Postimehe Fondi Noor-Eesti grandiprogrammi avaüritus Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumis 21. novembril


13.11.2019       Priit Tuvike
  • 1SI08NOV19E16.jpg

Postimehe Fond hakkab välja andma Noor-Eesti teadusgrante, panustades aastas Eesti rahvuse, keele ja kultuuri hüvanguks kuni 900 000 eurot. Selle avaüritus toimub Tartu Ülikooli Ajaloomuuseumi valges saalis 21. novembril kell 16.00. Täpsem päevakava ja registreerimine lehel https://woobox.com/tqk48p

 

Noor-Eesti grandiprogrammi eesmärk on arendada ja mitmekesistada humanitaar- ja ühiskonnateaduslikke uuringuid, mis aitavad kaasa eesti rahvuse, keele ja kultuuri kestlikkusele ja mille uurimistulemused on potentsiaalselt tähenduslikud ja olulised Eesti ühiskonna enesetunnetuse arengule 21. sajandi globaliseerunud maailmas.

Grandi suurus on kuni 100 000 eurot aastas ja see antakse kuni kolme aasta pikkusele uuringule, koos võimalusega taotleda ka üht jätkugranti.

 

Noor-Eesti teadusgrandi taotlusi saab esitada ETIS-es alates 1. detsembrist, tähtaeg on 02.01.2020. Teadusgrandi eeskiri on leitav lehelt postimeesfond.ee. Taotlusi hindab 11-liikmeline teadusnõukogu koosseisus Krista Aru, Raul Eamets, Martin Ehala (esimees), Peeter Helme, Tiit Hennoste, Toomas Kiho, Marju Kõivupuu, Mihhail Lotman, Merili Nikkolo, Andrus Raudsalu ja Tarmo Soomere. Infotund Noor-Eesti grandi taotlemise tingimustest ja hindamisest toimub ka 25. novembril kell 15.45 Tallinnas Teaduste Akadeemia saalis. Eelregistreerimine seal ei ole vajalik.

 

Sihtasutus Postimehe Fond on asutatud eesti rahvusteaduste ning ajakirjanikuhariduse ja -harituse toetamiseks Eestis. See annab välja teadusgrante, toetab ajakirjandusüliõpilasi ning 2019. aastal käivitas fond Postimehe ajakirjanduskooli. Fond on asutatud aastal 2016.