Tallinnas toimub rahvusvaheline konverents Läänemere tervisest ja seda mõjutavatest surveteguritest


26.11.2018       Krõõt Nõges
  • Laanemeri (2).jpg

27. novembrini toimub Tallinnas rahvusvaheline konverents Multiple drivers for Earth system changes in the Baltic Sea region“, kus analüüsitakse kliimamuutuste, õhu- ja veereostuse, laevanduse ning paljude teiste survetegurite mõju Läänemere tervisele.

Konverentsi korraldab TalTech koostöös rahvusvaheliste organisatsioonidega Baltic Earth, BONUS, ICES ja HELCOM. Teadlased kõikidest Läänemere maadest arutlevad selle üle, kuidas mõjutab meie kodumerd kliima soojenemine ning sellest tingitud jääkatte vähenemine, võimalik merevee taseme tõus, sademete muutlikkus jmt.

Lisaks neile globaalsetele teguritele käsitletakse inimtegevusest tulenevaid mõjusid, sealhulgas erinevate survetegurite koosmõjusid. Ettekannete teemad hõlmavad mõjusid keskkonnale ja Läänemere ökosüsteemile, mis tulenevad toitainete ja ohtlike ainete koormusest, kalandusest ja vesiviljelusest, mikroprügist ja veealusest mürast ning paljudest muudest teguritest. Üheks konverentsi fookuseks on kliimamuutuste ja inimtegevuse kumulatiivse mõju hindamine.

 

Vaata lisa

https://www.baltic-earth.eu/multipledrivers2018/index.html.


TalTechi loodusteaduskonna professor Urmas Lips, urmas.lips@taltech.ee
27.11.2018