis inspireerisid mind koreograafina. Lavastuse eesmärgiks pole parkinsonismi ilmingute kopeerimine või reprodutseerimine laval, pigem viis läbitud loomeprotsess meid eemale paljudest harjumuspärase tantsumaastiku loomekujunditest, et leida teistsuguse liikumisteksti kujundikeel. Oluline on minu jaoks ka see, et vaatajate ette astuvad sügavama elu- ja lavakogemusega tantsija-isiksused. Usun, et see rännak julgustab meid kõiki nägema, et tantsukunst on rikas ja võib ka meie kultuuriruumis olla aktsepteeritud täiskasvanud, küpse inimese tõsiseltvõetava loomingulise väljendusvahendina."

See Fine5 Tantsuteatri uuslavastus on neile, kes märkavad ja usaldavad end jälgima elavat keha, meis kulgevat aega ja olemise haprust, sest kõige imelisemad asjad siin maailmas on ühtaegu nii tugevad kui ka väga õrnad – loodus, inimsuhted, vabadus, inimese keha.

Tantsijad: Helen Reitsnik, Olga Privis, Renee Nõmmik, Simo Kruusement

Kostüümikunstnik: Kristina Viirpalu-Tudeberg

Muusika: Valentin Siltsenko

Valgus: Ants Kurist

Esietendus: 26/27 august kell 19.00

Etendused: 16,20, 25, 29 september kell 19.00

Koht: Sakala3 teatrimaja
Audiovisuaalne tantsuteraapiline lavastus "MINA OLIN SIIN". Lavastaja Olga Zitluhina(Läti Kultuuriakadeemia), kaaskoreograafid Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Renee Nõmmik, Simo Kruusement.
Etendused Eestis Kadrioru Kunstimuuseum, Sakala 3 Teatrimaja
2019 tantsulavastus "TRISOLDE" esietendus 4.03.2019, Sakala3. Kaasaegset tantsu ja tehnoloogiaid ühendav uurimus-lavastusprojekt. Kaaskoreograaf, tantsija.
Etendused: Venemaal, Leedus, Rootsis, Norras.
Koreograafia draamalavastusele "Juudit", lavastaja Airat Abusakhmanov (Venemaa), kunstnik Ervin Õunapuu.
Koreograafia lavstusele "PUUDUTADA KUUD" Rakvere Teater ja Fine5 Tantsuteater EV100 koostöölavastus, esietendus 13.04.2018 Rakvere Teater
Koreograafia lavastusele "KOSTJA jA HIIGLANE.Konstantin Päts". Lavastaja Ogarjov (Moskva). Ühendus R.A.A.A.M
Üliõpilasfestival "GAUDEAMUS", kaasaegse tantsu blokk, esitetendus 23.06.2018 Tamme Staadion
Lavastaja ja tantsija tantsulavastuses “25 TANTSU”. See on Fine5 tantsuteatri tantsijaid ja teatri loominguliselt rikast loometeed peegeldav lavastus, mille kaasautoriteks on 25 Fine5-iga erinevate aastate jooksul koostööd teinud tantsukunstnikku ja kunstnikku. Iga tantsija lõi 2,5 minutilise soolo või dueti oma loomingulisest vaatest tänasele maailmale, elule ja ka tantsukunstile. Isiklikud hetked vahelduvad ühiselt laval koosolemise stseenidega.
Tantsulavastus “DEMULTIPLEXIA”, loominguline uurimustöö TLÜ Digiteaduste Instituudiga aju-uuringute (HumanComputerInteracting, HCI teadur Aleksander Väljame) ja koreograafia sidumiseks (koreograaf Renee Nõmmik) Infotehnoloogia uusimate rakenduste kasutamine etenduskunstides: tantsija aju emotsioonide info interaktsioon audio ja videomeediumitega.
Tantsija, Eesti Draamateatri lavastus I.Bergmani “SARABAND”, lavastaja Peeter Raudsepp, koreograaf Renee Nõmmik
ida ja lääne liikumispraktikate traditsioonid läbi somaatilise kehatöö - koreograaf-tantsija tantsulavastuses “IMEILUS”, lavastaja Renee Nõmmik, muusika V.Veskoja, India rahvuslik muusika. Vaatamata sellele, et vihmasest suvest on õunapuud langetanud oma viljad. Et igikeltsa alt on sulanud lahti katk. Olgugi, et liikvele on läinud tohutud rahvahulgad ja kõikjal plahvatavd pommid. Vaatamata sellele, et džinn on pudelist välja pääsenud…on maailm imeilus koht. Lavastus õnnest, õnnelikuks olemisest ja ilust.
Etendunud Eestis, Rootsis, Leedus, Venemaal, Armeenias, Poolas.
Koreograafia Vene Teatri lavastusele "VIIMANE KORRUS", lavastaja V.Zaykin (Venemaa)
2015 koreograaf-tantsija, Fine5 Tantsuteatri tantsulavastus “Hästi Treenitud Klaviir ehk HTK”, lav.Renee Nõmmik, m.J.S.Bach. „HTK“ on loodud J.S. Bachi „Hästitempereeritud klaviiri“ (1722) esimese osa muusikale. Lavastatud on esimesed 24 prelüüdi ja fuugat, mille väliselt rangesse muusikavormi peidetud tundlikult küsivas inimlikus sisus näeme võimalusi uute seoste loomiseks kahe kunsti - tantsu ja muusika - vahel.

