See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Sügiskool keskendub interdistsiplinaarsetele dialoogidele tervisega


18.11.2020       Anne Ostrak
  • Turvaline-sünnapidu.jpg

19.-20. novembril 2020 toimub Eesti Kirjandusmuuseumi eestvõttel Värska Veekeskuse seminarialas humanitaarteaduste doktorantidele suunatud rahvusvaheline sügiskool „Dialoogid tervisega“, mille raames vaadeldakse selle ülimalt aktuaalse teemaga seotud narratiive, uskumusi, keelekasutust, tähendusi ja toimetulekuviise. Kirjandusmuuseum viib ürituse läbi keeleteaduse, filosoofia ja semiootika doktorikooli partnerina.

Ettekandeid-töötube pakuvad lisaks Eesti asjatundjatele ja doktorantidele valdkonna tunnustatud eksperdid mujalt, näiteks lahkab Thomas Ndaluka (Tansaania) usu rolli koroonaviiruse mõtestamisel Tansaanias, Angelina Ilieva (Bulgaaria) vaatleb Bulgaarias koroonaepideemiat ohjama määratud sõjaväearsti ja sõjandusprofessori kujunemist populaarseks folkloorseks kangelaseks, Virginia García-Acosta (Mehhiko) kirjeldab epideemiate ja muude katastroofide religioosse tõlgendamise mudeleid Ladina-Ameerikas, Terhi Utriainen ja Linda Annunen (Soome) tutvustavad alternatiivmeditsiini, vaimsuse ja õppimise seostele keskenduvat teadusprojekti LeNeRe, vaadeldes lähemalt helidega tervendamise praktikaid. Välisesinejad osalevad üritusel virtuaalsilla kaudu.

 

Ürituse toimumist rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti Kirjandusmuuseumi ASTRA projekt EKMDHUM), see on seotud ka Eesti-uuringute Tippkeskusega ja järeldoktorantuuriprojektiga PUTJD962.

 

Lisainfo: Reet Hiiemäe, reet@folklore.ee

Ürituse kava: https://www.folklore.ee/CEES/doktorikool/sk2020/Program_abstracts_2020.pdf