Eesti Kunstiakadeemia doktorandi Carla Castiajo doktoritöö kaitsmine


17.11.2016       Elika Kiilo-Kulpsoo

Eesti Kunstiakadeemias tuleb 15. detsembril kaitsmisele kunsti ja disaini eriala doktorandi Carla Castiajo doktoritöö “Purity or Promiscuity? Exploring Hair as a Raw Material in Jewellery and Art”.

Avalik kaitsmine toimub 15. detsembril 2016 algusega kell 11.00 Estonia pst 7 õppehoone ruumis 440a.


Doktoritöö juhendajad: prof Kadri Mälk (Eesti Kunstiakadeemia) ja prof dr Robert Baines (Emeritus Professor of Art, RMIT University)
Eelretsensendid: prof dr Kartin Kivimaa (Eesti Kunstiakadeemia) ja dr Ana Campos
Oponent: dr Ana Campos

Carla Castiajo loomepõhise doktoritöö Purity or Promiscuity? Exploring Hair as a Raw Material in Jewellery and Art uurib inimese juukse- ja kehakarvade kui materjali potentsiaali luua nii ehtekunstis kui kunstis laiemalt erinevaid ning sageli ka vasturääkivaid tähendusi. Selleks, et mõista neid toormaterjalina ja analüüsida nende tähtsust, tuleb tähelepanu pöörata teatud spetsiifilistele kontseptsioonidele.

Töö eesmärgiks on anda oma panus inimese keha poolt loodavate materjalide uurimisse, uurida ning katsetada juuste- ja kehakarvade omadusi ning potentsiaali uute ehete ja/või kehaobjektide loomisel. Uurimus pöörab tähelepanu karvade kui materjali füüsilistele ja taktiilsetele omadustele, sellele, milliseid aistinguid nad äratavad. Analüüsitakse nii ahvatlevaid omadusi kui eemaletõukavust, mida materjal tekitab.

Avamaks juuste ja karvade potentsiaalset tähendust analüütilisest perspektiivist interpreteerib töö lisaks mainitud aspektidele ka doktoritöö osana valminud teoseid.

Doktoritööga on võimalik tutvuda Eesti Kunstiakadeemia doktorikooli kodulehel.

Kaitsmine toimub inglise keeles.

Doktoritöö kaitsmiskomisjoni liikmed on dr Liina Unt, prof dr Krista Kodres, dr Virve Sarapik, dr Roomet Jakapi, dr Jan Kaila, prof dr Raivo Kelomees, prof Kirke Kangro (asendusliige) ja prof Kristjan Mändmaa (asendusliige).

Olete oodatud!


15.12.2016−...
11:00