See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
29.10.1957
51931041
6466172
tiiukirsipuu@gmail.com

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.09.2015–...   
Tallinna Ülikool, Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut, Dotsent (0,60)
2003–2015   
Tallinna Ülikool, Kunstide Instituut, Dotsent (1,00)
 
 
Haridustee
1977–1983   
Eesti Riiklik Kunstiinstituut, skulptuuri eriala, skulptor-pedagoog
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
1987−...   
Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Kujurite Ühenduse liige, Eesti Kunstnike Liidu volikogu liige, Eesti Kujurite Ühenduse juhatuse liige, Tallinna Kunstihoone nõukogu liige, A.Adamsoni ateljeemuuseumi nõukogu liige
 
 
Loometöö
PERSONAALNÄITUSED:

2017 "Inimesed" Eesti Rahva Muuseum, Tartu
2016 Qu Art galerii, Brüssel, Belgia
2016 "Elust enesest" Vana-Võromaa Kultuurikoda (Võrumaa Muuseum), Võru
2016 Galerii Orton, Helsingi, Soome
2015 Izhevsk, Udmurtia, Russia
2013 Creative & Design Cultural Industry Expo, Suzhou, Hiina
2012 Tallinna Kunstihoone galerii
2011 Tallinna Ülikooli aatrium
2011 Karepa, R.Sagritsa majamuuseum
2010 Küberneetika Maja, Tallinn
2009 Galleria Rantakasarmi, Suomeenlinna, Soome
2009 Vabaduse Galerii, Tallinn
2008 Pärnu Uue Kunsti Muuseum
2008 Arhitektuuri- ja Disainigalerii, Tallinn
2008 Galeri Gavart, Pariis, Prantsusmaa
2005 Art Anna Museo, Iisalmi, Soome
2004 Tartu Kunstnike Maja
2002 Galerii “Blauwe Patio” Groningen, Holland
2001 Kunstihoone Galerii, Tallinn
1997 Vallila Raamatukogu, Helsingi, Soome
1996 Linnagalerii, Tallinn
1993 Chaplini Kunstikeskus, Pärnu
1993 galerii "Sammas", Tallinn
1993 G-galerii, Tallinn
1991 galerii Schlangenbadenstrassel, Berliin, Saksamaa
1990 Draakoni Galerii, Tallinn
1989 galerii "Sininen Talo", Hämeenlinna, Soome
1987 Põlevkivimuuseum, Kohtla-Järve
1985 Kunstihoone Galerii, Tallinn
1985 Ajakirjandusmaja, Tallinn

GRUPINÄITUSED:

