See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Terminitööks saab taas tegevustoetust taotleda


05.03.2020       Marika Meltsas
  • Terminitöö_sõnapilv2.png

Eesti Keele Instituut on välja kuulutanud tänavused terminitöö konkursid: 1) terminikomisjonide toetamise ja 2) terminoloogiaõppe ja ‑populariseerimise konkursi. Taotlusi saab esitada 2. aprillini 2020.

Sel aastal soovitatakse terminikomisjonidel keskenduda oma terminibaaside korrastamisele, seda peamiselt terminihaldussüsteemis Ekilex. Taotluste kirjutamisel palutakse esile tuua, millist osa baasist on plaanis korrastada ja kuidas seda tehakse. Uutest projektidest eelistatakse neid, mis keskenduvad energeetika ja kliima terminivara arendamisele.

Terminoloogiaõppe ja -populariseerimise konkursi abil aidatakse edendada ja levitada eesti oskuskeelt haridusasutustes: ülikoolides, rakenduskõrgkoolides ja kutseõppeasutustes.

Tutvuge terminikomisjonide toetamise konkursi statuudiga aadressil http://terminoloogia.ee/i-konkursi-statuut/, esitage taotlus aadressil http://terminoloogia.ee/konkurss-i/.

Tutvuge terminoloogiaõppe ja ‑populariseerimise konkursi statuudiga aadressil  http://terminoloogia.ee/ii-konkursi-statuut/, esitage taotlus aadressil http://terminoloogia.ee/konkurss-ii/.

Eesti terminitööd rahastab Haridus- ja Teadusministeerium keeleprogrammi kaudu. Taotlusvooru korraldab Eesti Keele Instituudi terminoloogiaosakond.

Lähemat teavet saab küsida aadressilt terminoloogia@eki.ee või terminitöö konkursside koordinaatorilt Kairi Jansonilt aadressil kairi.janson@eki.ee.