See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Teaduskompetentsi Nõukogu vana ja uue koosseisu ühisistungil valitakse uus juhatus


28.08.2006       Thomas Mell

31. augustil algusega kell 11.00 toimub Tallinnas „Ülemiste” hotelli konverentsikeskuses Teaduskompetentsi Nõukogu (TKN) vana ja uue koosseisu ühisistung.

Teaduskompetentsi Nõukogu kaudu sihtfinantseeritakse 2006. a 226 teadusteemat kogumahus 262,65 miljonit krooni. Sihtfinantseerimine on jätkuvalt kõige olulisem Eesti teadus- ja arendustegevuse finantseerimisinstrument, moodustades umbes kuuendiku Eesti teadus- ja arendustegevuse kogurahastamisest.

Ühisistungi päevakorras on TKNi senise koosseisu tegevuse lõpetamine ja volituste üleandmine TKNi uuele koosseisule ning TKNi esimehe ja aseesimehe valimine. Päevakorras on samuti TKN liikme käitumiskoodeksi allkirjastamine ja muud küsimused. Istungil osaleb ka haridus- ja teadusminister Mailis Reps, kellele antakse üle aruanne TKN kolmanda koosseisu tegevusest aastatel 2003-2006. Hetkel on Teaduskompetentsi Nõukogu esimees Tartu Ülikooli professor Martin Zobel ning aseesimees on Tartu Observatooriumi vanemteadur Tõnu Viik.

1. septembril ametisse astuvasse Teaduskompetentsi Nõukogu koosseisu aastateks 2006 - 2009 kuuluvad:
Martin Ehala – Tallinna Ülikooli professor
Riho Gross – Eesti Maaülikooli vanemteadur
Volli Kalm – Tartu Ülikooli professor
Rein Küttner – Tallinna Tehnikaülikooli professor
Enn Mellikov – Tallinna Tehnikaülikooli professor
Andres Metspalu – Tartu Ülikooli professor
Vello Andres Pettai – Tartu Ülikooli professor
Mihkel Zilmer – Tartu Ülikooli professor
Martin Zobel – Tartu Ülikooli professor

Lisainfo: Madis Saluveer, TKN büroo juhataja, tel 7 300 326, 50 320 94, e-post madis@archimedes.ee