See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

TalTech ja Silberauto alustavad uue isesõiduki ehitamist


13.11.2018       Krõõt Nõges
  • 3_Eesti_esimese_iseauto_loojad_TalTechi_tudengid_teadlased_ja_Silberauto_tiim.jpg

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) koostöös Silberautoga hakkavad ehitama uut isesõitvat bussi, mis sobiks sõitmiseks Tallinna tänavatel. Uus sõiduk valmib järgmisel aastal.

14. novembril kirjutavad rektor Jaak Aaviksoo ja Silberauto AS juhatuse esimees Väino Kaldoja alla Iseauto projekti uuendamise lepingule, mille eesmärk on uue isesõitva bussi ehitamine ja tarkvara täiustamine.

Silberauto insenerid koostöös TalTechi inseneri- ning infotehnoloogia teaduskondade tudengite ja teadlastega täiustavad praeguse iseauto tarkvara, optimeerivad kerekonstruktsiooni ja elektroonikat ning arendavad välja uue juhtimissüsteemi ja laadimistehnoloogia.

Iseauto projekti juht ning TalTechi inseneriteadlane Raivo Sell sõnab: “Eesti esimene isejuhtiv auto, mida esitleti tehnikaülikooli 100. juubelil septembris, jääb TalTechi teadlastele ja tudengitele arendus- ja õppeplatvormiks.“


Krõõt Nõges, TalTechi pressiesindaja, tel 620 3594, kroot.noges@taltech.ee