2017 "Elust maal" Kunstnike Liidu kevadnäitus
2017 Amateras Paper Art Festival, Sofia, Bulgaaria
2017 "Täna ma päästan nii palju kärbseid kui saan" Kujurite Ühenduse aastanäitus, Tartu Kunstnike Maja
2016 "Pillow - 100 Hours of Art in Vienna", Viin, Austria
2016 Rahvusvaheline skulptuuri- ja installatsiooninäitus Pond Vita Kadrioru Luigetiigil
(kuraator, kujundaja ja osaleja)
2016 KL Kevadnäitus, Tallinna Kunstihoone
2016 "Respektaabel" Pärnu Linnagalerii
2016 Noari kunstiüritus Vabaduse väljakul
2016 "Käärkamber" KÜ aastanäitus, Võru Linnagalerii
2016 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition” London, Suurbritannia
2015 "Kehakeel", Tallinna Kunstihoone
2015 KL Kevadnäitus, Tallinna Kunstihoone
2015 "Mees ja naine", Pärnu
2015 "Mäng", Palmse, Eesti
2015 VI Pekingi Biennaal, Hiina
2015 "Between Heaven and Earth" Gongju, Lõuna Korea
2015 Rahvusvaheline Joonistustriennaal, Tallinn
2015 Kujurite Ühenduse aastanäitus Pärnu Uue Kunsti Muuseumis
2015 M.Miiliuse mälestusnäitus Viljandi Kondase Keskuses
2015 "Tee" Võru Kultuurikojas
2014 "Anna uus elu-2“ , Pärnu
2014 KL Kevadnäitus, Tallinna Kunstihoone
2014 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition” Lissabon,
Portugal; Bukharest, Rumeenia; Sofia, Bulgaaria
2014 Paber kannatab kõike Disaini- ja Arhitektuurigalerii, Tallinn ja
Pärnu Uue Kunsti Muuseum
2013 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition”
Zhongshan, Hiina; Tallinna Kunstihoone, Eesti; Tbilisi, Gruusia
2013 „Anna uus elu“ , Pärnu
2013 KL Kevadnäitus, Tallinna Kunstihoone
2013 Pisiplastika näitus, Tartu
2013 Kunstnikult raamatukogule, Rahvusraamatukogu, Tallinn
2013 Skulptuurimasinad, Kunstihoone Galerii, Tallinn
2013 „Voice of Art“ Berhtoldvilla, Salzburg, Austria
2012 Kunstnike Liidu kevadnäitus, Tallinna Kunstihoone
2012 „Me usume/Nous Croyons“ ,Saint Auvent, Prantsusmaa
2012 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition”
Heilongjang, Suzhou, Ningbo, Wuhan, Changchun, Fuzhou - Hiina
2012 V Pekingi Biennaal, Hiina
2012 Rahvusvaheline joonistustriennaal, Viinistu
2012 „Taevas on paberist“, Haapsalu
2012 „Piparkoogimaania“, Tallinn
2011 „Ragulka“, Tallinna Kunstihoone
2011 „Abstraktne“, Tallinna Kunstihoone
2011 „Kaks on parem kui üks“, Turu, Soome
2011 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition”
Xian, Hiina
2011 „Piparkoogimaania" ,Tallinn
2011 „Toit“, Võru Linnagalerii
2010 „Protsendiaeg: skulptuur & ahitektuur“, Rotermanni Soolaladu, Tallinn
2010 „Trialoog(i)“ Koguva Kunstitall, Muhu, Eesti
2010 „Vastandumised“, KL aastanäitus, Tallinna Kunstihoone
2010 „Meelepete“, Arhitektuuri-ja Disainimuuseum, Tallinn
2010 "In Family Unity – Unity of the World" Jekaterinburg, Venemaa
2010 „Piparkoogimaania“, Tallinn
2009 „Poosid ja diagnoosid“ autoportreed Kumus, Tallinn
2009 „Manu Propria“, joonistusnäitus, Tallinn
2009 „Enesepaljastus“ ,KL aastanäitus, Tallinna Kunstihoone
2009 „Sea Level“, Maneez, Peterburg, Venemaa
2009 „La Matiere“ ,Galerii Rivoli 59, Pariis, Prantsusmaa
2009 „Piparkoogimaania“ ,Tallinn
2008 „Kunstikuu”, Tallinna Ülikooli õppejõudude näitus, TLÜ, Tallinn
2008 „Kunstisuvi” ,Viinistu, Eesti
2008 „Mees ja Naine” , Pärnu
2008 Pisiplastika näitus, Tartu
2008 Skulptuurinäitus, Pärnu Uue Kunsti Muuseum
2008 „Iseenesest”, EKÜ aastanäitus, Pärnu Uue Kunsti Muuseumi
2008 „Ars Baltica” Salzburg, Austria
2007 „Elamise kunst”, Tallinna Kunstihoone
2007 „Skulptuur räägib: võim ja vabadus” Tallinna Kunstihoone ja
Pärnu Uue Kunsti Muuseum
2007 „Eesti Maastik”, Tartus Tigutorn
2006 „3 kulmaa II” ,Kulmagalleria, Helsingi, Soome
2006 „Järv” Maarja Galerii, Põlva
2006 „Inspiratsioon”, joonistuste näitus, Tallinna Kunstihoone
2006 „Sild” ,EKÜ aastanäitus, Jõhvi Kontserdimaja
2006 „Kunstniku lapsepõlv”, Kullo Galerii, Tallinn
2005 „Idenditeedid”,Tallinna Kunstihoone
2005 Eesti kunsti näitus, München, Saksamaa
2005 „Jälg”, EKÜ aastanäitus, Tartu Kunstimaja
2003 „Valu”, Pärnu Kontserdimaja
2003 „Kättevõtmise asi”, Tallinna Kunstihoone
2003 „Mina ja tema” ,Tallinna Kunstihoone
2002 “Tempo di scultura” Tallinna Kunstihoone
2001 “Pronksiaeg” Tallinna Kunstihoone
2001 “ Kivi teekond“, Holland
2001 “Paeaeg”, Tallinna
2000 Riia Skulptuurikvadriennaal, Läti
2000 Kemijärve puuskulptuurisümpoosioni valiktööde näitus, Helsingi, Soome
1999 näitus koos Soome skulptor M.-L.Mäki-Penttilaga, Soome Instituut, Tallinn
1998 Eesti skulptuur, Sõktõvkar, Komi, Venemaa
1998 "Akvaarium", Rottermanni Soolaladu, Tallinna
1997 Eesti skulptuur Tretjakovi Galeriis, Moskva, Venemaa
1997 Installatsioonid "Jõulud 2000", Pärnu
1997 grupinäitus Varkause Kunstimuuseumis, Soome
1996 Riia Skulptuurikvadriennaal, Läti
1996 näitus "Figuur", Tallinna Kunstihoone
1996 Installatsioonid "Jõulud 2000", Pärnu
1995 5 kunstniku näitus, Halinga, eesti
1995 näitus koos graafik A.Juurakuga, Paide
1995 Installatsioonid "Jõulud 2000", Pärnu
1994 skulptuurinäitus Stockholm, Rootsi
1994 K-Banan alumiiniumplekist tööde näitus, Rootsi
1994 Rahvusvaheline aktinäitus "Mees ja naine", Pärnu
1994 Installatsioonid "Jõulud 2000", Pärnu
1992 grupinäitus "Me tuleme Tartust" Tartu Kunstnike Maja
1988 Riia Skulptuurikvadriennaal. Läti
1988 Eesti kunsti näitus, Leningrad (St. Peterburg), Venemaa
1987 Üleliiduline Noorte Kunstnike näitus, Moskva,Venemaa
1987 Eesti kunsti näitus, Moskva, Venemaa
1985 Balti Noorte Kunstnike Triennaal

SÜMPOOSIONID, VÕISTLUSED, ÜRITUSED:

2016 Shnelli tiigi jääskulptuuri workshop
2016 rahvusvaheline sümpoosion "Arctic Art Week" Kakslauttanen, Lapimaa, Soome
2015 Eesti Vabariigi 87. aastapäevale pühendatud Narva lumelinna projekti idee autor, korraldaja ja kunstiline juht, Jõhvi jääskulptuuride tegemise kuraator ning korraldaja ning Jõhvi lumeskulptuuride võistluse korraldaja ning kuraator
2015 Shnelli tiigi jääskulptuuri workshop
2015 näituse "Kehakeel" kuraator ja kujundaja
2015 muusikali "Mission Macrel" (Norra-Venemaa-Eesti) lavakujundus ja kostüümid, Udmurtia, Venemaa
2015 rahvusvaheline sümpoosion "Arctic Art Week" Kakslauttanen, Lapimaa, Soome
2014 Geumgang Nature Art Biennale 2014 Lõuna Koreas
2013 jääskulptuuri workshop ”Tule ja Jää Pidu” Tallinnas
2013 „Isicle“ rahvusvaheline jääskulptuuri sümpoosion Pärnus
2012 jääskulptuuri workshop ”Tule ja Jää Pidu” Tallinnas
2011 Hiina Uue Aasta tähistamine - rahvusvaheline jääskulptuuri workshop
2011 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop Savonlinnas, Soomes
2011 rahvusvaheline skulptuuri sümpoosion „Maa ja mere helinad“ Paldiskis
2011 rahvusvaheline skulptuurisümpoosion Changchunis, Hiinas
2010 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop ”Tule ja Jää Pidu” Tallinnas
2010 rahvusvaheline skulptuuri sümpoosion Ellesmere`s - Inglismaa, Suurbritannia
2009 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Helsingis, Soomes
2009 Hiina Uue Aasta tähistamine- „ Tule ja Jää Pidu” -Tallinnas
2009 rahvusvaheline kohaspetsiifiline workshop „Mees ja Naine” Viljandis
2009 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion Salas, Hispaania
2008 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop ”Tule ja Jää Pidu” Tallinnas
2008 rahvusvaheline kuuma klaasi sümpoosion Haapsalus
2008 rahvusvaheline kohaspetsiifiline workshop „Mees ja Naine” Viljandis
2008 rahvusvaheline kohaspetsiifiline workshop WALESTONIA - Wales, Suurbritannia
2007 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Helsingis, Soomes
2007 jääskulptuuri workshop „ Tule ja Jää Pidu” Tallinnas
2007 rahvusvaheline kuuma klaasi sümpoosion Haapsalus
2006 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Helsingis, Soomes
2006 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Jelgavas, Lätis
2006 rahvusvaheline maakunsti workshop „Põhjataeva peegeldused”, Sagadis, Eestis
2006 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop „Tule ja Jää Pidu” Tallinnas
2005 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Helsingis, Soomes
2005 rahvusvaheline land art sümpoosion „The Legend” Hollandis
2005 skulptuuri workshop Paldiskis, Eestis
2005 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop Pärnus, Eestis
2005 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion Walesis, Suurbritannias
2005 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop „Tule ja Jää Pidu” Tallinnas
2004 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Helsingis, Soomes
2004 rahvusvaheline land-art sümpoosion „Art below sealevel” Kinderdijk`s, Hollandis
2004 rahvusvaheline soome-ugri puuskulptuurisümpoosum „Ilmapuu“ Sagadis
2004 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop Kakslauttases, Lapimaal, Soomes
2004 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion Kakslauttases, Lapimaal, Soomes
2003 rahvusvaheline jääskulptuuri workshop Kemis, Soomes
2003 rahvusvaheline puuskulptuurisümpoosion Green Bay`s,Wisconcin, USA
2003 rahvusvaheline puuskulptuurisümpoosion “Sagadi 2003” Sagadis, Eestis
2003 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Salekhardis, Venemaal
2002 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Vaasas, Soomes
2002 rahvusvaheline puuskulptuurisümpoosion “Sagadi 2002” Sagadis, Eestis
2002 rahvusvaheline puuskulptuurisümpoosion Walesis, Suurbritannias
2001 rahvusvaheline jääskulptuuri võistlus Vaasas, Soomes - II koht
2001 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion “Sagadi 2001” Sagadis, Eestis
2000 rahvusvaheline jääskulptuuride võistlus Pellos, Soomes - võistkonnatöö - I + II koht
2000 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion "Sagadi 2000" Sagadis, Eestis
1999 rahvusvaheline jääskulptuuride võistlus Pellos, Soomes - võistkonnatöö - I + I koht
1999 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion "Puu-99" Sagadis, Eestis
1998 rahvusvaheline jääskulptuuride võistlus Alaskal, USA-s - võistkonnatöö - II koht
1998 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion "Puu-98" Sagadis, Eestis
1997 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion "Puu-97" Pootsis, Eestis
1997 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion Aubazine`s, Prantsusmaal
1996 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Granby`s, Kanadas - võistkonnatöö
1996 rahvusvaheline puuskulptuuri sümpoosion Alajuelas, Costa-Ricas
1994 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Valloire`s, Prantsusmaal - võistkonnatöö -
II koht
1994 puuskulptuuri sümpoosion "Puu-94" Võrus, Eestis
1993 puuskulptuuri sümpoosion "Puu-93" - Võru-Kiidil, Eestis
1992 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Grindenwaldis, Sveitsis - võistkonnatöö
1992 puuskulptuuri sümpoosion "Puu-92" - Võru-Kiidil, Eestis
1991 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Savonlinnas, Soomes - võistkonnatöö
1991 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Breckenridge`s , USA-s - võistkonnatöö
1990 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Valloire`s, Prantsusmaal - võistkonnatöö
1990 puuskulptuuri sümpoosion "Puu-90" -Võru-Kiidil, Eestis
1989 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Savonlinnas, Soomes, võistkonnatöö - II koht
1988 rahvusvaheline lumeskulptuuride võistlus Savonlinnas, Soomes
võistkonnatöö - I koht

AVALIKU RUUMI TÖÖD:

2016 Kehra Paberivabriku skulptuur
2016 Mikrobioloog T.Talpsepa hauakivi Tartu Raadi kalmistul
2015 Kalamaja Kooli mälestustahvel - dolomiit h= 1,4 m
2015 jääst "Kass ja Rott" presidendi vastuvõtuks Jõhvi kontserdimaja ette, h= 2 m
2015 keemik Andres Raukase hauakivi Siselinna kalmistul
2015 A.Ainumäe mälestustahvel Avinurmes, p= 1,4 m graniit, graveering roostevabal terasel
2015 Mälestusmärk koorijuht Ants Söödile, Elva h= 2.90 m
2015 Püha Jakobi tahvel Tapa kirikule - dolomiit, pronks h= 1.50 m
2015 Dirigent Eri Klasi mälestustahvel Gonsiori 17 majal, Tallinn
2014 Jääst "Pull" LHV pangale Tallinna kesklinna
2014 Silvi Vraidi hauatähis Metsakalmistul
2013 Valgusinstallatsioon „Tähistaevas“ Juminda, eravaldus
2013 Võrkpallur P.Raigi mälestustahvel Paidesse
2011 Sir Sean Connery büst Śoti klubile Tallinnas
2011 „Ema“ pronks, metall h= 4,3 m Changchun, Hiina
2009 Levimuusikapäevade 30. aastapäeva kuju (pronks) Tartus
2008 Pekingi Olümpiamängudele pühendatud hõbemünt, vermitud Soomes
2008 Lydia Nirk-Soosaare mälestustahvel Viljandis
2008 Igavene Üliõpilane Juulius (pronks) Tallinna Tehnikaülikoolile
2007, 2008, 2009,2010,2011,2012, 2013 Estonia teatri näitlejate jalajäljed Tallinna tänavatel
2007 Tartu Ülikooli rajaja Johan Skytte monument Tartus Toomemäel
2007 Tartu Ülikool 375 juubeli kingitus Rootsi kuninganna Silviale
2006 Tuleinstallatsioon Tartus Emajõe ääres Gaudeamuse laulupeo avatseremoonial
2006 EV hõbedast meenemünt , püh. Estonia teatri 100 juubelile, vermitud Soomes
2006 Estonia teatri 100 juubeli monument Tallinnas, Rävala pst. – h= 4,8 m graniit, roostevaba teras, keskosa pöörlev, pimedas seest valgustatud
2005 Soti luuletaja Robert Burnsi büst Soti klubile Tallinnas
2004 Kahe Wilde Kuju koopia Eesti Vabariigi kingitusena Euroopa Liiduga ühinemise auks Iirimaale Galway linnale
2003 Tartu Kivisilla pronksmakett Tartus
2002 Eesti Vabariiki esindav paereljeef Austrias
2001 EV hõbemünt- pühendatud Tartu Ülikooli juubelile, vermitud Austraalias
1999 Eesti Vabariigi kullast meenemünt - pühendatud Eesti Panga 80. aastapäevale,
vermitud Viinis, Austrias
1999 "Kahe Wilde Kuju" - pühendatud Oscar Wilde`le ja Eduard Vildele,
elusuurused pronksfiguurid istumas graniitpingil Tartus, Vallikraavi tn.
1999 Mälestusmärk "Kaarnakivi" kirjanik Juhan Jaigile, Rõuge,pronks, graniit, h =ca 3,5 m
1997 Paekivist kineetiline skulptuur allavoolava veega "Eesti Energiale"
Tallinn, Estonia pst.1, h = ca 2,5 m
1997 Mälestusmärk prof. Andrus Parkile, Metsakalmistu, Tallinn - graniit
1997 Vitraazaknad Justiitsministeeriumile (koos M.Saarega), Tallinn
1996 Mälestustahvel pianistidele A.Klasile ja B.Lukile Tallinnas, Gonsiori 17 majal
1996 Vitraazaknad Kuressaare Kohtumajale (koos M.Saarega), Kuressaare
1995 Viljandi Kohtumaja temaatilised skulptuurid - pronks ja dolomiit h = ca 2,5 m
1995 Vitraazaknad Jõhvi Kohtumajale (koos M.Saarega) , Jõhvi
1995 Vitraazaknad Rakvere Kohtumajale (koos M.Saarega), Rakvere
1994 Pärnu mnt. 7 Kohtumaja temaatilised skulptuurid - pronks ja dolomiit
1991 "Käsi tennispallidega", Nõmme tenniseklubi , Tallinn - pronks h = ca 1,8 m
1991 Tapa Vabadussõja mälestustahvli taastamine - pronks h = ca 1,3 m
1990 "Poiss ja kalad", Muraste lastekodu - pronks h = ca 2,3 m
1987 Mälestuskivi prof. A.Humalale Metsakalmistul, Tallinn - graniit, pronks
1987 "Tüdruk linnuga", Tartu Noortemaja - pronks, graniit h = ca 3,2 m

AUTASUD:

2017 II preemia Eesti Rahvusringhäälingu Kreutzwaldi 14 hoone välisruumi konkursil
2014 Jaan Poska monumendikonkursi ostupreemia
2014 III preemia Maarjamõisa haigla riigihanke konkursil
2014 III preemia O.Siinmaa mälestusmärgi konkursil Pärnus
2012 preemia T.Silla nim. Eesti teaduse populariseerimise elutööpreemia auhinna konkursil
2010 Kristjan Raua nim. aastapreemia
2010 Tallinna Ülikooli 2009 a. parim loominguline projekt (2009.a. looming)
2010 A.Starkopfi nimeline skulptuuripreemia
2008 I preemia Eesti Panga korraldatud Pekingi olümpiamängude hõbemündi konkursil
2008 III preemia Tartu Rahu monumendi konkursil
2008 Tartu Pisiplastika näituse publikupreemia
2007 I preemia Tartu Ülikooli asutaja J. Skytte monumendi konkursil Tartus
2006 Tallinna Ülikooli 2005.a. parim loominguline projekt (2005.a. looming)
2006 I preemia teater Estonia 100 monumendi konkursil
2006 I preemia Eesti Panga korraldatud Estonia teater 100 hõbemündi konkursil
2005 Vilde Puuduva Sõna auhind
2005 Preemia Eesti Ema monumendi konkursil
2003 Valitud osalema Toyamura rahvusvahelisel skulptuuribiennaalil Jaapanis
2001 Preemia Vabaduse monumendi ideekavandite konkursil
2001 I preemia Eesti Panga korraldatud Tartu Ülikooli hõbemündi konkursil
1999 I preemia Eesti Panga korraldatud kuldmündi konkursil
1999 II preemia Tartu Linna auhinna "Tartu parim ehitis" ja "Tartu parim firma" konkursil
1998 I preemia auhinna "Estonian Business Award" konkursil
1996 I preemia kineetilise skulptuuri konkursil "Eesti Energiale" - Estonia pst. 1
1987 Noore Kunstniku aastapreemia
1986 Noortenäituse skulptuuripreemia
1986 preemia Kultuuriministeeriumi ideekavandite konkursil
1985 I preemia vabariiklikul dekoratiivskulptuuri konkursil noortele skulptoritele