2014 koreograaf-tantsija, Fine5 Tantsuteatri tantsulavastus “PHASES-REMAKE”; lav.Renee Nõmmik, m.S.Reich, S.Pinchbeck. 2014. aastal, seoses lavastuse etendamisega Edmontonis (Kanada), on proovisaalis uued inimesed ja värsked ideed, kuid teema on sama karm: millised on jäljed, mida me endast maha jätame ning kuidas need mõjutavad meid ümbritsevat keskkonda. Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku koreograafia on inspireeritud Kanada helikunstniku Shawn Pincbeki olmelistest heli-insallatsioonidest ning Steve Reichi kordustel põhineva helikeele impulsiivsest energiast, millest on loomeimpulsse ammutanud paljud maailma tantsuloojad.
Koreograaf-tantsija, Fine5 Tantsuteatri tantsulavastus “..AND BLUE”; lav.Renee Nõmmik, m.Taavo Remmel, Virko Veskoja. TEATRIAUHIND 2015.. „…and Blue“ peegeldab konflikti progresseeruvast „üksiolemise-tundest“ meie sees ja meie ümber – hirmu ja pinget, mis tekib üksikindiviidi ja grupi vahel, kui empaatiavõime asendub ükskõiksuse ja hoolimatusega.

2013 Koreograafia festivali Dovlatovi Päevad lavastusele “Pardakaart”, lav.J.Skulsakaja
Koreograafia Jekaterinburgi Kaasaegse Tantsu teatri "Proventsalnõe Tantsõ" tantsulavastusele “…AND RED”, lav.Renee Nõmmik, m.Taavo Remmel (Jekaterinburg, Venemaa)

2012 Koreograaf-tantsija, Fine5 Tantsuteatri tantsulavastus “ MANDALA”, m. P.Giger, L.Sumera
Koreograafia TLÜ koreograafia osakonna tantsulavastuele “PÜHA KEVAD”, lav. Renee Nõmmik, m. I.Stravinski
Koreograafia festivali Dovlatovi Päevad lavastusele “Näidend. Viiding”, lav. J.Skulskaja

2011 Koreograaf-tantsija, Fine5 Tantsuteatri tantsulavastus “Slow Run And Rush”, lav.Renee Nõmmik, m.Peeter Vähi; Vitebski rahvusvahelise koreograafia konkursi IFMC auhind "Kullafond"
Koreograaf-tantsija, Fine5 Tantsuteatri tantsulavastus “ENNE KUI MINNA, MA ÜTLEN”; lav.Renee Nõmmik, m.E.Satie, J.Bach, B.Andersson a.s.o

2010 Koreograaf-tantsija, Fine5 Tantsuteatri lavastus „NELI VAADET“ (muusika A.Türnpu, Citra K.Joonas,J.Tormis, E.Krimm; lav. M.Mursa-Tormis)

2010-2017 esinetud eelvalikutega festivalidel Edmonton, Göteborg, Jekaterinburg, Vilnius, Riia, Peterburg, Vitebsk, Nizza, Busan. Täpsem info www.fine5.ee.

