See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Taotlusvoor lühiajalisteks õppevisiitideks ERC grandi hoidjate juurde ootab huvilisi


03.10.2019       Marika Meltsas

Eesti Teadusagentuur (ETAg) pakub ERC (Euroopa Teadusuuringute Nõukogu) grantide taotlemisest huvitatud teadlastele võimalust minna lühiajalisele õppevisiidile praeguste grandihoidjate juurde. Õppevisiidi eesmärk on ERC grantide taotlemisel edukaks osutunud teadlaste kogemustest õppimine ja oma taotluse koostamiseks vajalike näpunäidete saamine. Kui seni andis ETAg ERC õppevisiitide toetuse kuni seitse päeva vältavateks õppevisiitideks, siis alates käesolevast taotlusvoorust on võimalus taotleda toetust kuni kaks kuud vältavateks õppevisiitideks.

Õppevisiidile suunduval teadlasel peaks kindlasti juba olemas olema oma tulevase ERC grandi taotluse visioon ning ta peaks kavandama lähema kahe aasta jooksul ERC grandi taotluse esitamist. ERC grandi hoidja kogemustest õppimine võiks aidata teadlast taotluse ettevalmistamisel.

Õppevisiidi toetuse taotluses tuleb esitada realistlik õppevisiidi aja- ja tegevuskava ning oodatavad tulemused, mis peaksid ERC grandi taotlemisele kaasa aitama. Õppevisiidi kulud hüvitab ETAg teadlase koduasutusele tagantjärgi maksedokumentide alusel kuni 7000 euro ulatuses. Õppevisiidi planeeritava eelarve hindamisel lähtub ETAg nende realistlikkusest ja kooskõlast õppevisiidi kestuse ja sihtkohaga.

Õppevisiidi taotlusi saab esitada Eesti Teadusinfosüsteemi (ETIS) vahendusel. Taotlusvormi avamiseks palume õppevisiidil osaleda soovival teadlasel edastada oma soov aadressile margus.harak@etag.ee.

Külastatava ERC grandi hoidja leidmiseks saab vajadusel abi oma koduasutuse teadus- ja arendusosakonnast või Eesti Teadusagentuurist.

Õppevisiitide taotlusvoor on ETIS-es avatud alates 2. oktoobrist kuni 4. novembrini 2019.a, kell 17.00.

Käesolevas voorus on plaanis toetada vähemalt viie teadlase õppereisi.

Õppevisiidi rahastamise või mitterahastamise otsus saabub novembri esimese poole jooksul.

Pärast otsuse tegemist on aega visiidil käimiseks 9 kuud. Seega tuleks taotlejatel kindlasti hinnata, kas selle aja jooksul on võimalik õppevisiidil ära käia. Kui ei, tasuks pigem kaaluda 2020. aasta kevadel või sügisel avatavates samasisulistes taotlusvoorudes osalemist.

Lühiajalisi õppevisiite rahastab ETAg läbi Mobilitas Pluss programmi Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Mobilitas Pluss ERC õppevisiidi kava esitamise ja menetlemise juhend

Rohkem infot ETAg-i pakutavatest koolitustest ja toetustest ERC grandi taotlejatele leiab siit.

ERC grandi taotlemise toetuse info.

 

Lähem info ja taotlusvormi avamine:

Margus Harak, PhD

Mobilitas Pluss vanemkonsultant

Eesti Teadusagentuur

7 317 343

margus.harak@etag.ee