See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

TalTechis toimus esmakordselt doktoritöö kaitsmine üle veebi


24.03.2020       Krõõt Nõges

Tarkvarateaduse instituudi doktorant Priit Järv kaitses täna, 24. märtsi hommikul oma doktoritöö "Geomärgistega fotode kaevandamine reisisoovitusteks" online-s, st kõik kaitsmise osalised – doktorant, juhendaja, oponendid ja kõik teised viibisid füüsiliselt eraldi, kuid virtuaalselt koos.

Priit Järv leidis oma doktoritöös, et reisisoovitussüsteemid aitavad kasutajatel planeerida reise sihtkohtadesse, mida kasutajad ise piisavalt ei tunne. Erinevalt veebipoodidest ja interneti vahendusel meedia tarbimisest ei teki turismirakenduste kasutamise käigus tingimata andmeid kasutajate tegelike külastuste ja eelistuste kohta. Seetõttu vajatakse soovitusmudelite koostamiseks eraldi andmekaevemeetodeid. Käesolevas doktoritöös keskenduti geomärgistega fotode kaevandamisele kasutajate käitumise modelleerimiseks.

Juhendaja: professor Tanel Tammet (Tallinna Tehnikaülikool).

Oponendid: professor Francesco Ricci (Bozen-Bolzano Vaba Ülikool, Itaalia) ning professor Christian S. Jensen (Aalborgi Ülikool, Taani).

Doktoritöö on avaldatud tehnikaülikooli raamatukogu digikogus


Doktoritöö on avaldatud tehnikaülikooli raamatukogu digikogus