See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Playtech toetab kaht Tartu Ülikooli õpetajakoolituse tudengit


17.10.2019       Priit Tuvike

11. oktoobril andis Playtech Estonia direktor Ivo Lasn Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis üle 5400 euro suuruse stipendiumi kahele matemaatikaõpetajaks õppivale tudengile nende töö ja õpingute toetamiseks. Stipendiumi said Annika Koitmäe-Pihl ja Natalia Pašenkov, kes alustasid programmi „Kogenud kooli“ käigus korraga nii õpetajahariduse omandamist kui ka õpetajatööd.

Ivo Lasn on saanud tugeva hariduse täiesti tavalisest Tartu koolist ja jäänud sellega väga rahule. „Tartu Kommertsgümnaasiumis [praegu Tartu Hansa Kool – toim] oli mul väga tugev matemaatikaõpetaja. Mida aasta edasi, seda kõrgemalt hindan ma selliste õpetajate tööd,“ ütles ta. Nüüd soovib Lasn, et järeltulevatel põlvedel oleksid sama head võimalused. Seetõttu toetatakse sel sügisel Tartu Ülikooli õpetajaharidust.

Tartu Ülikooli Pedagogicumi juhataja Margus Pedaste sõnul on ettevõtjate toetus Eesti õpetajakoolitusele ülimalt hinnaline ja eeskuju järgimist vääriv samm. „Eriti tähtis on see praeguses olukorras, kus iga viies Eesti matemaatikaõpetaja on 60-aastane või vanem. Vajame igal aastal vähemalt 60 uut matemaatikaõpetajat, kuid paraku tuleb neid tööturule juurde aastas keskmiselt kõigest 13,“ märkis Pedaste.

„Kogenud kooli“ on Tartu Ülikooli programm, kuhu on oodatud need, kellel on magistritasemel erialane ettevalmistus, kuid puudub õpetajatöö pädevus või kogemus. 2019. aasta kevadel võeti vastu 11 tulevast matemaatikaõpetajat. 2020. aasta kevadel oodatakse programmi kandideerima nii matemaatikuid kui ka füüsikuid.

Lisateave: Kiiri Toomberg, programmi „Kogenud kooli“ koordinaator, 5554 2639, kiiri.toomberg@ut.ee