TÖÖD MUUSEUMIDES JA KOLLEKTSIOONIDES:

Eesti Kunstimuuseumis, Tartu Kunstimuuseumis, Tallinna Kunstihoone Fondis, Pärnu Uue Kunsti Muuseumis, Tretjakovi Galeriis Moskvas, Venemaal; Daugavpilsi linna kollektsioonis Lätis, Changchuni linna skulptuuripargis Hiinas, hr. H.Männili kunstikogus Venetsueelas, hr. M.Miiliuse kunstikogus Eestis ja paljudes teistes erakollektsioonides üle kogu maailma.
.
 
 
Teenistuskäigu lisainfo
Alates 2003 vormiõpetuse/skulptuuri dotsent Tallinna Ülikoolis
2001 – 2003 õppejõud EKA Rakenduskunsti Kolledzis
1989 – 2005 EKA ettevamistuskursuste juhendaja
1993 - 1995 õppejõud Eesti Kunstiakadeemia üldskulptuuri kateedris
1987 - 1993 vabakutseline skulptor
1983 - 1987 Nõmme Pioneeride Maja skulptuuriringi juhendaja;
8.06.2018
29.10.1957
51931041
6466172
tiiukirsipuu@gmail.com

Career

Institution and occupation
01.09.2015–...   
Tallinn University, Baltic Film, Media, Arts and Communication School, Associate Professor (0,60)
2003–2015   
Tallinn University, Institute of Fine Arts, Associate Professor (1,00)
 
 
Education
1977–1983   
Estonian Art Institute, Tallinn, Estonia; Faculty of Fine Arts, specialized in sculpture
 
 
R&D related managerial and administrative work
1987−...   
Member of Estonian Sculptors` Union, Member of the Board; Since 1987 member of Estonian Artists` Union, Member of the Board; Member of Board of the Museum of Amandus Adamson, Paldiski, Estonia; Member of the board of Tallinn Art Hall, Estonia
 
 
Creative work
PERSONAL EXHIBITIONS:

1985 The House of Journalists, Tallinn, Estonia
1987 Tallinn Art Hall Gallery, Estonia
1987 Kohtla-Järve, Estonia
1989 Sininen Talo Gallery, Hämeenlinna, Finland
1990 Dragon Gallery, Tallinn, Estonia
1991 Schlangenbadenstrasse Gallery, Berlin, Germany
1993 G-gallery, Tallinn, Estonia
1993 Chaplin Art Center, Pärnu, Estonia
1993 Sammas Gallery, Tallinn, Estonia
1996 City Gallery, Tallinn, Estonia
1997 Vallila Librery`s Gallery, Helsinki, Finland
2001 Tallinn Art Hall Gallery, Estonia
2003 Gallery “Blauwe Patio”,Groningen, Holland
2004 Tartu Art House, Estonia
2005 “3 angles” in Art Anna Museo, Iisalmi, Finland (with A.Kuulbusch ja M.-L.Mäki-Penttilä)
2008 Galerie Gavart, Paris, France
2008 The Museum of New Art in Pärnu, Estonia
2008 The Gallery of Architecture and Design in Tallinn, Estonia
2009 Galleria Rantakasarmi in Suomeenlinna, Finland
2009 Vabaduse Galerii, Tallinn, Estonia
2010 Küberneetika House, Tallinn
2011 Tallinn University, Estonia
2011 Karepa, R.Sagrits`s Museum, Estonia
2012 Tallinn Art Hall Gallery
2013 Creative & Design Cultural Industry Expo, Suzhou, China
2015 Izhevsk, Udmurtia, Russia
2016 "Waiting for the spring" Qu Art Gallery, Brussels, Belgium
2016 "Elust enesest" Vana-Võromaa Kultuurikoda (Võrumaa Muuseum), Võru, Estonia
2016 "Hidden charm" Galerii Orton, Helsinki, Finland
2017 "People" in Estonian National Museum, Tartu

SELECTED GROUP EXHIBITIONS:

1985 The Baltic Young Artists` Triennial
1987 Estonian Art in Moscow, Russia
1987 The Exhibition of Young Artists, Moscow, Russia
1988 Riga Sculpture Quadrennial
1988 Estonian Art in Leningrad, Russia
1988 Estonian Art in Sidney, Australia
1992 Riga Sculpture Quadrennial
1994 Exhibition in Haga Gallery, Stockholm, Sweden
1994 K-banan Exhibition, Sweden
1994 “Man and Woman”, Pärnu, Estonia
1994 “Christmas 200”, Pärnu, Estonia
1995 5 artists in Halinga, Estonia
1995 “Christmas 200”, Pärnu, Estonia
1996 Riga Sculpture Quadrennial
1996 “Figure”, Tallinn, Estonia
1996 “Christmas 2000”, Pärnu, Estonia
1997 Exhibition in Art Museum, Varkause, Finland
1997 Estonian Sculpture in Tretjakov Gallery, Russia
1997 “Christmas 2000”, Pärnu, Estonia
1998 Estonian Sculpture in Sõktõvkar, Komi, Russia
1999 “Aquarium”, Tallinn, Estonia
1999 With M.-L. Mäki-Penttila in Finnish Institute, Estonia
2000 Riga Sculpture Quadrennial
2000 Exhibition of chosen works from Kemijärvi Woodcarving Symposium, Helsinki, Finland
2000 “Time of Bronze”, Tallinn, Estonia
2001 “Journey of the Stone”, Holland
2001 “Limestone Time”, Tallinn, Estonia
2002 “Tempo di scultura”, Tallinn, Estonia
2003 “Valu”, Pärnu, Estonia
2003 “Me and the other”, Tallinn, Estonia
2003 “Kättevõtmise asi”, Tallinn, Estonia
2005 “Identities”, Tallinn, Estonia
2005 Estonian art in Munich, Germany
2005 “Trace”, Tartu, Estonia
2006 „3 angels II” Kulmagalleria in Helsingi, Finland
2006 „Lake” Maarja Galerii, Põlva, Estonia
2006 “Inspiration”- exhibition of drawings Tallinn, Estonia
2006 “Artists`childhood”, Tallinn, Estonia
2006 “Bridge” – Jõhvi, Estonia
2007 “The art of living” Tallinn, Estonia
2007 “Sculpture talks: power and freedom” Tallinn and Pärnu, Estonia
2007 “Estonian landscape” Tartu, Estonia
2008 “Kunstikuu”, Tallinn University, Estonia
2008 “Kunstisuvi” Viinistu, Estonia
2008 “Man and Woman”, Pärnu, Estonia
2008 Small-sculpture exhibition, Tartu, Estonia
2008 Sculpture exhibition in Pärnu, Estonia
2008 “Ars Baltica” in Salzburg, Austria
2009 “Poses and diagnoses” – self-portraits in Kumu, Tallinn, Estonia
2009 “Enesepaljastus” Tallinn, Estonia
2009 “Manu propria” – exhibition of drawings in Tallinn, Estonia
2009 “La Matiere” in Galerie 59 Rivoli, Paris, France
2009 Gingerbread-mania Tallinn, Estonia
2009 II International Art Festival “The Level of a Sea” St.Peterburg, Russia
2010 “Time of Percentage: sculpture &architecture” Salt Storage, Tallinn
2010 ”Triaaloog(i)” Koguva Kunstitall, Muhu Island, Estonia
2010 “Confrontations” Tallinn, Estonia
2010 “Meelepete” Tallinn, Estonia
2010 "In Family Unity – Unity of the World" Jekaterinburg, Russia
2010 Gingerbread-mania Tallinn, Estonia
2011 “Ragulka” Tallinn, Estonia
2011 “Abstract” Tallinn, Estonia
2011 “Kaks on parem kui üks” Turku, Finland
2011 “Eco” in Mauritius
2011 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition”
Xian, China
2011 Gingerbread-mania Tallinn, Estonia
2011 “Food” Võru, Estonia
2012 Artists` Union annual exhibition
2012 “Nous croyons”- Estonian art in Saint Auvent, France
2012 V Beijing Biennale, China
2012 International drawing triennale, Viinistu, Estonia
2012 “Sky is from Paper” Haapsalu, Estonia
2012 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition”
in Heilongjang, Suzhou, Ningbo, Wuhan, Changchun, Fuzhou - China
2013 “New life” Pärnu, Estonia
2013 Spring exhibition, Tallinn, Estonia
2013 Small-sculpture exhibition, Tartu, Estonia
2013 From artist to the Library in national Library, Tallinn, Estonia
2013 Sculpture Machines, Tallinn, Estonia
2013 „Voice of Art“ Berhtoldvilla, Salzburg, Austria
2013 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition”
Zhongshan, China; Tallinn Art Hall, Estonia; Tbilisi, Georgia;
2014 “New life- 2” Pärnu, Estonia
2014 Spring exhibition, Tallinn, Estonia
2014 “Dialogue with Emperor Qin’s warriors. China Eu sculpture exhibition” Lissabon,
Portugal; Bukharest, Rumeenia; Sofia, Bulgaaria
2014 "Paper suffers everything", Tallinn and Pärnu, Estonia
2015 "Bodylanguage", Tallinn, Estonia
2015 "Man and woman" Pärnu, Estonia
2015 Spring-exhibition, Tallinn, Estonia
2015 "Game" Palmse, Estonia
2015 International Drawing Triennale, Tallinn, Estonia
2015 Sculptors`Union annual exhibition in Pärnu New Art Museum
2015 VI Beijing Biennale, China
2015 "Between Heaven and Earth", Gongju, South Korea
2015 An exhibition dedicated to M.Miilius in Viljandi Kondas Centre
2015 "Tee" in Võru Kultuurikoda, Estonia
2016 "Pillow - 100 Hours of Art in Vienna", Vienna, Austria
2016 international open-air exhibition of installations "Pond Vita", Park Kadriorg, Tallinn, Estonia
2016 Spring-exhibition, Tallinn, Estonia
2016 "Respektaabel" Pärnu Linnagalerii, Estonia
2016 "Käärkamber" Sculptors´Union annual exhibition in Võru, Estonia
2017 "Elust maal" Ariasts`Union Spring Exhibition, Tallinn, Estonia
2017 Amateras Paper Art Festival, Sofia, Bulgaria
2017 Sculptors` Union annual exhibition in Tartu Artists´ House

SYMPOSIA AND COMPETITIONS:

1998 Snow-sculpture Competition, Savonlinna, Finland, team-work - I prize
1989 Snow-sculpture Competition, Savonlinna, Finland, team-work - II prize
1990 Snow-sculpture Competition, Valloire, France, team-work
1990 Snow-sculpture Competition, Savonlinna, Finland, team-work
1990 Wood-sculpture Symposium “Wood-90”, Vöru-Kiidi, Estonia
1991 Snow-sculpture Competition, Savonlinna, Finland, team-work
1991 Snow-sculpture Competition, Breckenridge, Colorado, USA, team-work
1992 Snow-sculpture Competition, Grindenwald, Switzerland, team-work
1992 Wood-sculpture Symposium “Wood-92”, Vöru-Kiidi, Estonia
1993 Wood-sculpture Symposium “Wood-93”, Vöru-Kiidi, Estonia
1994 Snow-sculpture Competition, Valloire, France, team-work - II prize
1994 Wood-sculpting Symposium “Wood-94”, Vöru-Kiidi, Estonia
1996 Snow-sculpture Competition, Granby, Quebeck, Canada, team-work
1996 Wood-sculpture Symposium, Alajuela, Costa-Rica
1997 Wood-sculpture Symposium “Wood-97”, Pootsi, Estonia
1997 Wood-sculpture Symposium, Aubazine, France
1998 Ice-sculpture Competition, Fairbanks, Alaska, USA, team-work - II prize
1998 Wood-sculpture Symposium “Wood-98”, Sagadi, Estonia
1999 Ice-sculpture Competition, Pello, Finland, team-work - I prize + I prize
1999 Wood-sculpture Symposium, Kemijärvi, Finland
1999 Wood-sculpture Symposium “Wood-99”, Sagadi, Estonia
2000 Ice-sculpture Competition, Pello, Finland, team-work - I prize + II prize
2000 Wood-sculpture Symposium “Sagadi 2000”, Sagadi, Estonia
2001 Ice-carving competition in Vaasa, Finland – II prize
2001 Wood-sculpture Symposium “Sagadi 2001”, Sagadi, Estonia
2002 Ice-carving competition in Vaasa, Finland
2002 Wood-sculpture Symposium “Sagadi 2002”, Sagadi, Estonia
2002 Wood-sculpture Symposium in Wales, Great Britain
2003 Ice-carving workshop in Kemi, Finland
2003 Wood-sculpture Symposium in Green Bay, Wisconcin, USA
2003 Wood-sculpture Symposium “Sagadi 2003”, Sagadi, Estonia
2003 Ice-carving competition in Salekhard, Russia
2004 Ice-carving competition in Helsinki, Finland
2004 Land-art symposium „Art below sealevel” in Kinderdijk, Holland
2004 Wood-carving symposium in Kakslauttanen, Lapland, Finland
2004 Ice-carving symposium in Kakslauttanen, Lapland, Finland
2004 Wood-carving symposium for finno-ugric people „World tree“, Sagadi, Estonia
2005 Ice-carving competition in Helsinki, Finland
2005 Land-art symposium „The Legend” in Holland
2005 Sculpture workshop in Paldiski, Estonia
2005 Wood-carving Symposium in Wales, Great Britain
2005 Ice-carving workshop in Pärnu, Estonia
2006 Ice-carving competition in Helsinki, Finland
2006 Ice-carving competition in Jelgava, Latvia
2006 Land-art workshop “Reflections in Northern Sky” in Sagadi, Estonia
2006 Ice-carving workshop “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia
2007 Ice-carving competition in Helsinki, Finland
2007 Ice-carving workshop “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia
2007 Glass workshop in Pärnu, Estonia
2008 Ice-carving workshop “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia
2008 Site-specific workshop “Man and Woman” in Viljandi, Estonia
2008 Glass workshop “The Time of Glass” Haapsalu, Estonia
2008 WALESTONIA – site-specific workshop in Llanfyllin, Wales, Great Britain
2009 Ice-carving competition in Helsinki, Finland
2009 Ice and fire show “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia
2009 Site-specific workshop “Man and Woman” in Viljandi, Estonia
2009 Wood-carving symposium in Salas, Spain
2010 Ice-carving workshop “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia
2010 International Sculpture Symposium in Ellesmere, England, Great Britain
2011 International ice-carving workshop “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia
2011 International ice-carving competition in Savonlinna, Finland – III prize
2011 International sculpture symposium “Sounds of Land and Sea” in Paldiski, Estonia
2011 International sculpture symposium in Changchun, China
2012 Ice and fire show “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia
2013 Ice and fire show “Fire and Ice Celebration” Tallinn, Estonia
2013 ICICLE ice festival in Pärnu, Estonia
2014 Geumgang Nature Art Biennale 2014, South Korea
2015 Ice-carving workshop in Shnelli Park Tallinn, Estonia
2015 The curator and organizer of Narva snow-castle project "My Narva", ice- carving alley in Jõhvi and the curator and organizer of Jõhvi snow-carving competition. All these projects were dedicated the the 87th anniversary of Estonian Republic
2015 a speech in World Wood Day in Eskishehir, Turkey in March. Thema: "Use of wood in the Estonian cultural heritage and in contemporary art"
2015 A set designer of children musical "Mission Macrel" (Norway-Russia-Estonia) in Izevsk, Udmurtia, Russia
2015 Arctic Art Week - international sculpture symposium in Kakslauttanen, Finland
2016 Ice-carving workshop in Shnelli Park Tallinn, Estonia
2016 Arctic Art Week - international sculpture symposium in Kakslauttanen, Finland

AWARDS:

1985 I Prize of Young Artist
1986 Sculpture prize in Young Artists` Exhibition
1987 Annual Prize of the Young Artist of the Year
1996 I prize in Kinetic Sculpture Contest
1998 I prize in the contest for " Estonian Business Award"
1999 II prize for awards “The Best Building of Tartu” 1999
1999 I prize in the contest for the Golden Coin
2001 Award for the idea of the Monument of Freedom, Tallinn, Estonia
2001 I prize in the contest for the Silver Coin “The University of Tartu”
2003 Chosen to take part in Toyamura Sculpture Biennale in Japan
2005 The Award “Vilde’s Missing Word”
2005 Award in the competition for the Monument for Estonian Mother
2006 Best Art Project of Tallinn University in 2005
2006 I prize in the contest for the Silver Coin for the100th anniversary of the Theatre Estonia
2006 I prize in the contest of the Estonia Theatre 100 Silver Coin
2007 I prize in the contest for the Monument of J. Skytte – the founder of Tartu University
2008 I prize in the contest for the Silver Coin “Beijing Olympic Games”
2008 III prize in the contest for the Monument of Tartu Peace Agreement
2008 Public prize in Small Sculpture Exhibition in Tartu, Estonia
2010 Best Art Project of Tallinn University in 2009
2010 A.Starkopfs Sculpture Award
2010 K.Raud Art Award
2012 Award in the contest for the T.Sild Price
2014 Award in the contest for the Monument of J.Poska in Tallinn, Estonia
2014 III prize in contest for Maarjamõisa Hospital, Tartu, Estonia
2014 III prize in contest for the Monument of O. Siinmaa in Pärnu, Estonia
2017 II prize in the contest for the memorial of F.Moor, Tallinn

