See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond korraldab 18. augustil Microsoft Teams-i keskkonnas veebikonverentsi teemal "COVID-19 - I


14.08.2020       Anne Ostrak
  • meemkoroona.PNG

Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond korraldab 18. augustil Microsoft Teams-i keskkonnas veebikonverentsi teemal "COVID-19 - I. Toimetulekustrateegiad ja kommunikatsioonimudelid", mis keskendub COVID-19 pandeemiale ning sellele, millised on eri regioonide kohalikud käitumismustrid ja -praktikad, kuidas kriisisituatsioonis toime tulla.

Eesti-uuringute Tippkeskuse juhi ja Eesti Kirjandusmuuseumii folkloristika osakonna juhataja Mare Kõiva sõnul on vaatluse all usaldus, tõeväärtus, hullud hüpoteesid ja äärmuslik kontrollimine ning foorumil käsitletakse valdkondi, mis ulatuvad meditsiinifolkloristikast, sekulaarsete ja vaimulike rituaalideni, kujundkõne, sotsiaalmeedia liikumiste jm teemadeni.

"Oleme osalised suurima jäädvustuste arvuga pandeemias, millest meditsiini andmete kõrval on uurijate käsutuses hiiglaslik salvestatud kogemuste ja praktikate hulk. Uute raviviiside, tehnoloogiate ja majandusanalüüside kõrval on kujunenud mitmeid vernakulaarseid praktikaid ja käitumismustreid, kuidas kriisisituatsioonides toimida. Neid toetab terve hulk erinevaid vernakulaarseid teooriaid, mille tõsiseltvõetavaus sõltub igast konkreetsest inimesest eraldi. Olgu selleks kasvõi tõdemus Twitteri vestluste usaldusväärsusest ja abist COVID-19 leviku ja puhangute prognoosimisel, kui muud usaldusväärsed juhtnäitajad pole saadaval (Singh, et al. 2020). Thomas McLaughlini (1996) sõnul moodustavadki mitteakadeemikute, näiteks asjatundjate, aktivistide, fännide või visionääride esitatud teoreetilised käsitlused rahvapärased teooriad, mis lähtuvad püüdest selgitada oma avastusi ja teadmisi."

Foorum toimub 18. augustil 2020 Microsoft Teams-i keskkonnas. Vajalik on eelregistreerimine (17.08). Ettekanded toimuvad inglise, vene ja eesti keeles.

Palume registreeruda aadressil corona2020 [at] folklore.ee. Esinejate teese oodatakse hiljemalt 14. augustiks.

Rohkem foorumi kohta (sh kava ja teesid): http://www.folklore.ee/rl/fo/konve/2020/covid.htm

Online-foorumi korraldab Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakond.

Info: Mare Kõiva, mare [at] folklore.ee

Konverentsi toetavad projekt EKM 8-2/20/3 ja Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Eesti-uuringute Tippkeskus, CEES – TK 145).

Illustratsioon: https://meeldib.com/selline-paanika-korraldatud-et-endalgi-juba-hirm/


18.08.2020−...