2000-2010: tantsulavastused "Sandwater" (I koht IFMC Vitebsk), "Two Trains" (I koht IFMC Vitebsk), "Rajad" (kriitikute preemia IFMC Vitebsk), "Carmina Burana" (koostöö Moskow Novaja Opera ja Birgitta Festival), Verdi "Requiem" (koostöö Moskow Novaja Opera ja Birgitta Festival), "Linnaväravate Vahel", "MaleMäng", "Faasid"
 
 
Lisainfo
2020 - lavastus "Mina olin siin" - Riia "Time to dance" festivalil ja Kaunase Aura Dance Festival.
2019 võrgustiku "45+: elukestev õpe tantsijana" seminarid Pärnus, Riias, Hammerfestis,
2019 etendamised rahvusvahelistel festivalidel Leedu Pedos, Vilnius Baltic Dance Platform, Jekaterinburgi kaasagse tantsu festvalil NaGranii, Jerusalem Rahvusvaheline Tantsunädal.
Vabakutselise koreograafina etendamine festivalidel:

2018 - Leedu kaasaegse tantsu festival "Pedos"; tantsufestival IndepenDance- EV100, Göteborg; Jerevan HighFest etenduskunstide festival.
2017 - Göteborg, teater 3.vaningar (sümpoosium "Dance Across Borders"); Jekaterinburgi Tantsufestival
2016 – Time to Dance, Riia Tantsufestival; Barents Dance Festival, Hammerfest (Norra)
2015 –Jekaterinburgi Tantsufestival
2014 – Edmonton L`unitheatre, Vitebski Kaasaegse Tantsu konkursi külalisteater
2013 – Jekaterinburgi Tantsufestival, Baltic New Dance Vilnius, Jekaterinburgi Kaasaegse Tantsu teater
2012 – Vitebski Kaasaegse Tantsu konkursi kutsutud külalisteater
Osalemine festivalidel 1996-2011 16 riigis


1991-92 Nordstar Tantsuteater, tantsija
1993 - ...Fine5 Tantsuteatri koreograaf ja tantsija
2016 - ...rahvusvahelise kaasaegse tantsu võrgustiku "45+: lifelong practice" liige ja Eesti koordinaator (toetatud Nordic Culture Point)
Viib läbi liikumise töötoad erinevatele kogukondadele (sh. parkinsonism), kaasaegse tantsu treeningud professionalsetele tantsijatele ja tantsutudengitele.

Kvalifikatsioon

Teaduspreemiad ja tunnustused
2015, Tiina Ollesk, Draama Festival2015 Uue Tantsu esitlusprogramm, lavastus „...and Blue“
2015, Tiina Ollesk, Eesti Teatri Aastaauhind 2015 (parim tantsulavastus "...and Blue")
2013, Tiina Ollesk, Eesti Teatri Aastaauhind 2013 nominatsioon (tantsulavastus „Enne kui minna, ma ütlen“)
2011, Tiina Ollesk, Rahvusvaheline kaasaegse koreograafia konkurss Vitebsk, IFMC2011 („kõrge professionaalne tase“ lavastus „Slow Run and Rush“)
2009, Tiina Ollesk, Eesti Teatri Aastaauhind 2009 (parim tantsulavastus "Faasid")
2007, Tiina Ollesk, Rahvusvaheline kaasaegse koreograafia konkurss Vitebsk, IFMC2007 („konkursi kullafond“, Fine5 Tantsuteater)
2007, Tiina Ollesk, Ph.Morris Tantsuauhind 2007 (pikaaegne panustamine tantsukunsti Fine5 Tantsuteater)
2003, Tiina Ollesk, Rahvusvaheline kaasaegse koreograafia konkurss Vitebsk, IFMC2003 (II preemia, lavastus „Two Trains“)
2001, Tiina Ollesk, Rahvusvaheline kaasaegse koreograafia konkurss Vitebsk, IFMC2001 (I preemia, lavastus „Sandwater“)
1999, Tiina Ollesk, Rahvusvaheline kaasaegse koreograafia konkurss Vitebsk, IFMC1999 (kriitikute preemia, lavastus „Paths“)
 