WORKS IN PUBLIC SPACE:

1987 Memorial for prof. A.Humal, Metsakalmistu, Tallinn – granite, bronze
1987 “Girl With a Bird”, Youth House, Tartu – bronze, granite h= ca 3,2 m
1990 “Boy and Fishes”, Muraste`s Children House, Muraste, Estonia- h=ca 2,3 m, bronze
1991 “Hand With Tennisballs”, Nõmme`s Tennisclub, Tallinn - h=ca 1,8 m, bronze
1991 Reproduction of Memorial Tablet in Tapa, Estonia - h=ca 1,3 m, bronze
1994 Thematic sculptures for Tallinn Court House, Pärnu mnt. 7, bronze, dolomite
1995 Thematic sculptures for Viljandi Court House, - bronze, dolomite
1995 Stain-glass windows for Jõhvi`s Court House, Estonia (together with M.Saare)
1995 Stain-glass windows for Rakvere`s Court House, Estonia (together with M.Saare)
1996 Stain-glass windows for Kuressaare´s Court House, Estonia (together with M. Saare)
1997 Stain-glass windows for Ministery of Justice, Tallinn (together with M.Saare)
1996 Memorial tablet for pianists A.Klas and B.Lukk in Gonsiori str. 17, Tallinn, granit
1997 A sculpture from limestone with water for “Eesti Energia”, Tallinn - h=ca 2,3 m
Memorial for prof. A.Park, Metsakalmistu, Tallinn - granit
1999 A Golden Coin of Estonia, dedicated to the 80th anniversary of Estonian Bank, stamped in
Austria
1999 “The Two Wildes` Sculpture” (writers Oscar Wilde and Eduard Vilde sitting on the granite
bench, (life-size bronze figures)- Tartu, Vallikraavi Str.
1999 A Monument for Estonian writer Juhan Jaik “Kaarnakivi”, Rõuge, Estonia – granite,
bronze h=ca 3,5 m
2001 Silver Coin of Estonia, dedicated to the anniversary of Tartu University, stamped in
Australia
2002 A limestone relief –50x50 cm – representing Estonian Republic in Austria
2003 Maquette of Kivisild (Stone Bridge), Tartu, Estonia
2004 A copy of the Two Wilde`s Sculpture in Galway, Ireland – a present of City Tartu and Estonian Republic
2005 The byst of Scotish poet Robert Burns for Scottish Club in Tallinn, Estonia
2006 Fire installation at river Emajõgi at the opening of Song Festival Gaudeamus, Tartu, Estonia
2006 Silver coin of Estonia, dedicated to the 100 year anniversary of Theatre Estonia
2006 A monument dedicated to Theatre Estonia 100 year anniversary
2007, 2008, 2009,2010,2011,2012, 2013 memorial tablets with footprints of the actors of Theatre Estonia on the streets of Tallinn
2007 A monument for the founder of Tartu University – Johan Skytte in Tartu, Estonia
2007 Tartu University`s gift for the Swedish Queen Silvia
2008 Silver Coin of Estonia, dedicated to the Peking Olympic Games
2008 Memorial tablet for a painter Lydia Nirk-Soosaar in Viljandi, Estonia
2008 Bronze figure (h= 2m) “Eternal Student Juulius” for Tallinn Technical University Tallinn, Estonia
2009 Bronze figure of musician to celebrate 30th anniversary of Levimuusikapäevad in Tartu,
Estonia
2011 byst of sir Sean Connery for Scottish Club in Tallinn
2011 “Mother” bronze and metal h= 4,3 m Changchun, China
2013 Light-installation “Stars in the Northern Sky” in Juminda, Estonia – private area
2013 Memorial tablet to the volleyball-player P.Raig in Paide, Estonia
2014 Memorial stone to the singer S.Vrait
2015 Memorial tablet for Kalamaja School - dolomite h= 1,4 m
2015 A Rat and Cat from ice for the reception of the President of Estonian Republic for Jõhvi Kontserdimaja , h= 2 m
2015 Momorial stone for Andres Raukas in Siselinna kalmistu
2015 Memorial tablet for Alar Ainumäe in Aravete, Estonia - granit, engraving on stainless steel
2015 A monument for a conductor Ants Sööt in Elva, Estonia - granit, stainless steel, h= 2,9 m
2015 Memorial tablet for a conductor Eri Klas, granit, Gonsiori 17, Tallinn
2015 A tablet of St. Jakobus for Tapa Church 2015 dolomite, bronze , 150 x 70 cm
2016 A sculpture for Kehra paper-factory


WORKS IN MUSEUMS AND COLLECTIONS:

Estonian Art Museum, Tartu Art Museum; Collection of Tallinn Art Fund; A Museum of New Art in Pärnu; Tretyakov Gallery in Moscow, Russia; City Daugavpils in Latvia; sculpture park of city Changchun, China; mr. H.Männil`s private art collection in Venezuela; mr.M. Miilius`s private art collection in Estonia and in many other private collections all over the world.




.
 
 
Additional career information
1983 – 1988 Teacher of sculpture at Tallinn Children Hobby Center
1988 – 1993 Freelance sculptor
1993 – 1996 Full-time lecturer at Tallinn Art Academy
1996 - 2003 Freelance sculptor and part-time lecturer at Tallinn Art Academy
Since 2003 Associate Professor of Sculpture at Tallinn University

;
8.06.2018