See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Neljapäeval 7. juunil kell 14.00 toimub Tartus (Vanemuise 42) Eesti Kirjandusmuuseumi saalis raamatu „Maailma kõige ilusam naine. Lumivalgukeste lood“ esitlus.


05.06.2018       Priit Tuvike

Esinevad üllatuskülalised ja istutatakse EV100 tammepuu.

Lumivalgukeste muinasjutud ja selleainelised lood on rännak ajas ja ruumis antiigist tänapäevani. Need on lood õnnetust lapsest, kellest saab maailma kõige ilusam naine, heast ja kurjast, elust ja surmast, armukadedusest ja lähisuhtevägivallast. Neid lugusid võib võrrelda „Araabia ööde“ (1001 ööd) ja „Dekameroniga“. Lumivalgukeste lood on väga erineva süžeega, need on pärit paljudelt rahvastelt Euroopast, Aasiast, Aafrikast ja Ameerikast. Muinasjuttude abil mõistame paremini kaugete ja võõraste maade traditsioone, kultuuri ja mõtteviisi. Kõik muinasjutud pole siin raamatus mõeldud lastele. Lapsevanemad peavad enne hoolega mõtlema, mida siit lastele ette lugeda või ümber jutustada.

Raamatu on koostanud, toimetanud ja kommenteerinud Urmas Sutrop.
Tõlkinud Urmas Sutrop ning Eesti Piibliselts, Wilhelm Friedrich Eichhorn, Mairi Ernits, Anne Lill, Heete Sahkai, Anne Kalling, Mart Kuldkepp, Timotheos Kuusik, Georg Meri, Ernst Muhel, Sander Samuel, Sven-Erik Soosaar ja Merle Vare.
Illustreerinud Elo-Mai Mikelsaar.
EKSA ja EKM Teaduskirjastuse ühisväljaanne.
Raamatus on 175 lugu ja muinasjuttu, lokku 992 lk.

Lisainfo: Urmas Sutrop, tel: 737 7701. e-post: urmas.sutrop@kirmus.eeEesti Kirjandusmuuseum
Vanemuise 42, Tartu 51003