See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

EL tõukefondide rakenduskavad on kommentaarideks valmis


11.07.2006       Thomas Mell

Haridus- ja Teadusministeerium ootab kommentaare EL tõukefondide inimressursi arendamise rakenduskava, hariduse, teadus- ja arendustegevuse ning tervishoiu- ja hoolekande infrastruktuuri arendamise rakenduskava kohta.

Avalik kommenteerimisperiood kestab 7. juulist kuni 21. augustini. Sel ajavahemikul on kõigil soovijatel võimalus esitada oma arvamusi ja ettepanekuid rakenduskavade eelnõude kohta (kättesaadavad Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel www.hm.ee - Rahastamine - EL Tõukefondid - Tõukefondide tulevik), samuti Rahandusministeeriumi kodulehel www.fin.ee/res2007. Kommentaarid tuleb esitada rakenduskava koostamise eest vastutavale juhtministeeriumile.

Euroopa Liidu tõukefondide rakendamiseks ja Riikliku struktuurivahendite kasutamise strateegia 2007 - 2013 elluviimiseks koostatakse Eestis kokku neli rakenduskava, milles määratletakse tõukefondide toel rahastatavad tegevused ning rahastamise mahud.

Inimressursi arendamise rakenduskava hõlmab kõiki Euroopa Sotsiaalfondist rahastatavaid tegevusi, milliseid planeerivad Haridus- ja Teadusministeerium, Sotsiaalministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, Riigikantselei ning Rahandusministeerium. Rakenduskava kogumaht 8,125 miljardit krooni, sh Euroopa Sotsiaalfondi toetus 6,897 miljardit krooni.

Hariduse, teadus- ja arendustegevuse ning tervishoiu ja hoolekande infrastruktuuri arendamise rakenduskava kaasrahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist, vastavaid tegevusi planeerivad Haridus- ja Teadusministeerium ning Sotsiaalministeerium. Rakenduskava kogumaht on 13,3 miljardit krooni, sh Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus 10,8 miljardit krooni.

Euroopa Liidu liikmena osaleb Eesti ühenduse regionaalpoliitikas ning saab märkimisväärset rahalist toetust ELi eelarvest. Toetust antakse EL tõukerahastute kaudu, millisteks on Euroopa Regionaalarengu Fond (ERF), Euroopa Sotsiaalfond (ESF) ja Ühtekuuluvusfond.