See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Veebiseminar „Mission possible V: kohanemisviisid, ümberkujundamised ja rahvakultuuri põhiaspektid“


09.10.2020       Anne Ostrak
  • missionpos.PNG

Folkloor on sügavalt seotud igapäevaeluga ja kajastab kiiresti kõiki muutusi sotsiaalses, poliitilises, majanduslikus ja kultuurilises sfääris. Kuigi need muutused võivad olla peened ja vähem märgatavad kui sündmused, mis neid stimuleerivad, on folkloori adaptiivne strateegia meie ühiskonna toimimise mõistmiseks rohujuure tasandil ülioluline. Seminari ettekannetes käsitletakse nii hiljutisi nähtusi kui ka Eesti, Valgevene ja maailma folkloori põhiaspekte. TULE ja KUULA! Meil on põnevaid tulemusi mitmes valdkonnas!

Seminari ajakava vaata siit. Seminaril osalemiseks kasutage veebilinki, mis avaneb pool tundi enne seminari algust.

Tegemist on viienda ühisseminariga sarjast “Mission possible”, mille korraldab Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond koos oma partneritega Valgevene Rahvusliku Teaduste Akadeemia Valgevene Kultuuri, Keele ja Kirjanduse Uurimise Keskusest. Seminaril osalevad folkloristid, etnoloogid ja meedia-uurijad Valgevenest ja Eestist.

Seminari üks olulisi eesmärke on toetada humanitaarteaduste infovahetust ja Valgevene kolleege sel raskel ajal. Seminari toetavad projektid “Folkloori usundilised ja narratiivsed aspektid” (EKM 8-20/2/3) ja Euroopa Regionaalarengu Fond (Eesti-uuringute Tippkeskus, TK 145).

Lisainfo:

Anastasiya Fiadotava, Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna nooremteadur, anastasiya.fiadotava@folklore.ee

Mare Kõiva, Eesti Kirjandusmuuseumi juhtivteadur, folkloristika osakonna juhataja, mare@folklore.ee

Ürituse koduleht: http://www.folklore.ee/rl/fo/konve/2020/mp5/  


14.10.2020
09:30−16:45