Tehnikaülikooli professor Vahur Oja pälvis rahvusvahelise teaduskogukonna tunnustuse


12.09.2019       Krõõt Nõges
  • Vahur_Oja.jpeg

Tallinna Tehnikaülikooli professor Vahur Oja pälvis rahvusvahelise teaduskogukonna, Kesk- ja Ida-Euroopa termilise analüüsi ja kalorimeetria teaduskogukonna, tunnustuse autasuga „Distinguished TA&C Researcher in Central & Eastern Europe“.

Autasu väljastas Central and Eastern European Committee for Thermal Analysis and Calorimetry ja see anti üle konverentside „5th Central and Eastern European Conference on Thermal Analysis and Calorimetry“ ning „14th Mediterranean Conference on Calorimetry and Thermal Analysis“ ühiskonverentsil 2019. aasta 29. augustil Roomas.

Professor Vahur Oja termilise analüüsi ja kalorimeetria valdkonna seadmetega teostatud teadustööd pälvisid teaduskogukonna tähelepanu ning tunnustuse seoses mittetraditsiooniliste ja innovatiivsete katsemetoodiliste rakendustega.

Autasuga „Distinguished TA&C Researcher in Central & Eastern Europe“ seotult esitas Professor Vahur Oja CEEC-TAC5 & MEDICTA2019 ühiskonverentsil plenaarloengu (award plenary lecture) teemal „Application of thermal analysis to study vaporization parameters of narrow boiling range oil fractions“. Plenaarloengus kajastati ühte osa, termilisel analüüsil ja kalorimeetrial põhinevat osa, suuremast teadusuuringust alternatiivõlide termodünaamiliste omaduste määramise ja alternatiivõli ressursside väärindamise valdkonnas.


https://www.etis.ee/CV/Vahur_Oja/est