See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Veebikonverents "Jüripäev on suvetooja". Keelest meeleni VIII


23.04.2021       Anne Ostrak
  • piret.PNG

26. aprillil 2021 toimub Microsoft Teams keskkonnas veebikonverents „Jüripäev on suvetooja“.
Tegemist on sarja „Keelest meeleni“ kaheksanda konverentsiga, mis on sel korral ühtlasi pühendatud ka Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna vanemteaduri ja Eesti-uuringute Tippkeskuse tegevjuhi Piret Voolaiu 50. sünnipäevale.

Rahvusvaheline ettekandepäev vaatleb kevadise murdepunkti ehk jüripäevaga seotud problemaatikat erinevatest aspektidest ja keskendub ühtlasi nüüdisühiskonna sünkreetilistele kultuurinähtustele. Ettekannetega esinevad Wladislaw Chlopicki, Saša Babic, Katre Kikas, Tiiu Jaago, Astrid Tuisk, Liisa Granbom-Herranen, Mare Kalda, Anastasiya Fiadotava, Asta Õim, Tiiu Jaago, Piret Voolaid, Mare Kõiva ja Reet Hiiemäe.

Piret Voolaid on mitmekülgsete akadeemiliste huvidega rahvaluule ja kultuuri-uurija. Ta on käsitlenud rahvaluule lühivormide sotsiokultuurilisi ja kaasaegseid kasutuskontekste, laste- ja noorte ning meediafolkloori muutusi, multimodaalseid ja visuaalseid folkloorivorme, lisaks on ta viimastel aastatel tegelenud olulise uue suuna, spordifolkloristika arendamisega. Ta on eesti folkloristika akadeemilise uurimistraditsiooni jätkaja, uute suundade juurutaja ja arendaja. 2020. aastal pälvis Piret Voolaid ka folkloristika aastapreemia.

Ettekandepäeva „Jüripäev on suvetooja“ kava, teesid ja liitumise lingi leiab: http://www.folklore.ee/rl/fo/konve/2021/piret
Seminari toetavad Eesti Kirjandusmuuseumi teadusprojekt EKM 8-2/20/3 ning Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute Tippkeskus TK145).

Info:
Maris Kuperjanov, maris.kuperjanov@folklore.ee
Mare Kõiva, mare.koiva@folklore.ee


26.04.2021
10:00−15:30