See veebileht kasutab küpsiseid kasutaja sessiooni andmete hoidmiseks. Veebilehe kasutamisega nõustute ETISe kasutustingimustega. Loe rohkem
Olen nõus

Interdistsiplinaarne meditsiiniantropoloogia konverents: MEDICA XIII. Dialoogid, kohanemine ja adaptatsioon


04.12.2020       Anne Ostrak
  • mustikas.jpg

Teisipäeval, 8. detsembril algusega kell 11 toimub MS TEAMS keskkonnas juba 13. Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna meditsiiniantropoloogia konverents.

Kuigi COVID-19 pandeemia ei ole kaugeltki lõppenud, on meil põhjust vaadata taas üle oma uurimistulemused ja arutleda ka erinevate toimetuleku ilmingute ja oskuste üle. Kiiret lahendust nõudvate probleemide kõrval jätkame kaugemate probleemide käsitlemist vanu ja uuemaid allikaid ja probleeme kõrvutades. Mitmed 20. sajandi alguses ja keskel tehtud alusuuringud vajavad värsket vaadet, et protsesside dünaamikat ja mudeleid täpsemalt määratleda. Tänane olukord rõhutab vajadust ühendada probleemide vaatlemisel erinevate distsipliinide võimalused.

Kutsume teid ühinema MS TEAMSi vahendusel 2020. aasta Medica-konverentsiga „Dialoogid, kohanemine ja adaptatsioon“, et arutleda tervise ja meditsiiniga seotud uurimisteemade üle. Jutuks tulevad koroona, tuberkuloos ja vangilaagris ellujäämise võimalused, diagnoosid Tartu Ülikooli Närvi- ja Vaimuhaiguste Kliinikus 19. sajandil ja põnev alkeemiline lugu sellest, kuidas taimedest elavhõbedat, soola ja väävlit eraldada ning nendega inimesi ravida. Päeva lõpetab ettekanne mustikast rahvameditsiinis ja tema kasutamise tõenduspõhisusest.

Esinejate seas on Ain Raal, Kaarina Rein, Kurmo Konsa, Mare Kõiva, Anu Korb, Tatjana Volodina, Ljudmilla Lobanova, Eve Annuk, Anu Rae. 

Kava vaata aadressil: http://www.folklore.ee/rl/fo/konve/medicaXIII/
Liituda on võimalik lingi kaudu: Join Microsoft Teams Meeting 

Kontakt: 
Mare Kõiva: mare@folklore.ee 
Anne Ostrak: anne.ostrak@folklore.ee
Tõnno Jonuks: tonno@folklore.ee

Medica-konverentsid on toimunud Eesti Kirjandusmuuseumi folkloristika osakonna eestvõttel juba 13. korda. Seekordne Medica toimub võrgustiku Medica, folkloristika osakonna ja Eesti-uuringute Tippkeskuse usundi-uurimise töörühma korraldamisel.

Konverentsi toimumist toetab Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu (Eesti-uuringute Tippkeskus), samuti Eesti Kirjandusmuuseumi teadusprojekt EKM 8-2/20/3. 


08.12.2020
11:00−16:25