See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
24.02.1961
737 6235
5341 2823 (6235)
urmas.koljalg@ut.ee

Teenistuskäik

Töökohad ja ametid
01.01.2016–...   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, ökoloogia ja maateaduste instituut, õppetooli juhataja
01.01.2016–...   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, ökoloogia ja maateaduste instituut, akadeemik
01.01.2016–...   
Tartu Ülikool, Loodus- ja täppisteaduste valdkond, ökoloogia ja maateaduste instituut, mükoloogia professor (1,00)
01.01.2014–...   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, juhataja
01.01.2014–...   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, projektijuht
01.01.2005–...   
Tartu Ülikool, Loodusmuuseumi direktor
01.01.2014–31.01.2017   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, akadeemik
01.01.2014–31.01.2017   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, akadeemik
01.01.2014–31.01.2017   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, direktor
01.03.2013–31.12.2013   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli muuseum, projektijuht
07.12.2011–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, akadeemik
07.12.2011–31.12.2013   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli muuseum, akadeemik
01.09.2011–31.12.2013   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli muuseum, direktor
01.09.2011–31.12.2013   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli muuseum, juhatuse liige
01.09.2011–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, õppetooli juhataja
01.09.2011–31.12.2015   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, mükoloogia professor (1,00)
06.04.2009–31.08.2011   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli muuseum, direktor
06.04.2009–31.08.2011   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli muuseum, juhatuse liige
01.12.2008–31.12.2010   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, mükoloogia professor
01.01.2008–31.08.2011   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, õppetooli juhataja
01.01.2008–31.08.2011   
Tartu Ülikool, Loodus- ja tehnoloogiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia- ja Maateaduste Instituut, mükoloogia professor (1,00)
01.08.2007–31.12.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste Instituut , juhataja
01.08.2007–31.12.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste Instituut , mükoloogia professor (1,00)
06.02.2007–28.02.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Botaanika ja ökoloogia instituut, instituudi juhataja kohusetäitja
01.02.2007–05.04.2009   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Muuseumid, direktor
01.09.2006–31.07.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Botaanika ja ökoloogia instituut, mükoloogia professor (1,00)
01.09.2006–31.01.2007   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Muuseumid, direktori kohusetäitja
01.09.2006–31.07.2007   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Botaanika ja ökoloogia instituut, juhataja
01.09.2006–05.04.2009   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Muuseumid, juhatuse liige
01.02.2006–31.08.2006   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Muuseumid, direktori kohusetäitja
01.03.2005–31.01.2006   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Muuseumid, direktori kohusetäitja
01.03.2005–31.08.2006   
Tartu Ülikool, Tartu Ülikooli Muuseumid, juhatuse liige
01.01.2003–31.12.2004   
Göteborgi Ülikool, Carl ja Tecla Lambergi nimeline külalisprofessuur
01.09.2001–31.08.2006   
Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Botaanika ja ökoloogia instituut, mükoloogia professor (1,00)
01.01.1999–31.12.2001   
Tartu Ülikool, dotsent ning mükoloogia õppetooli hoidja (1,00)
01.01.1998–31.12.2004   
EPMÜ Zooloogia ja Botaanika Instituut, vanemteadur ja mükoloogia osakonna juhataja (1,00)
01.01.1997–31.12.1999   
Göteborgi Ülikooli Evolutsioonilise botaanika instituut, järeldoktor (osalise koormusega)
01.01.1996–31.12.1997   
Zooloogia ja Botaanika Instituut, teadur. (1,00)
01.01.1992–31.12.1996   
Tartu ja Helsingi Ülikool, doktorant
01.01.1988–31.12.1993   
Zooloogia ja Botaanika Instituut, vanemlaborant (1,00)
 
 
Haridustee
1994–1996   
Helsingi Ülikool, Ph.D. botaanikas
1983–1988   
Tartu Ülikool, diplom botaanikas
 
 
Teadusorganisatsiooniline ja -administratiivne tegevus
2017−...   
Eesti Loodusuurijate Seltsi president
2011−...   
Eesti Teaduste Akadeemia liige
1995−...   
Briti Mükoloogia Ühingu liige.
1997−2006   
Eesti Looduseuurijate Seltsi presiidiumi liige.
1996−2006   
Ajakirja Folia Cryptogamica Estonica peatoimetaja.
1994−1999   
Eesti Mükoloogia Ühingu (ELUS-i alluvuses) esimees.

