See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Tartu planeerimiskonverentsil arutletakse planeerimisõiguse ja valdkonna kujunemise üle


03.11.2020       Priit Tuvike

Eesti ühise eluruumi kujundajad kogunevad 5. novembril VI Tartu planeerimiskonverentsile „Planeerimisõigus ja ruum – 25 aastat planeerimisseadust, 100 aastat põhiseadust“, mis toimub sel aastal veebis ja on kõigile tasuta.

Peaesinejatena astuvad kuulajate ette planeerija Pille Metspalu, kes selgitab kuulajatele planeerimise suurt plaani, endine Saaremaa vallavanem Madis Kallas, kes räägib Saaremaa näitel omavalitsusest planeerijana, ning riigikohtunik Ivo Pilving, kes käsitleb küsimust, kas kohus on superplaneerija.

Konverentsil arutletakse, kellel on Eestis õigus ruumi planeerida, milliseid suuniseid väärikas vanuses põhiseadus planeerijale annab ning milline on kohaliku omavalitsuse õigus ja vastutus planeerimisel. Samuti vaadeldakse, mida on kaasa toonud riigi tsentraliseerimine, milliseks võiks tulevikus kujuneda planeerimine regiooni tasandil, kas maakonna mõõtu omavalitsus on planeerijana võrreldav endise maavalitsusega ning kuhu paigutub Eesti ruumiplaneerimine Euroopas ja maailmas.

Lisaks võetakse konverentsi kaheksal teemasessioonil vaatluse alla liikuvusuuringud, keskkonnamõju hindamine, Tallinna planeerimisuuringud, rohepööre, kahanevad linnad, mereplaneerimine, planeerimisdemokraatia ja geograafiliste infosüsteemide (GIS) lahendused planeerimisprotsessis.

Üritusest on oodatud osa võtma ametnikud, ettevõtjad, teadlased, kogukonnaaktivistid, tudengid ja kõik teised, kes töötavad ruumiplaneerimise alal või tunnevad valdkonna vastu huvi. Veebikonverentsiga on lihtne liituda kõikjalt Eestist ja ka mujalt maailmast – sel aastal on osavõtt kõigile tasuta. Konverentsi ülekannet saab jälgida Tartu Ülikooli rände- ja linnauuringute keskuse ning geograafia osakonna Facebooki lehel.

Konverentsile tuleb registreeruda veebilehel planeerimiskonverents.ut.ee, kus saab lähemat teavet ka konverentsi programmi kohta.

Konverentsi peakorraldajad on Tartu Ülikool ja Eesti Planeerijate Ühing ning seda toetavad Tartu Ülikool, Rahandusministeerium, Tallinna Ülikool, Eesti Maaülikool, Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikaülikool. Lisaks rahastatakse üritust Euroopa Liidu programmidest URBACT ja ESPON.

Lisateave: Kadri Leetmaa, Tartu Ülikooli inimgeograafia vanemteadur ja konverentsi korraldustoimkonna liige, 5569 4019, kadri.leetmaa@ut.ee, planeerimiskonverents@ut.ee