See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Rahvusvaheline seminar „Open Access – Plans and Choices“ keskendub teadusinfo ligipääsu võimalustele


05.11.2019       Marika Meltsas

TÜ raamatukogu koos DataCite Eesti konsortsiumiga korraldab 6. novembril Tartu Ülikooli raamatukogu konverentsisaalis (W. Struve 1) rahvusvahelise seminari „Open Access – Plans and Choices“ („Avatud juurdepääs – plaanid ja valikud“).

Seminari eesmärk on jätkata dialoogi teadlaste, rahastajate ja teadustöö kirjastajate  vahel, et arutleda avatud juurdepääsu regulatsioonide viimaste arengute ja plaan S stsenaariumi üle, rääkida teadusinfo kättesaadavusega seotud valikutest Eestis ning tuua esile parimaid avatud teaduse põhimõtete juurutamise praktikaid. Sõna võtavad akadeemik Jaak Järv, Haridus- ja Teadusministeeriumi teadusosakonna nõunik Martin Eessalu, TÜ Kirjastuse peatoimetaja Ivo Volt ja TÜ Loodusmuuseumi elurikkuse digiarhiivide peaspetsialist Allan Zirk.

Seminarile on eksperdina kaasatud Jeroen Bosman Utrechti ülikoolist, kes tutvustab Euroopa Teadusnõukogu ja rahastajate nõuet „Plaan S“, mille alusel tehakse publikatsioonidele ja FAIR andmetele täieliku ja kohese avatud juurdepääsu võimaldamine kõigile kohustuslikuks alates 2021. aastast.

Teine välisesineja on Ivo Wijnbergen, kes selgitab ORCID (Open Researcher and Contributor ID) unikaalse ja püsiva identifikaatori konto kasutamise eeliseid ja viise, kuidas koondada ja omavahel siduda teadlase kogu professionaalne tegevus: institutsioonid, grandid, teadusprojektid, publikatsioonid ja teadusandmed. Koostöös TÜ loodusmuuseumi digiarhiivide meeskonnaga esitletakse ORCID integreerimist elurikkuse platvormiga PlutoF.

Seminari töökeeleks on inglise keel.

Seminari kava ja registreerimine: https://utlib.ut.ee/open-access-plans-and-choices

Üritust toetab OpenAIRE.

 

Lisainfo:

Liisi Lembinen

Arendusdirektor

liisi.lembinen@ut.ee

737 5704