Kvalifikatsioon

 
 
Teaduspreemiad ja tunnustused
2020, Urmas Kõljalg, Eesti Vabariigi teaduspreemia geo- ja bioteaduste alal tööde tsükli „Eluslooduse taksonite kommunikatsiooni uus paradigma: Linné süsteemi täiendus“ eest.
2003, Urmas Kõljalg, Carl ja Tecla Lambergi nimeline külalisprofessuur Göteborgi Ülikoolis (2003/2004 akadeemiline aasta).
1997, Urmas Kõljalg, Eesti Vabariigi teaduspreemia 1996. aasta parima teadustöö eest geo- ja bioteaduste valdkonnas
 
 
Teadustöö põhisuunad
ETIS KLASSIFIKAATOR: 1. Bio- ja keskkonnateadused; 1.2. Mikrobioloogia; CERCS KLASSIFIKAATOR: B230 Mikrobioloogia, bakterioloogia, viroloogia, mükoloogia ; TÄPSUSTUS: Seente ja taimejuurte vahelise kooselu uurimine ning interaktsioonid, seente süstemaatika ja evolutsioon.
ETIS KLASSIFIKAATOR: 4. Loodusteadused ja tehnika; 4.6. Arvutiteadused; CERCS KLASSIFIKAATOR: P175 Informaatika, süsteemiteooria; TÄPSUSTUS: Eluslooduse andmehalduse ja -analüüsi tehnoloogiate arendustöö.
ETIS KLASSIFIKAATOR: 1. Bio- ja keskkonnateadused; 1.4. Ökoloogia, biosüstemaatika ja -füsioloogia; TÄPSUSTUS: Seente ja taimejuurte vahelise sümbioosi (mükoriisa) uurimine
ETIS KLASSIFIKAATOR: 1. Bio- ja keskkonnateadused; 1.4. Ökoloogia, biosüstemaatika ja -füsioloogia; TÄPSUSTUS: Seente sugukonna Thelephoraceae (Fungi, Hymenomycetes) süstemaatika
ETIS KLASSIFIKAATOR: 1. Bio- ja keskkonnateadused; 1.4. Ökoloogia, biosüstemaatika ja -füsioloogia
 
 
Lisainfo
Ph.D.
Helsingi Ülikool, 1996

Lõppenud projektid

Juhendatud väitekirjad

Publikatsioonid

Klass
Aasta
Publikatsioon
 
1.1.
2021
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2018
1.1.
2018
1.1.
2018
6.3.
2018
1.1.
2017
1.1.
2017
1.1.
2017
1.1.
2017
3.1.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
6.8.
2016
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
6.8.
2015
6.8.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.2.
2012
6.6.
2012
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
3.2.
2011
6.3.
2011
1.1.
2010
1.1.
2010
1.1.
2010
1.1.
2010
1.1.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
1.1.
2009
1.1.
2008
1.1.
2008
1.1.
2008
1.1.
2008
2.2.
2008
3.2.
2008
3.3.
2008
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2006
1.1.
2006
1.2.
2006
3.1.
2006
5.2.
2006
1.1.
2005
1.1.
2004
1.1.
2003
1.1.
2003
3.5.
2003
1.2.
2002
1.3.
2002
1.2.
2001
3.2.
2001
1.1.
2000
1.2.
2000
3.2.
2000
6.2.
2000
6.2.
2000
1.1.
1999
3.2.
1999
5.2.
1999
3.2.
1998
4.2.
1998
1.1.
1997
1.1.
1997
1.2.
1996
2.2.
1996
1.1.
1992
1.2.
1992
3.2.
1989
20.01.2021
24.02.1961
737 6235
5341 2823 (6235)
urmas.koljalg@ut.ee

Career

Institutions and positions
01.01.2016–...   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Institute of Ecology and Earth Sciences, Head of Chair
01.01.2016–...   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Institute of Ecology and Earth Sciences, Academician
01.01.2016–...   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology, Institute of Ecology and Earth Sciences, Professor in Mycology (1,00)
01.01.2014–...   
University of Tartu, University of Tartu Natural History Museum and Botanical Garden, Head
01.01.2014–...   
University of Tartu, University of Tartu Natural History Museum and Botanical Garden, Project Manager
01.01.2005–...   
University of Tartu, Director of the Natural History Museum
01.01.2014–31.01.2017   
University of Tartu, University of Tartu Natural History Museum and Botanical Garden, Academician
01.01.2014–31.01.2017   
University of Tartu, University of Tartu Natural History Museum and Botanical Garden, Academician
01.01.2014–31.01.2017   
University of Tartu, University of Tartu Natural History Museum and Botanical Garden, Director
01.03.2013–31.12.2013   
University of Tartu, University of Tartu Museum, Project Manager
07.12.2011–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Academician
07.12.2011–31.12.2013   
University of Tartu, University of Tartu Museum, Academician
01.09.2011–31.12.2013   
University of Tartu, University of Tartu Museum, Director
01.09.2011–31.12.2013   
University of Tartu, University of Tartu Museum, Member of Council
01.09.2011–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Head of Chair
01.09.2011–31.12.2015   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Professor in Mycology (1,00)
06.04.2009–31.08.2011   
University of Tartu, University of Tartu Museum, Director
06.04.2009–31.08.2011   
University of Tartu, University of Tartu Museum, Member of Council
01.12.2008–31.12.2010   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Professor of Mycology
01.01.2008–31.08.2011   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Head of Chair
01.01.2008–31.08.2011   
University of Tartu, Faculty of Science and Technology (old), Institute of Ecology and Earth Sciences, Tartu University, Professor of Mycology (1,00)
01.08.2007–31.12.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Ecology and Earth Sciences, Head
01.08.2007–31.12.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Ecology and Earth Sciences, Professor (1,00)
06.02.2007–28.02.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Botany and Ecology, Acting Head of Institute
01.02.2007–05.04.2009   
University of Tartu, Tartu University Museums, Director
01.09.2006–31.07.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Botany and Ecology, Professor (1,00)
01.09.2006–31.01.2007   
University of Tartu, Tartu University Museums, Acting Director
01.09.2006–31.07.2007   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Botany and Ecology, Head
01.09.2006–05.04.2009   
University of Tartu, Tartu University Museums, Member of Council
01.02.2006–31.08.2006   
University of Tartu, Tartu University Museums, Acting Director
01.03.2005–31.01.2006   
University of Tartu, Tartu University Museums, Acting Director
01.03.2005–31.08.2006   
University of Tartu, Tartu University Museums, Member of Council
01.01.2003–31.12.2004   
University of Gothenburg, Carl and Tecla Lambergs guest professorship
01.09.2001–31.08.2006   
University of Tartu, Faculty of Biology and Geography, Institute of Botany and Ecology, Professor (1,00)
01.01.1999–31.12.2001   
Institute of Botany and Ecology, University of Tartu, Docent (1,00)
01.01.1998–31.12.2004   
Inst. of Zoology and Boatny, Senior Researcher and the Head of the Mycological Department (1,00)
01.01.1997–31.12.1999   
University of Göteborg, Part time postdoc
01.01.1996–31.12.1997   
Inst. of Zoology and Botany, Estonian Agricultural University, Research Associate (1,00)
01.01.1992–31.12.1996   
University of Tartu and University of Helsinki, Ph.D. student
01.01.1988–31.12.1993   
Inst. of Zoology and Botany, Senior Laboratory Assistant (1,00)
 
