See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Autasustati Õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjaid


05.05.2006       Thomas Mell

5. mail autasustati Eesti Teaduste Akadeemias Õpilaste teadustööde riikliku konkursi võitjaid. Konkurssi korraldavad Sihtasutus Archimedes, Haridus- ja Teadusministeerium ja Teaduskeskus AHHAA ning konkurssi korraldatakse alates 2003. aastast..

Õpilaste teadustööde konkursil võivad osaleda tööd nii reaal- kui humanitaaraladelt. Konkursi auhinnafond oli 2006. aastal 50 000 krooni. Konkursile esitati 46 põhikooli ja keskkooli õpilaste poolt läbiviidud uurimistööd. Kõige enam töid esitati Tallinna Reaalkoolist, kust osales viis tööd ning Narva 6. Keskkoolist ja Pärnu Sütevaka Gümnaasiumist, kust osales neli tööd.

Konkursi gümnaasiumiastme esimese preemia pälvisid Peeter Jürviste (Antsla Gümnaasium) töö „Eesti põhikooli lõpetajate keskkonnateadmiste seos isiksuse huvide ja enesehinnangutega” eest ning Martin Silts (Saaremaa Ühisgümnaasium) töö „Emakala viljakus ja embrüonaalne suremus” eest. Peeter Jürviste on võitnud Õpilaste teadustööde riikliku konkursi ka 2004. aastal, siis põhikooli astmes.

Peeter Jürviste ja Martin Silts esindavad Eestit Euroopa Liidu Noorte Teadlaste Konkursil, mis toimub sel aastal Stockholmis. Eelmisel aastal pälvis Eesti noorteadlane Margus Niitsoo Euroopa Liidu Noorte Teadlaste Konkursil kolmanda koha oma tööga „Fibonacci jadade üldistustest”.

Gümnaasiumiastme teise preemia pälvis Igor Smirnov (Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledž) ning kolmanda preemia said Maarja Käger (Tallinna Tehnikaülikool) ja Mikk Simmulmann (Jõgeva Ühisgümnaasium).

Põhikooliastme esimese preemia pälvis Victor Alari (Gustav Adolfi Gümnaasium) töö „Tuulelainete mõõtmine ja numbriline modelleerimine Küdema lahes” eest ning teise preemia sai Kees Vanamölder (Nissi Põhikool) töö „Riisipere-Vaimõisa kitsarööpmeline metsaveoraudtee 1919-1924” eest.

Diplomi eduka esinemise eest konkursil said:
Adrian Rannut, Tobias Rannut (Tallinna 21. Kool, Tallinna Muusikakeskkool) Maari Põim (Tallinna Nõmme Gümnaasium)
Madis Talmar (Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasium)
Janno Tilk (Kuressaare Gümnaasium)
Kristiina Tomasson (Tartu Kommertsgümnaasium)

Preemiad eduka teadustööde juhendamise eest said:
Ain Karutoom (Nissi Põhikool)
Mart Mölder (Saaremaa Ühisgümnaasium)
Urmas Raudsepp (Meresüsteemide Instituut)
Arne Tõldsepp (Eesti Keemiaõpetajate Liit)
Inge Vahter (Saaremaa Ühisgümnaasium)

Lisaks rahalistele preemiatele anti välja mitmeid eripreemiaid.
Teaduskeskuse AHHAA eripreemia (2 pääset HEUREKA teaduskeskusse) – Eveli Verev (Tartu Kommertsgümnaasium).
Mänguasjamuuseumi eripreemia – Reeli Viikberg (Vanalinna Hariduskolleegium).
Eesti Noorte Teadlaste Akadeemia eripreemia – Mikk Simmulmannile (Jõgeva Ühisgümnaasium).
Sihtasutuse Archimedes eripreemia (osavõtt 17. International Wildlife Reseach Week’il Šveitsi Alpides) – Kaidi Kuusk (Lümanda Põhikool)
Briti nõukogu eripreemia (Student Summit 2006 Climate Change Londonis) – Helena Erm (Pärnu-Jaagupi Gümnaasium) ja Victor Alari (Gustav Adolfi Gümnaasium).