See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
23.08.1942
5259 398
6722622
talatalu@online.ee
poliitik, ajaloolane, analüütik, õppejõud, ajakirjanik, "The Monthly Survey of Baltic and Post-Soviet Politics" toimetaja 1990-2004

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
2012–2013   
Tallinna Ülikool, Riigiteaduste Instituut, Lektor (1,00)
01.01.2010–31.12.2010   
Euroopa Liit Regioonide Komitee, arvamuse "Idapartnerluse algatuse kasutamine Armeenias" ekspert
2007–2011   
Euroakadeemia, Professor (1,00)
01.01.2003–31.12.2007   
Riigikogu liige
01.01.2000–31.12.2003   
Euroülikool dekaan
01.01.1992–31.12.1999   
Riigikogu liige
01.01.1988–31.12.1990   
Kesk-Ameerika Ülikool, Managua, Nicaragua professor
01.01.1979–31.12.1980   
Havanna Ülikool Kuuba teadur
01.01.1975–31.12.1992   
Tallinna Pedagoogiline Instituut õppejõud
01.01.1970–31.12.1975   
Tartu Ülikool õppejõud
 
 
Haridustee
1961–1977   
Tartu ülikool ajaloolane 1965 Leningradi Ülikool filosoofiakandidaat 1977
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2010−...   
TTÜ Rahvusvaheliste Suhete Instituudi nõukogu liige
2000−...   
Euroülikooli rahvusvaheliste suhete teaduskonna dekaan, teaduskonna nõukogu esimees
1990−2004   
info- ja teadusbülletääni "The Monthly Survey of Baltic and Post-Soviert Politics" koostamine ja toimetamine
 
 
Loometöö
Pidev.

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
1994, Toomas Alatalu, Eesti Teaduste Akadeemia ühiskonnateaduste alane preemia artikli "Tuva- a state reawakens" Soviet Studies
 
 
Teadustöö põhisuunad
VALDKOND: 2. Ühiskonnateadused ja kultuur; 2.13. Riigiteadused; PÕHISUUND: ajalugu, poliitika ja rahvsuvahelised suhted

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.2.
2013
1.3.
2013
1.3.
2013
1.3.
2013
3.1.
2013
1.3.
2012
1.3.
2012
1.3.
2012
3.2.
2012
3.2.
2012
6.3.
2012
6.3.
2012
6.3.
2012
6.3.
2012
1.3.
2011
1.3.
2011
1.3.
2011
3.4.
2011
6.3.
2011
6.3.
2011
6.3.
2011
6.3.
2011
6.3.
2011
6.3.
2011
6.7.
2011
1.3.
2010
1.3.
2010
3.2.
2010
3.4.
2010
6.6.
2010
6.7.
2010
1.3.
2009
1.3.
2009
1.3.
2009
3.1.
2009
3.4.
2009
6.3.
2009
1.3.
2008
1.3.
2008
3.1.
2008
4.1.
2007
1.3.
2004
2.2.
2004
6.3.
2004
6.3.
2004
3.4.
2003
1.3.
2002
1.3.
2002
3.2.
2002
1.3.
2001
1.3.
2001
1.3.
2001
1.3.
2001
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
2000
1.3.
2000
2.2.
2000
2.2.
2000
5259 398
6722622
talatalu@online.ee
politician, historian, analysts, lecturer, journalist, Editor of "The Monthly Survey of Baltic and Post-Soviet Politics" 1990-2004

Career

Education
1961–1977   
University of Tartu historian 1965 University of Leningrad PhD 1977
 
 
R&D related managerial and administrative work
2000−...   
Dean, Faculty of international realtions, Eurouniversity, chairman of the faculty´s council

Qualifications

 
 
Field of research
FIELD OF RESEARCH: 2. Culture and Society; 2.13. Political Science and Administration; SPECIALITY: history, politics and international relations
 
 
  • Leitud 2 kirjet
ProgrammLiikNumberNimiProjekti algusProjekti lõppVastutav täitjaAsutusFinantseerijapoolne rahastamine
MUUAdS-IR/2010Läänemere regiooni poliitiline seisund02.06.201030.10.2011Leonid Karabeshkin; Toomas AlataluEuroakadeemia0,00 EUR
MUUEUIR/07Massikommunikatsioonivahendid ja aprillisündmused 200701.10.200701.06.2009Toomas AlataluEuroakadeemia2 185,78 EUR