 
Education
1994–1996   
1996 Ph.D. of the University of Helsinki in botany
1983–1988   
1988 Diploma of the University of Tartu in botany
 
 
R&D related managerial and administrative work
2017−...   
President of the Estonian Naturalist's Society
2011−...   
Member of the Estonian Academy of Sciences
1995−...   
Member of the British Mycological Society (since 1995).
1997−2006   
Member of the Board of the Estonian Naturalist’s Society (since 1997).
1996−2006   
Editor in Chief of the journal Folia Cryptogamica Estonica (since 1996).
1994−1999   
Chairman of the Estonian Mycological Society (1994-1999).

Qualifications

 
 
Honours & awards
2020, Urmas Kõljalg, Estonian National Science Prize
2003, Urmas Kõljalg, Carl and Tecla Lambergs guest professorship in the University of Gothenburg (2003-2004).
1997, Urmas Kõljalg, Estonian National Science Prize
 
 
Fields of research
ETIS CLASSIFICATION: 1. Biosciences and Environment; 1.2. Microbiology; CERCS CLASSIFICATION: B230 Microbiology, bacteriology, virology, mycology ; SPECIFICATION: Interactions between fungi and plant roots, taxonomy and evolution of fungi.
ETIS CLASSIFICATION: 4. Natural Sciences and Engineering; 4.6. Computer Sciences; CERCS CLASSIFICATION: P175 Informatics, systems theory ; SPECIFICATION: Technologies for the storage, management and analyses of biodiversity data.
ETIS CLASSIFICATION: 1. Biosciences and Environment; 1.4. Ecology, Biosystematics and -physiology
 
 

Completed projects

Supervised dissertations

Publications

Category
Year
Publication
 
1.1.
2021
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2020
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2019
1.1.
2018
1.1.
2018
1.1.
2018
6.3.
2018
1.1.
2017
1.1.
2017
1.1.
2017
1.1.
2017
3.1.
2017
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
1.1.
2016
6.8.
2016
1.1.
2015
1.1.
2015
1.1.
2015
6.8.
2015
6.8.
2015
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2014
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2013
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.1.
2012
1.2.
2012
6.6.
2012
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
1.1.
2011
3.2.
2011
6.3.
2011
1.1.
2010
1.1.
2010
1.1.
2010
1.1.
2010
1.1.
2010
1.1.
2009
1.1.
2009
1.1.
2009
1.1.
2008
1.1.
2008
1.1.
2008
1.1.
2008
2.2.
2008
3.2.
2008
3.3.
2008
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2007
1.1.
2006
1.1.
2006
1.2.
2006
3.1.
2006
5.2.
2006
1.1.
2005
1.1.
2004
1.1.
2003
1.1.
2003
3.5.
2003
1.2.
2002
1.3.
2002
1.2.
2001
3.2.
2001
1.1.
2000
1.2.
2000
3.2.
2000
6.2.
2000
6.2.
2000
1.1.
1999
3.2.
1999
5.2.
1999
3.2.
1998
4.2.
1998
1.1.
1997
1.1.
1997
1.2.
1996
2.2.
1996
1.1.
1992
1.2.
1992
3.2.
1989
20.01.2021