See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Delta trendipäeval räägitakse kriisijärgsest maailmast


25.05.2020       Priit Tuvike

26. mail toimub Tartu Ülikooli Delta keskuses uuenduslik hübriidkonverents Delta trendipäev 2020 „Kriisijärgne maailm“. Veebiüritusel arutlevad visionäärid ja paljude elualade asjatundjad koroonakriisi taustal, millised võimalused tärkavad kriisidest.

Trendipäeval saab kuulata arutelusid kriisidest tingitud muutuste ja neist tekkivate võimaluste üle eri valdkondades: ettevõtluses ja majanduses, hariduses ja teaduses, riigivalitsemises, riikidevahelistes suhetes, ravis ja rahvatervises, linnastumises ja maaelus ning meie igapäevaelus.

Tartu Ülikooli rektor professor Toomas Asser sõnas, et ülikoolil on ühiskonna teenijana kohus aidata taaselustada kriisijärgset ühiskonda ja majandust. „Keegi meist ei tea täpselt, milliseks kujuneb kriisijärgne maailm, ent kuna ülikool on alati ühiskonna hetkeoludest mitu sammu ees, on meil juba praegu paljudes eluvaldkondades võimalik pakkuda, millises suunas ja kuidas peaksime edasi liikuma,“ sõnas rektor.

Veebiüritusel jagavad enam kui 30 oma ala eksperti mõtteid kriisijärgsest maailmast. Sissejuhatava ettekande murrangulistest trendidest maailmas teeb University College Londoni professor ja endine Briti innovatsioonifondi Nesta juht Geoff Mulgan.

Teiste seas kõnelevad näiteks Tartu Ülikooli rahvusvahelise ettevõtluse professor Urmas Varblane, moedisainer Reet Aus, Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina, Eesti Haigekassa innovatsioonijuht Kitty Kubo, Kohtla-Järve Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur, Poliitikauuringute Keskuse Praxis juhatuse esimees Tarmo Jüristo, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse seire- ja analüüsispetsialist Annika Lentso, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo, Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer ja Tallinna Ülikooli spordibioloogia professor Kristjan Port.

Trendipäevale oodatakse kuulama ja kaasa rääkima majandusinimesi ja ettevõtjaid, haridustöötajaid ja koolijuhte, teadlasi ja ühiskonnaelus aktiivseid inimesi, riigimehi ja kogukonnaentusiaste, meditsiini ja rahvatervise asjatundjaid, üliõpilasi ja õpilasi.

Konverentsi juhivad TÜ majandusteaduskonna juhataja Kadri Ukrainski ja Delta turundusjuht Ott Pärna. Pärna sõnul eksperimenteeritakse Delta trendipäeval nii sisu kui ka vormiga. „Sellest saab põnev telesaadet meenutav päev, kus neljast Delta keskuses üles seatud stuudiost kantakse kõigile huvilistele üle enam kui 30 eksperdi visioone kriisijärgse maailma suundumustest ja võimalustest,“ sõnas Pärna.

Trendipäeval saab interaktiivselt osaleda ja küsimusi esitada platvormi Worksup kaudu, mille linki jagatakse Tartu Ülikooli Delta keskuse veebilehel delta.ut.ee ja Facebookis @UniTartuDelta.

Tartu Ülikooli Delta keskus on uuendusmeelsete ideede kohtumispaik, mis ühendab TÜ eri teadusvaldkondi ning üle 3200 teadlase, õppejõu, üliõpilase ja ettevõtete arendustöötaja.

Lisainfo, registreerimine ja ülekanne Facebookis.

Üritus on tasuta.

Lisateave:
Ott Pärna, TÜ Delta turundusjuht, 517 8111, ott.parna@ut.ee
Kadri Ukrainski, TÜ majandusteaduskonna juhataja, 529 3797, kadri.ukrainski@ut.ee