See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Kutse seminarile „Akadeemilised töötajad teadmusühiskonnas“


07.11.2019       Marika Meltsas

Kui kindlal pinnal püsib Eesti akadeemiliste töötajate järelkasv? Milline on rahulolu töökeskkonnaga, kuidas tajutakse töö olemust ja ees seisvaid muutusi? Millisena nähakse oma karjääri mõne aasta pärast? Need on vaid mõned olulised küsimused, mis said vastuse äsja valminud uuringus „Akadeemilised töötajad teadmusühiskonnas“.

Kustume teid uuringu tulemusi tutvustavale seminarile 29. novembril algusega kell 10.30 Tartu Lydia hotelli konverentsisaalis (Ülikooli 14).

Kogu Eesti ülikoolide ja rakenduskõrgkoolide akadeemilist personali hõlmanud küsitluse tulemused võimaldavad asetada Eesti teaduskeskkonna rahvusvahelisse võrdlusesse. Seni pole selles vallas nii laiapõhjalise uuringuna tagasisidet kogutud. Valminud raport võimaldab seostada akadeemilist karjääri laiemate ühiskondlike ning sotsiaal-majanduslike teguritega, andes uuring olulist infot tervikliku teadus- ja kõrghariduspoliitika kujundamiseks ja seiramiseks.

Seminaril  esitletavaid uuringutulemusi aitavad konteksti seada kaks ekspertide paneelarutelu, mis võtavad fookusesse teadlaskarjääri kujunemise ja tööõhkkonna ning akadeemiliste töötajate tegevus- ja töömustrid.

Uuringu viisid Haridus- ja teadusministeeriumi tellimusel läbi Tartu Ülikool ja mõttekoda Praxis. Uuringu autorid on Kristi Kõiv, Eneli Kindsiko, Eve Mägi, Kaupo Koppel. Eksperdina osales Maarja Beerkens Leideni Ülikoolist Hollandis. Uuringut rahastas Eesti Teadusagentuur RITA programmi kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Palume oma osalemisest teada anda, registreerudes seminarile hiljemalt 26. novembril kl 10:00.

Registreerimisvormi ja täpsema päevakava leiab siit.

 

Lisainfo:

Hanna Raig

Analüütik

Eesti Teadusagentuur

Hanna.raig@etag.ee

Tel: 730 0331