Avatud on Postimehe Fondi Noor-Eesti teadusgrandi taotlusvoor


02.12.2019       Kristi Kukk

Noor-Eesti grandiprogrammi eesmärk on arendada ja mitmekesistada humanitaar- ja ühiskonnateaduslikke uuringuid, mis aitavad kaasa eesti rahvuse, keele ja kultuuri kestlikkusele ja mille uurimistulemused on potentsiaalselt tähenduslikud ja olulised Eesti ühiskonna enesetunnetuse arengule 21. sajandi globaliseerunud maailmas.

Taotlusi saab esitada ETISe kaudu ning esitamise tähtaeg on 6. jaanuar 2020 kl 17:00. Grandi suurus on kuni 100 000 eurot aastas ja see antakse kuni kolme aasta pikkusele uuringule, koos võimalusega taotleda ka üht jätkugranti. Grandi taotlemise juhend: https://www.postimeesgrupp.ee/kontsernist/postimees-fond/postimees-fondi-teadusgrandid/

Taotlusi hindab 11-liikmeline teadusnõukogu koosseisus Krista Aru, Raul Eamets, Martin Ehala (esimees), Peeter Helme, Tiit Hennoste, Toomas Kiho, Marju Kõivupuu, Mihhail Lotman, Merili Nikkolo, Andrus Raudsalu ja Tarmo Soomere.

Sihtasutus Postimehe Fond on asutatud eesti rahvusteaduste ning ajakirjanikuhariduse ja -harituse toetamiseks Eestis. See annab välja teadusgrante, toetab ajakirjandusüliõpilasi ning 2019. aastal käivitas fond Postimehe ajakirjanduskooli. Fond on asutatud aastal 2016.


01.12.2019−06.01.2020