See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus
Sõnnikupress
Kasulik mudel: Sõnnikupress; Omanikud: Eesti Maaülikool; Autorid: Taavi Leola, Mati Heinloo, Jüri Olt; Prioriteedi number: U201300008; Prioriteedi kuupäev: 30.01.2013.
Kasulik mudel
Sõnnikupress
Manure press
eiutis kuulub põllumajandustehnika valdkonda, täpsemalt loomafarmi sisese teisaldustehnika hulka, ning leiab kasutust sõnniku eemaldamiseks loomafarmist ning sõnniku pressimiseks loomafarmi juurde kuuluva sõnnikuhoidla sõnnikukihi alla. Sõnnikupress, sõnniku teisaldamiseks laudast eemal asuvasse sõnnikuhoidlasse sisaldab etteandekonveieriga ühendatud tööseadist, hüdrosilindrit tööseadise liigutamiseks, ning presstoru, mis on ühendatud sõnnikuhoidlaga, kusjuures tööseadis kujutab endast peamiselt tasapinnalise tööpinnaga töölaba, mis on jäigalt kinnitatud ribi külge, ning sisaldab ühest otsast liigendiliselt kinnitatud tööseadise kere külge, mis on ühendatud kinemaatiliselt hüdrosilindri kolvivarrega. Hüdrosilindri kolvivarre ots on ühendatud liuguriga kolvivarre otsa liikumise suunamiseks piki presstoru, tööseadise töölaba on liuguri külge kinnitatud juhtplaadi vahendusel, kusjuures juhtplaat kinnitub töölaba ribi ja liuguri külge liigendiliselt. Oluline on, et töölaba ribi kontaktpind on töölaba tööpinnaga paralleelne ning et liuguri otspind paikneb kolvivarrega risti. Töölaba muutmiseks sundpööratavaks paikneb juhtplaadi liigend kinemaatiliselt töölaba pöördtelje ja töölaba vaba otsa vahel.
Prioriteeditaotlus
30.01.2013
U201300008
Rahvusvaheline (IPC)
A01K1/01; F04B15/02; F04B53/12
Eesti Vabariik
Kaitstud
Välja antud kaitsedokumendid (1)
KuupäevNumberPatendiametKehtiv kuniVolinikRiikURLFailStaatus
15.10.2013EE 01186 U1Kaitstud