See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

TÜ uus grant vabastab teadlase aja Euroopa Teadusnõukogu granditaotluse kirjutamiseks


07.07.2021       Marika Meltsas

Et õhutada teadlasi taotlema Euroopa Teadusnõukogu grante, on grandikeskus välja töötanud 10 000 euro suuruse ergutusgrandi. Selle eesmärk on vabastada taotleja aeg teadusgrandi taotluse kirjutamiseks. Esimene taotlusvoor toimub juba sügisel ja sellesse kaasatakse kuni 20 teadlast.

Euroopa Teadusnõukogu (European Research Council, ERC) grandid on ühed mainekamad ja suuremad individuaalsed teadusgrandid maailmas. Tartu Ülikoolis võiks olla suur hulk paljutõotavaid taotlejaid, kuna aasta-aastalt on oma erialal mõjukate TÜ teadlaste arv aina kasvanud. Paraku on üks peamisi takistusi eduka teadusgranditaotluse kirjutamisel akadeemiliste töötajate ajapuudus. Et õhutada teadlasi ERC grante taotlema, on grandikeskus välja töötanud ülikoolisisese rahastusmeetme „ERC ergutusgrant“.

 

Toetuse taotlemise tingimused

ERC ergutusgrandi taotlemiseks peab kandidaadil olema aktiivne töösuhe Tartu Ülikooliga.

Ergutusgranti saab taotleda ERC alustava või väljakujunenud teadlase uurimistoetuse (vastavalt Starting Grant või Consolidator Grant) püüdmiseks ja selle summa on 10 000 eurot. Toetus antakse instituudile, kes saab seda koos grandile kandideeriva teadlasega kasutada otseste kulude (nt palgakulude) katteks, et vabastada teadlane taotluse kirjutamise ajaks muudest, näiteks õppe- ja teadus-administratiivsetest kohustustest. Samuti saab toetusest katta nõustamise, keeletoimetamise ja muid taotluse kirjutamisega seotud kulusid (välja arvatud üldkulud). Esialgu ei pakuta ergutusgranti kogenud teadlase grandi (Advanced Grant) taotlejatele.

Rektoraat andis ergutusgrandi projektile oma heakskiidu 22. juuni koosolekul ning toetusi eraldatakse teadlastele arengufondist.

 

Lisateave:

Eveli Kuuse

Vanemgrandinõustaja  / Senior Grant Advisor

Projektikirjutamise üksus / Project Writing Unit

TÜ grandikeskus / UT Grant Office

Raekoja plats 9, Tartu, Eesti / Estonia

eveli.kuuse@ut.ee