See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Sotsiaalministeerium kuulutab välja projektikonkursi teemale „Prognostiliste meetmete ning võimalike ravimeetodite väljatöötamine raskekujuliste COVID-19 haigusjuhtumite baasil“


10.12.2020       Priit Tuvike

Anname teada, et ETISes on avatud Sotsiaalministeeriumi projektikonkurss teemale „Prognostiliste meetmete ning võimalike ravimeetodite väljatöötamine raskekujuliste COVID-19 haigusjuhtumite baasil“.

Sotsiaalministeerium kuulutab välja projektikonkursi teemale „Prognostiliste meetmete ning võimalike ravimeetodite väljatöötamine raskekujuliste COVID-19 haigusjuhtumite baasil“, mille eesmärk on analüüsida COVID-19 haiguse tõttu hospitaltiseeritute põhjal kasutatuid ravilähenemisi, tuvastada võimalikke prognostilisi näitajaid ning juurutada hüperimmuunplasma kasutamine ravi otstarbel. Uuringu tulemusena valmib ülevaatlik raport, mis kirjeldab COVID-19 tõttu hospitaliseeritute ravilähenemist, ravile reageerimist, põletikuliste näitajate dünaamikat ajas ning hindab ka patsientide taastumist. Projekti kaasrahastatakse 90% ulatuses SA Eesti Teadusagentuur kaudu Euroopa Regionaalarengu Fondi programmi „Valdkondliku teadus- ja arendustegevuse tugevdamine“ (RITA) tegevuse 2 vahenditest, mille eesmärgiks on rahastada poliitikakujundamiseks, õigusloomeks ja riiklikuks järelevalveks läbiviidavaid uuringuid.

Projektikonkurss on avatud 04.12 kuni 28.12. Taotlusi on võimalik esitada Eesti Teadusinfosüsteemi keskkonnas www.etis.ee. Projekti eeldatav algusaeg on jaanuar 2021. Projektikonkursil võivad osaleda kõik teadus- ja arendusasutused.

Lisainfo: Mari Teesalu (mari.teesalu@sm.ee, tel 626 9715), Sotsiaalministeeriumi analüüsi- ja statistika osakond.