Narvas arutletakse noorsootöö õpetamise oleviku ja tuleviku üle


20.09.2019       Priit Tuvike

20. septembril toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis konverents, millega võetakse kokku kaheaastane rahvusvaheline projekt „Noorsootöö haridus ja koolitus“.  Konverentsil annavad noorsootöötajate õpetamisest erinevates riikides ülevaate eksperdid Austraaliast, Suurbritanniast ja Soomest. Samuti esitletakse projekti raames valminud raamatut noorsootöö õpetamisest.

Nii rahvusvahelise projekti kui ka 20. septembril toimuva konverentsi eesmärk on tõsta üliõpilaste, õppejõudude, poliitikute ja noortevaldkonna ekspertide teadlikkust noorsootööst.

„Kuigi noorsootöö õpetamisel on Eestis tugevad juured ning eriala populaarsus noorte seas kasvab, siis puudub ühiskonnas täpne arusaam noorsootööst ja selle eriala olulisusest,“ ütles Maria Žuravljova, üks konverentsi peakorraldajatest. „Sama probleemiga seisavad silmitsi mitmed Euroopa riigid. Koostöö rahvusvaheliste tippspetsialistidega Suurbritanniast ja Soomest on andnud unikaalse võimaluse erialaseid kogemusi vahetada ning julgustada ühiskonnas diskussiooni noorsootöö õpetamise oleviku ja tuleviku üle,“ lisas Žuravljova.

Tartu Ülikooli Narva kolledžis toimuva konverentsi „Noorsootöö haridus ja koolitus“ peakülaline on Austraaliast pärit sotsiaalpoliitika ja noorsoosuhete teadur Tim Corney, kes tegutseb ka Rahvaste Ühenduse sekretariaadi rahvusvahelise noorte arengu nõunikuna. Konverentsil astuvad üles veel noorsootöö valdkonna eksperdid Suurbritanniast ja Soomest.

20. septembril esitletakse ka projekti raames valminud teost „Teaching Youth Work in Higher Education - Tensions, Connections, Continuities and Contradictions“. Tegu on esimese raamatuga, mis tutvustab noorsootöö õpetamist lähtuvalt erinevate riikide kogemusest.

Konverentsi kavaga saab tutvuda siin.

Registreerimine konverentsile on avatud 13. septembrini SIIN, osalemine on tasuta.

Projektipartnerid on Tartu Ülikool, Eesti Noorsootöötajate Kogu, Humak University of Applied Sciences ja Newman University. Projekti rahastatakse Archimedese Noorteagentuuri struktuuriüksuse Erasmus+ programmist.