 
Teadustöö põhisuunad
ETIS KLASSIFIKAATOR: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.5. Kunstiteadus; CERCS KLASSIFIKAATOR: H330 Draamakunst; TÄPSUSTUS: koreograafia ja loometöö uuringud
 
 
Lisainfo
2017 august - Täiendõpe Sümpoosium "Dance Across Borders". Seminaride teemad "Kunstniku vabadus" (20.aug), "Tants kui rituaal, tants kui etendus" (22.aug).

Meisterkursuse "Somaatiline lähenemine tantsutehnikale" juhendamine sümpoosionil "Dance Across Borders" (21.aug)
2016 aprill - Esimene Eesti Manuaalteraapia Konverents, Tallinn (Manuaalteraapia Ühing)
2016 mai - Täiendõpe (20h) Helsingi Tantsumeditsiini Konverents, Helsingi Rahvusballett
2016 - EKKA täiendõpe "Kutseõppe õppekavarühmade akrediteerimine" (16t)
2015 dets - meisterkursus juhendamine Minski Kunstide Ülikoolis (Valgevene); "Somaatiline kehatöö ja koreograafia" (14h)
2015 august - ECA-Nordplus Network meisterkursuse juhendamine, Riia Kultuuriakadeemia, "Treeningtunnid tantsijatele ja muusikutele" (24t)
2014 mai - “Loomingulise uurimistöö metodoloogia", Leena Rouhianeni (Helsingi, TEAK), TLÜ Täiendkoolitus
2014 oktoober - meisterkursuse juhendamine Helsingi Metropolian Ülikoolis, "Somaatiline kehatöö ja koreograafia" (8t)
2011,juuni - täiendõpe: somaatiline kehatöö; Nice Ülikool, Prantsusmaa
2011, 2013, 2016 dets. - teatri ja tantsu-uurijate seminar rahvusvahelisel tantsuteatrite festivalil Jekaterinburgis
20.11.2020
31.03.1970
+372 5042276
f5@tlu.ee
research on somatic movement, dance performance and contemporary dance, creative experience in different movement disciplines

Career

Institutions and positions
01.09.2019–...   
Tallinn University, lecturer (0,50)
01.09.2016–31.08.2019   
Tallinn University, Baltic Film, Media and Arts School, Associate Professor (1,00)
01.09.2015–31.08.2016   
Tallinn University, Baltic Film, Media and Arts School, Lecturer (1,00)
2006–2015   
Tallinn University, Institute of Fine Arts, Department of Choreography, Kaasaegse tantsu lektoraat, Lecturer (1,00)
2000–2005   
Tallinn University, Institute of Fine Arts, Department of Culture, Teacher (0,50)
 
 
Education
2005–01.06.2007   
MA in Arts (choreographer), Tallinn University Institute of Arts
01.09.2003–20.06.2005   
Tallinn University, department of choreography, BA-programme
 
 
R&D related managerial and administrative work
2018−...   
Educational programs about dance art for shools
2015−...   
Project "45+: dancers lifelong practice" coordinator of Estonia
2014−...   
member of Estonian Dance Council (representative of Tallinn University)
2007−...   
European Cooperative Arts Nework, representative of Tallinn University
2015−2018   
curator of choreography programmes
2015−2018   
member of board of Institute BFM, Arts and Communication
2015−2016   
member of accreditation commition of Tallinn Ballet School (representative of Tallinn University)
2013−2014   
head of commition for dance curriculum at Ministry of Education
2007−2015   
head of choreography department
2007−2018   
Organizing choreography students festival KorFest
 
 
Creative work
Dance Performance "FN". Changes. Changes are happening everywhere - outside of us and inside of us. Boundaries are falling, values ​​are shifting, perceptions and attitudes are changing. State borders are being strengthened and internal tolerance limits are being tested. Everyone competes with each other. The world we live in today is full of different information that wants to be the truth. How does our mind feel in this information field and how does the body react to it? How to listen and hear yourself today and adapt to the ever-changing new normality? When will our body become a reflector, information processor and battlefield of the social message?

