L’Oréal Balti stipendiumiprogramm noortele naisteadlastele


03.02.2017       Priit Tuvike

Eesti naisteadlased on alates 23. jaanuarist 2017 oodatud kandideerima L’Oréal Balti stipendiumile "For Women in Science".

Käesoleval aastal antakse Eestis välja üks 6000-eurone stipendium alla 40-aastasele doktorikraadiga naisteadlasele uuringuteks loodusteaduste või füüsika vallas või nendega seotud teadusaladel.

Taotluste esitamise tähtaeg on 7. märts k.a.

Taotlusi saab esitada rahvusvahelises ingliskeelses portaalis, vt täpsemalt http://www.forwomeninscience.com/en/fellowships/563719023

Seal tuleb luua endale kasutajakonto, sisse logida ning juhiseid järgides laadida üles nõutav info ja dokumendid. Kasulik on eelnevalt tutvuda juhendmaterjaliga (Rules&Regulations), kus on kirjas nii kandideerimise tingimused, nõutavate dokumentide loetelu kui ka taotluste hindamiskriteeriumid.

Eestist esitatud taotlusi hindavad akadeemikud Ergo Nõmmiste ja Ain-Elmar Kaasik ning professorid Anne Kahru, Malle Krunks ja Tiina Nõges. Lõpliku otsuse teeb stipendiumiprogrammi nõukogu (Fellowship Board), kuhu kuuluvad L'Oreal Balti peakontori peadirektor Johan Berg, akadeemia president Tarmo Soomere ja UNESCO Eesti rahvusliku komisjoni nõukogu esimees Kristin Kuutma. Stipendiumi saaja kuulutatakse välja aprilli lõpul; pidulik auhinnatseremoonia toimub maikuus Riias.

L’Oréal–UNESCO programm „For Women in Science” tegutseb alates 1998. aastast eesmärgiga toetada noorte silmapaistvate naisteadlaste karjääri ja saavutusi, vähendada soolist ebavõrdsust teadusmaailmas ning inspireerida järgmist põlvkonda. Programmi algatamisest saadik on toetust saanud üle 2500 naisteadlase enam kui 112 riigist. Sellel aastal avanes stipendiumiprogramm ka Leedus. Lätis on programm tegutsenud 2005. aastast.

 

Programmi kontaktisikud Eestis on:

Anne Pöitel, Eesti Teaduste Akadeemia, tel. 6448677, foreign@akadeemia.ee

Kerli Gutman, UNESCO Eesti rahvuslik komisjon, tel. 6441431, kerli.gutman@unesco.ee.