See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
4.02.1972
tiit.tammaru@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2016–31.08.2019   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, ökoloogia ja maateaduste instituut, linna- ja rahvastikugeograafia professor (1,00)
01.09.2014–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, linna- ja rahvastikugeograafia professor (1,00)
01.01.2014–31.08.2014   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, linna- ja rahvastikugeograafia professor (1,00)
01.09.2012–31.12.2013   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, linna- ja rahvastikugeograafia professor (0,90)
01.04.2010–31.12.2013   
Tartu Ülikool, Majandusteaduskond, Rahvamajanduse instituut, spetsialist (0,10)
01.04.2010–31.08.2012   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, inimgeograafia vanemteadur (0,40)
01.09.2009–31.08.2012   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, linna- ja rahvastikugeograafia professor (0,50)
01.09.2009–31.03.2010   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, inimgeograafia vanemteadur (0,50)
01.01.2008–31.08.2012   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, keskuse juhataja
01.01.2008–31.08.2009   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, inimgeograafia vanemteadur (1,00)
01.09.2007–31.12.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste Instituut , inimgeograafia vanemteadur (1,00)
01.09.2007–31.12.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste Instituut , keskuse juhataja
01.08.2007–31.08.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste Instituut , välis-eesti uuringute keskus juhataja
01.08.2007–31.08.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste Instituut , inimgeograafia vanemteadur (1,00)
10.01.2003–31.07.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Välis-Eesti uuringute keskuse juhataja
01.12.2002–31.07.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Geograafia instituut, inimgeograafia vanemteadur (1,00)
 
 
Haridustee
1996-2001 TÜ geograafia instituut, dokorant
1994-1996 TÜ geograafia instituut, magistrant
1990-1994 TÜ geograafia instituut, üliõpilane

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2011, Tiit Tammaru, Uurimuste tsükli „Rahvastikurühmade linnastumine, eeslinnastumine ja vastulinnastumine Eestis“ eest
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.11. Sotsiaalteadused
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.11. Sotsiaalteadused
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.11. Sotsiaalteadused
 
 
Lisainfo
inimgeograafia doktor
Tartu Ülikool, 2001

Lõppenud projektid

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2017
1.1.
2017
1.2.
2017
1.2.
2017
1.2.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.2.
2016
2.5.
2016
3.1.
2016
3.1.
2016
4.1.
2016
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
3.1.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
3.3.
2013
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
3.2.
2012
3.3.
2012
3.3.
2012
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2010
1.1.
2010
1.1.
2010
3.2.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
4.2.
2009
1.1.
2008
6.3.
2008
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2006
1.1.
2006
3.1.
2006
1.1.
2005
3.2.
2005
4.2.
2005
1.1.
2004
1.1.
2004
1.1.
2003
1.1.
2003
1.1.
2002
1.1.
2001
1.1.
2001
1.1.
2001
1.1.
2000
1.1.
2000
1.1.
1999
17.05.2019
4.02.1972
tiit.tammaru@ut.ee

Career

Institution and occupation
01.01.2016–31.08.2019   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Institute of Ecology and Earth Sciences, Professor of Urban and Population Geography (1,00)
01.09.2014–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Professor of Urban and Population Geography (1,00)
01.01.2014–31.08.2014   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Professor of Urban and Population Geography (1,00)
01.09.2012–31.12.2013   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Professor of Urban and Population Geography (0,90)
01.04.2010–31.12.2013   
University of Tartu, Faculty of Economics and Business Administration, Institute of Economics, Specialist (0,10)
01.04.2010–31.08.2012   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Senior Research Fellow in Human Geography (0,40)
01.09.2009–31.08.2012   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Professor of Urban and Population Geography (0,50)
01.09.2009–31.03.2010   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Senior Research Fellow (0,50)
01.01.2008–31.08.2012   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Head of Centre
01.01.2008–31.08.2009   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Senior Research Fellow (1,00)
01.09.2007–31.12.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Ecology and Earth Sciences, Senior Research Fellow (1,00)
01.09.2007–31.12.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Ecology and Earth Sciences, Head of Centre
01.08.2007–31.08.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Ecology and Earth Sciences, Head
01.08.2007–31.08.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Ecology and Earth Sciences, Senior Research Fellow (1,00)
10.01.2003–31.07.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Head
01.12.2002–31.07.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Geography, Senior Research Fellow (1,00)
 
 
Education
1996-2001 University of Tartu, institute of geography, PhD student
1994-1996 University of Tartu, institute of geography, master student
1990-1994 University of Tartu, institute of geography, student

Qualifications

 
 
Honours & awards
2011, Tiit Tammaru, National Science Award
 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.11. Social Sciences
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.11. Social Sciences
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.11. Social Sciences
 
 
Additional information
PhD in human geography
University of Tartu, 2001

Completed projects

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2017
1.1.
2017
1.2.
2017
1.2.
2017
1.2.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.2.
2016
2.5.
2016
3.1.
2016
3.1.
2016
4.1.
2016
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
3.1.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
3.3.
2013
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
3.2.
2012
3.3.
2012
3.3.
2012
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2010
1.1.
2010
1.1.
2010
3.2.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
4.2.
2009
1.1.
2008
6.3.
2008
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2006
1.1.
2006
3.1.
2006
1.1.
2005
3.2.
2005
4.2.
2005
1.1.
2004
1.1.
2004
1.1.
2003
1.1.
2003
1.1.
2002
1.1.
2001
1.1.
2001
1.1.
2001
1.1.
2000
1.1.
2000
1.1.
1999
17.05.2019