Fine5's new production "FN" is based on short stories, insights and reflections recorded during the dancers' isolation period, supplemented by movement material created in the studio in the process of finding answers to questions. The research and creation process has been affected by the Covid19 pandemic and the isolation period.

Dancers: Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Simo Kruusement, Richard Beljohin
Director and choreographer: Renee Nõmmik with dancers
Music and video-visuals: Valentin Siltšenko and Renee Nõmmik
Costumes and stenography: Kalle Aasamäe
Lihghts: Ants Kurist

Premiered 1.11.202
With the production "Fragile beauty", Fine5 Dance Theater undertakes a journey into the deeper territory of the body-mind, beyond the superficial layers of thought and movement, to explore the pulsation of the human pulse of life in its fragile stage. With the right to be changeable, different and to draw special beauty from it.
According to choreographer Tiina Ollesk, the source of inspiration for the creation was observing a body influenced by Parkinsonism: "Looking at my mother, how her mind works, how her body moves and works, I noticed something very eloquent and beautiful about her being different. At this fragile stage, the peculiarity of spirit and physique meet the wisdom of life and the naturalness, which inspired me as a choreographer. The aim of the production is not to copy or reproduce the manifestations of parkinsonism on stage, rather the creative process took us away from many images of the usual dance landscape in order to find a different language of movement text.

It is also important for me that the dancers participating in the production are personalities with deeper life and stage experience. I believe that this journey encourages us all to see that the art of dance is rich and can also be accepted in our culture as a serious creative means of expression for an adult, mature person. "

This new production of Fine5 Dance Theater is for those who notice and trust to watch the living body, the time in us and the fragility of being, because the most wonderful things in this world are both strong and very fragile - nature, human relationships, freedom, the human body.

Dancers: Helen Reitsnik, Olga Privis, Renee Nõmmik, Simo Kruusement

Costume: Kristina Viirpalu-Tudeberg

Music: Valentin Siltsenko

Light: Ants Kurist

Premier: August 26/27 at 19.00

Performances: September 16,20, 25, 29 at 19.00

Place: Sakala3 venue
Audiovisual dance-therapy performance "I WAS HERE". Director Olga Zitluhina (Latvian Academ of Culture). Co-choreographers Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Renee Nõmmik, Simo Kruusement.
Performances in Estonia Kadrioru Art Museum, Sakala3 Performing Arts Venue.
2019 dance performance "TRISOLDE", premier March4th 2019, theatre Sakala3. Art-research-performance project based on co-operation between contemporary choreography and digital technology (as interactive audio, interactive video and bio-cybernetic symbioses).
Performed in Russia, Lithuania, Sweden, Norway
Choreography for drama-piece "Juudit", director Airat Abusakhmanov (Russia), designer Ervin Õunapuu.
Choreography for performance "PUUDUTADA KUUD", Rakvere Theater and Fine5 Dance Theater Estonia100 cooperation-project, premier 13.04.2018 Rakvere Theater;
Choreography for performance "KOSTJA JA HIIGLANE. Konstantin Päts". Lavastaja Ogarjov (Moskva). Ühendus R.A.A.A.M
"GAUDEAMUS", contemporary dance program, premier 23.06.2018 Tamme Stadium Tartu
Director and dancer at performance “25 DANCES”.„25 dances“ is performance for Fine5 Dance Theatre 25anniversary. During these years Tiina Ollesk and Renee Nõmmik have worked with many wonderful dancers and creative artist. They have learned and created together, traveled and performed in 16 countries around the world. They have been working together for long periods and also shortly. They have been very close and supportive to each other. And now, when some of these people already live in different places, they get together once again both in real time and virtually for the performance „25 dances“, where many of these people who have worked together with Fine5 during 25 years, meet on the stage again. They create cultural patterns – now and then, together and individually.
Artistic Research (MULTIPLEXIA) with Institute of Digital Sciences for brain research (HumanComputerInteracting) and choreography (HCI Aleksander Väljamäe, choreography Renee Nõmmik). Newest ideas of HCI in use of movement art. Brain activity in dance movement and emotions
AS dancer in drama performance by I.Bergman “SARABAND”, director Peeter Raudsepp, choreorgapher Renee Nõmmik
combining east and west dance traditions in somatic bodywork - as choreographer and dancer in dance performance “BEAUTIFUL”, m. V.Veskoja, Indian traditional music.
Performed in Estonia, Lithuania, Sweden, Russia, Armenia, Poland.
Choreography for drama performance "LAST FLOOR", dir.V.Zaykin, Russian Theatre
2015 as choreographer and dancer in dance performance “WTC”, m.J.S.Bach

