See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

ETISes on avatud Sotsiaalministeeriumi projektikonkurss „Alternatiivsete nikotiinitoodete tarbimise uuring“


25.11.2021       Priit Tuvike

Uuringu eesmärk on analüüsida erinevate alternatiivsete nikotiinitoodete kasutamist Eesti elanike hulgas. Uuringuga selgitatakse välja alternatiivsete nikotiinitoodete kasutamise ulatus ja erinevate nikotiinitoodete koostarbimise ulatus. Samuti uuritakse, mis põhjustel alternatiivseid nikotiinitooteid tarvitatakse (sh kas tegemist on suitsetamise mahajätmise või nikotiinitarbimise alustamise vahendiga) ning millist rolli mängivad selles nende toodete omadused (nt lõhn, maitse). Lisaks analüüsitakse, millised hoiakud alternatiivsete nikotiinitoodete suhtes ja uskumused nende kohta panevad tarbijaid neid kasutama.  Uuringu tulemusel antakse ülevaade alternatiivsete nikotiinitoodete tarbimise levimusest Eestis, luuakse alternatiivsete nikotiinitoodete tarbijate profiilid ning pakutakse välja võimalikud sekkumised, mida võiks Eesti rakendada, et ennetada ja/või vähendada alternatiivsete nikotiinitoodete tarbimist. Uuringu lõpptulemusena valmib ülevaatlik raport. Uuringut rahastab sotsiaalministeerium.

Konkurss on avatud 25.11.2021 kuni 27.12.2021 kell 17:00. Uuringutaotlused tuleb esitada Eesti Teadusinfosüsteemi (ETIS) keskkonnas www.etis.ee. Uuring peab valima 2022. aasta jooksul. Konkursil on oodatud osalema kõik organisatsioonid, kes vastavad lähteülesandes toodud kvalifitseerumisnõuetele.

Lisainfo: Elis Kaljuvee (elis.kaljuvee@sm.ee, tel 626 9756), sotsiaalministeeriumi analüüsi ja statistika osakond.

ETISega seotud tehniliste küsimuste korral palume pöörduda ETISe kasutajatoe poole (etis@etag.ee, tel 730 0373).