See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Tallinnas toimuvad kolm päeva mõttetalgud vastutustundliku teaduse ja innovatsiooni teemadel


02.05.2018       Marika Meltsas

2.-4. mail kogunevad  Tallinnas Roseni Torni julgeoleku ja  sotsiaal-humanitaarteaduste valdkonna eksperdid Euroopast, et arutada, kuidas kõige paremini rakendada vastutustundliku teaduse ja innovatsiooni printsiipe oma valdkonnas.

Teadus ja innovatsioon on ühiskonna arengu üks põhimootoreid, samas peame leidma viise teadus- ja arendustegevuse paremaks kaasamiseks ühiskondlike probleemide (digiteerimine, globaliseerumine, kliimamuutused, julgeolek jne) lahendamiseks. Üks võimalus on jagada vastutust ja luua teadus- ja arendustegevuse jaoks demokraatlikum, kaasavam ja avatum kultuur.

Üritus toimub H2020 projekti NewHoRRIzon  raames, mille eesmärgiks on toetada vastutustundliku teaduse ja innovatsiooni  printsiipide lõimumist nii EL raamprogrammides kui ka riikide teadust ja innovatsiooni rahastavates  organisatsioonides.

Ürituse korraldajaks on Eesti Teadusagentuur koostöös VTT (Soome) ja Science Po (Fondation Nationale des Sciences Politiques, Prantsusmaa).

 

Lisainformatsioon:

Ülle Must, Eesti Teadusagentuur

ulle.must@etag.ee