See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Järgmistele molekulaarbioloogia ja geenitehnoloogia tippteadlastele asutatakse Erkki Truve nimeline stipendiumifond


08.10.2020       Krõõt Nõges
  • erkki_truve.jpg

Stipendiumifondi panustavad lisaks tehnikaülikoolile mitmed väljapaistvad isikud ning organisatsioonid: akadeemik Mart Ustavi juhitud Icosagen Cell Factory OÜ, ettevõtja ja Metro Capital OÜ kaasasutaja Sulo Nigul, Helsingi Ülikooli biotehnoloogia professor ja Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu liige akadeemik Mart Saarma, ettevõtja Toomas Arike, endine Eesti vabariigi välisminister ja suursaadik ning ettevõtja Riivo Sinijärv.

Magistri- ja doktoriõppe tudengitele suunatud stipendiumikonkursid kuulutab SA Tallinna Tehnikaülikooli Arengufond välja järgmise aasta kevadel. Stipendiumitele oodatakse kandideerima nutikaid ja pühendunud tulevasi loodusteadlasi, kelle erialane ettevalmistus sisaldab ka aktiivset osalemist teadustegevuses ja teaduskonverentsidel; hea kandidaat on oma eriala tõsine propageerija, kelle eesmärgiks on areneda valdkonna tipptegijaks.

Erkki Truve oli silmapaistev molekulaarbioloog, kelle eestvedamisel pandi alus loodusteaduskonnale ja geenitehnoloogia instituudile Tallinna Tehnikaülikoolis pärast Eesti taasiseseisvumist. Tema eestvedamisel käivitati molekulaarbioloogia ja geenitehnoloogia hariduse andmine tehnikaülikoolis. 1997. aastast töötas ta Tallinna Tehnikaülikoolis professorina. 2010. aastast 2015. aastani oli Truve Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektor. Erkki Truve peamiseks uurimisvaldkonnaks oli taimede molekulaarbioloogia ja viroloogia. Prof Truve oli ka suurepärane teaduse populariseerija. Erkki Truve töö Tallinna Tehnikaülikooli teadusprorektorina oli väljapaistev ja edendas tublisti kogu Eesti teaduse kvaliteeti.

Teaduskonverents professor Erkki Truve mälestuseks algab 9. oktoobril kell 14 TalTech Mektory konverentsisaalis. Konverentsi korraldab Tallinna Tehnikaülikooli loodusteaduskond.

 

Konverentsil saab osaleda ka Zoom’is (Meeting ID: 895 3051 7283, Passcode: 995282)


Lisainfo: Cecilia Sarmiento, Tallinna Tehnikaülikooli geenitehnoloogia osakonna vanemteadur, cecilia.sarmiento@taltech.ee