2014 as choreographer and dancer in dance performance “PHASES-REMAKE”, m.S.Reich, S.Pinchbeck
Dance performance “..AND BLUE”, m.Taavo Remmel, Virko Veskoja. ESTONIAN THEATER AWARD 2015.

2013 as choreographer drama performance “Ticket for travel”, director J.Skulakaja
AS choreographer Dance performance“…AND RED” , m.Taavo Remmel (Jekaterinburg Contemporary Dance Theatre “Provitsalnõe Tantsõ”, Russia)

2012 as dancer and choreographer dance performance “ MANDALA”, m. P.Giger, L.Sumera
Choreography for dance performance “SACRED SPRING”, m.I.Stravinski
Choreography for drama “Piece. Poetry by Juhan Viiding”, director J.Skulskaja

2011 Dance performance “SlowRunAndRush”, m.Peeter Vähi; Awarded as prize at Vitebsk, International Festival of Modern Choreography
AS dancer and choreographer dance performance “BEFORE I LEAVE, I SAY”, m.E.Satie, J.Bach, B.Andersson a.s.o
2010 as dancer and choreographer dance performance „FOUR VIEWS“ (improvised music by A.Türnpu, Citra K.Joonas, J.Tormis, E.Krimm)

2010-2015 performed at pre-selected by jury festivals in Edmonton, Göteborg, Jekaterinburg, Vilnius, Riia, Peterburg, Vitebsk, Nizza, Busan. Documented at www.fine5.ee.

2000-2010: dance performances "Sandwater" (I prize at IFMC in Vitebsk), "Two Trains" (I prize at IFMC in Vitebsk), "Paths" (prize of critics at IFMC in Vitebsk), "Carmina Burana" (co-operation with Moskow Novaja Opera for Birgitta Festival), Verdi "Requiem" (co-operation with Moskow Novaja Opera for Birgitta Festival), "Between the Gates", "MaleGame".
 
 
Additional information
2020 - performance "I was here" at international dance festivals in Riga "Time to dance" and in Kaunas Aura Dance Festival.
2019 network "45+: lifelong dance practice" seminars in Pärnu, Riga, Hammerfest.
2019 performing internationally: Lithuanian Pedos, Vilnius Baltic Dance Platform, Jekaterinburg International Dance Festival NaGranii, Jerusalem International Dance Week.
As freelance choreographer and dancer performing at:
2018 - Lithuanian Dance Festival "Pedos"; dance festival IndepenDance - EV100, Göteborg; Jerevan HighFest Performing Arts Festival.
2017 - Göteborg, Theatre 3.vaningar (symposium "Dance Across Borders); Jekaterinburg Dance Festival;
2016 – Time to Dance, Riga Dance Festival; Barents Dance Festival, Hammerfest (Norra)
2015 –Jekaterinburg Dance Festival
2014 – Edmonton L`unitheatre, Vitebsk IFMC contemporary choreography festival
2013 – Jekaterinburg Dance Festival, Baltic New Dance Vilnius, Jekaterinburg Contemporary Dance Theatre Provintsalnõe Tantsõ
2012 – Vitebsk IFMC contemporary choreography festival
1996-2011 festivals at 16 countries

1991-92 Nordstar Dance Theatre, dancer
1992 -...Fine5 Dance Theater choreographer and dancer
2016-... international network for contemporary dancers "45+ lifelong practice", member and coordinator for Estonia (supported by Nordic Culture Point)
Leads movement practices for different communities (one of interest people with Parkinson), contemporary dance technique classes for professionals and professional studies.

Qualifications

Honours & awards
2015, Tiina Ollesk, Drama Festival 2015 New Dance Platform selection, dance performance „...and Blue “
2015, Tiina Ollesk, Estonian Theater Award 2015 (best dance performance "...and Blue")
2013, Tiina Ollesk, Estonian Theater Award 2013 nomination (dance performance „Before I leave, I say “)
2011, Tiina Ollesk, International Competition for Modern Choreography in Vitebsk, IFMC2011 („high professional art “, dance performance „Slow Run and Rush “)
2009, Tiina Ollesk, Estonian Theater Award 2009 (best dance performance "Phases")
2007, Tiina Ollesk, International Competition for Modern Choreography in Vitebsk, IFMC2007 („Golden Fond of IFMC, Fine5 Dance Theater)
2007, Tiina Ollesk, Ph.Morris Dance Award 2007 (Fine5 Dance Theater)
2003, Tiina Ollesk, International Competition for Modern Choreography in Vitebsk, IFMC2003 (II prize, dance performance „Two Trains“)
2001, Tiina Ollesk, International Competition for Modern Choreography in Vitebsk, IFMC2001 (I prize, dance performance „Sandwater“)
1999, Tiina Ollesk, International Competition for Modern Choreography in Vitebsk, IFMC1999 (prize of critics, dance performance „Paths“)
 
 
Fields of research
ETIS CLASSIFICATION: 2. Culture and Society; 2.5. Aesthetics and Arts Research; CERCS CLASSIFICATION: H330 Dramatic art ; SPECIFICATION: choreography and artistic research
 
 
Additional information
2017 August - Additional studies at symposium "Dance Across Borders", Göteborg. Seminars "Artistic Freedom" (Aug.20), "Dance as Ritual, Dance as Performance" (Aug.22)

Leading masterclass "Somatic approach in dance training" at symposium "Dance Across Borders" in Göteborg (Aug.21)
2016 April - Additional Studies (20h) Estonian Manual-therapy conference, Tallinn
2016 may -Additional studies (20h) Helsinki Dance Medicine Conference
2016 - Additional studies "Accreditation of study programs", EKKA (16h)
2015 dec - invited lecturer at Minsk Art University (Belarus); "Somatic movement and choreography" (14h)
2015 aug - ECA-Nordplus Network, invited lecturer at Riga Culture Academy, "Warm-up and training classes for dancers and musicians" (24h)
2014 may - Additional Studies, "Art-research methodology", Leena Rouhianen (Helsinki, TEAK)
2014 oct - invited lecturer at Helsinki Metropolian University of Applied Sciences, "Somatic movement and choreography" (8h)
2011, june - Additional studies: somatic bodywork; Nizza University, France
2011, 2013, 2016 dec.- seminar of theatre and dance research at international festival of dance, Jekaterinburg

Supervised dissertations

20.11.2020

Otsi projekti

  • {{item.Name}}
Asutus on projekti finantseerija   Asutus on projekti teostaja  
  • {{searchListItem.Name}}
Kõik   Tavaprojektid   Ülemprojektid   Alamprojektid  
Uus Frascati (2015)
Uus ja vana Frascati (otsing uue järgi väljastab ka seotud vanad)
Kõik
Käimasolevad
Lõppenud
Algus
Hajus
Täpne
  • Leitud 3 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
MUUÕA/8509Koreodroom" Tallinna Ülikooli teadusmessile13.10.200914.10.2009Tiina OlleskTallinna Ülikool; Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut191,73 EUR
1.1.; MUUMAR17029 Neuroteatri etenduse BrainDance elluviimine Bozari keskuses Brüsselis 17.03.201731.12.2017Aleksander VäljamäeTallinna Ülikool, Digitehnoloogiate instituut30 000,00 EUR
1.1.7.4.1.TF4117 (TLÜ uuringufondi nõukogu 27.11.2017 otsus nr 7.1-17/7)Tools for neurochoreography research at TLU 01.01.201830.06.2018David Ribeiro LamasTallinna Ülikool, Digitehnoloogiate instituut3 000,00 EUR